https://telegram.me/empireoflies

دلسوزی شیرین عبادی برای حقوق بشر مردم ایران + تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه های معاند فارسی زبان در خارج از کشور تلاش می کنند به هر شکل و شیوه ی که شده فضای انتخابات را تحت تاثیر خود قرار دهند. بخش فارسی بی بی سی هم که از چند هفته پیش به طور ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را مورد توجه قرار داده از این قاعده مستثنی نیست.

بخش فارسی بی بی سی همواره به شعار “نگاه بی طرفانه به رویدادهای داخل کشور” تاکید کرده است ؛ این ادعا در حالی بیان می شود که بی بی سی فارسی در بخش اعظم برنامه های تعاملی و گفتگو محور خود به صورت آشکار این مهم را زیرپا گذاشته است. موضوع انتخابات و پوشش رسانه ای آن از دیرباز مورد توجه بی بی سی بوده است.

این بار بی بی سی فارسی در برنامه صفحه دو [۹ بهمن ماه ۱۳۹۴]، به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت. در این برنامه شیرین عبادی [که در جریان ناآرامی های دانشجویی سال ۱۳۷۸ با بیان اظهارات بی پایه و اساس به دنبال جنجال آفرینی و تشویش اذهان عمومی بود] و محمدتقی کروبی [فرزند مهدی کروبی، یکی از سران فتنه ۸۸] حضور داشتند.

در ادامه به بخش هایی از اظهارات این دو خواهیم پرداخت.

یکی از سوالاتی که در جریان برنامه مطرح شد موضوع حضور در پای صندوق های رای بود!؟ شیرین عبادی که با عنوان «حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل» در برنامه حضور داشت در این باره گفت: «عمده صحبت هایی که این روزها شنیده می شود این است که بین بد و بدتر یکی را باید انتخاب کرد که در جای خودش قابل بحث است اما من مسئله انتخابات در این دوره به خصوص را از زاویه ی دیگر می بینم. از زاویه رای برای تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر … امسال دوره شش ساله آقای احمد شهید تمام می شود و ایران باید تصمیم بگیرد که آیا گزارشگر می پذیرد یا اینکه شورای حقوق بشر یک نفر دیگر را به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر انتخاب کند».

شیرین عبادی با اعتراف به اینکه انتخاب آقای روحانی انتخاب مردم ایران بود، افزود: «بعد از اینکه آقای روحانی انتخاب شدند، مردم شادمانی کردند برای اینکه نامزد مورد علاقه شان را انتخاب کرده بودند و در آن فضای شادی که حاکم بود هیچ نوع درگیری پیش نیامد، حتی ماموران انتظامی نیز در کنار مردم شادمانی کردند!».

شیرین عبادی در ادامه گفت: «پس از انتخاب آقای روحانی و شادمانی مردم در ایران، مقام های جمهوری اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد فیلمی از شادمانی مردم را به سفرای مجمع عمومی نشان دادند و گفتند که وضعیت حقوق بشر در ایران تفاوت کرده و آنها در انتخاباتی آزاد رئیس جمهور دلخواه خود را انتخاب کردند. این اتفاق منجر به این شد که در گزارش امسال آقای بانکی مون و آقای احمد شهید وضعیت حقوق بشر بهتر از گذشته ارزیابی شود!».

 

اعتراف «شیرین عبادی» به انتخابات آزاد در حالی است که او از این بابت بسیار ناخرسند است! شیرین عبادی در ادامه می افزاید: «در هر صورت مردم برای ابراز شادمانی به خیابان ها سرازیر نشوند و فقط در خانه هایشان شادمانی کنند تا مقام های جمهوری اسلامی بار دیگر از این موضوع سوء استفاده نکنند!». البته توصیه شیرین عبادی کاملا قابل درک است!!؟ او بار دیگر با اعتراف به اینکه از شادمانی مردم در خیابان ها ناراحت است در واقع این حقیقت را بیان کرد که کار و کاسبی کسانی چون او تنها زمانی رونق می گیرد که فضا غبار آلود باشد، درست نظیر آنچه که در سال ۸۸ رخ داد.

شیرین عبادی با نتیجه بخش خواندن اعمال تحریم ها علیه ایران [۱] به این مهم اشاره کرد که بایستی ساز و کاری شکل گیرد که اگر نمایندگان منتخب ما به مجلس راه نیافتند، این فشار تحریم ها باشد که جمهوری اسلامی را وادار به تسلیم نماید.

 

در بخش دیگر برنامه محمدتقی کروبی با اشاره به تلاش های شیرین عبادی در موضوع حقوق بشر در ایران به جنبه دیگری از انتخابات پرداخت. او در ادامه با بیان اینکه “در بهترین حالت ممکن است ۲۵ درصد از آراء در انتخابات تاثیر داشته باشد و چرا ما باید به دنبال این ریسک برویم” به شبهه آفرینی در انتخابات پرداخت. این در حالی است که هم اکنون برای هر صندلی مجلس شورای اسلامی ۲۵ نامزد با یکدیگر رقابت خواهند داشت!

در پایان موضوع نخ نمای «ردصلاحیت ها» از دیگر مواردی بود که میهمانان برنامه به آن اشاره کردند. اشاره به ردصلاحیت ها در حالی است که بخش قابل توجهی از نامزدها با وجود آنکه سابقه محکومیت و ارتکاب به جرایم مجرمانه داشتند، اساسا برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات اعلام نامزدی کرده بودند.

[۱] شیرین عبادی پیش نویس اعمال تحریم هدفمند را به اتحادیه اروپا تقدیم کرد.

انتهای پیام/ما هستیم

در روزهای مانده به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه های معاند فارسی زبان در خارج از کشور بیش از پیش درصدد سیاه نمایی و شبهه پراکنی در فضای انتخابات هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme