https://telegram.me/empireoflies

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل‌سعود به دستور بن‌سلمان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمنابع بیمارستانی از شکنجه شدید شش شاهزاده آل سعود و مقامات سابق دربار این کشور به دستور بن سلمان خبر می‌دهند، به طوری که این در اثر شکنجه به بیمارستان منتقل شده‌اند.

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل سعود به دستور بن سلمان
تعدادی از شاهزادگان و سران حکومت آل سعود طی ۴۰ سال اخیر که به دستور بن سلمان بازداشت شده‌اند

به گزارش فردا، دیوید هرست نویسنده و خبرنگار مشهور انگلیسی که تخصص بالایی در حوزه کشورهای عربی به ویژه کشورهای خاشیه خلیج فارس دارد، با افشای این خبر در پایگاه خبری میدل ایست آی نوشت: «روز جمعه امیر متعب، وزیر دربار و فرمانده گارد ویژه پادشاهی عربستان و فرزند ملک عبدالله پادشاه قبلی این کشور که اخیرا به دستور بن سلمان از کار برکنار و بازداشت شده بود، در اثر شدت جراحات ناشی از شکنجه به بیمارستان منتقل شد.»

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل سعود به دستور بن سلمان
امیر متعب، وزیر دربار و فرمانده گارد ویژه پادشاهی عربستان و برجسته‌ترین فرزند ملک عبدالله

دیوید هرست در ادامه نوشت: «بن سلمانشخصا دستور داده که شش نفر از شاهزادگان را شکنجه کنند تا در بازجویی‌ها موارد خواسته شده را اجابت کنند. یکی از این شش نفر، امیر متعب می‌باشد. اما شدت شکنجه‌ها به قدری بوده که هر شش نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.»

به گفته این منبع، در پرونده پزشکی آنان علت جراحات، «تلاش برای خودکشی» عنوان شده است! این در حالی است که روی بدن آنان جای پوتین‌های نظامی مشخص است.

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل سعود به دستور بن سلمان
بن سلمان تمام رقبای خود برای قبضه قدرت را به شدت سرکوب می‌کند؛ او به بازداشت اکتفا نکرده و دستور مصادره اموال و شکنجه را داده است

یک منبع آگاه در این زمینه اعلام کرد که دست کم ۱۷ نفر از بازداشتی‌های اخیر به بیمارستان منتقل شده‌اند. ضمن این‌که قاطعانه می‌توان ادعا کرد شمار افراد شکنجه شده بیش‌تر از این است و این افراد به عست شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده‌اند.

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل سعود به دستور بن سلمان
هتل مجلل ریتز کارلتون از سوی دربار به طور دربست اجاره و به زندان شاهزادگان تبدیل شده است

میدل ایست آی در این زمینه نوشته است: «حکومت بن سلمان، گروه‌های پزشکی همراه با تجهیزات مشخص در هتل ریتز کارلتون مستقر کرده تا حتی الامکان بازداشتی‌ها به بیمارستان‌های خارج از هتل منتقل نشوند.» لازم به ذکر است که ریاض، هتل گرانقیمت ریتز کارلتون را به طور دربست اجاره و شاهزادگان بازداشتی را در آن‌جا نگهداری و بازجویی می‌کند.

پیشینه شکنجه و انتقال به بیمارستان

نخستین کسی که خبر انتقال وی به بیمارستان منتشر شد، «عبدالعزیز بن فهد» فرزند ملک فهد پادشاه اسبق این کشور بود. او در اثر شکنجه حین بازداشت به بیمارستان منتقل شد؛ اما بعد از مدتی ناپدید شد و هنوز حکومت آل سعود توضیحی در مورد سرنوشت و وضعیت فعلی وی نداده است.

شکنجه شاهزادگان و مقامات بلندپایه سابق آل سعود به دستور بن سلمان
عبدالعزیز بن فهد، فرزند ملک فهد بعد از انتقاد نسبت به محمد بن زاید ولیعهد امارات بازداشت و به شدت شکنجه شد

عبدالعزیز بن فهد، پیش از بازداشت در صفحه شخصی خود در توییتر به شدت به محمد بن زاید، ولیعهد امارات حمله کرد. بعد از این توییت، نزدیک به دو ماه خبری از وی منتشر نشد تا این‌که رسانه‌ها از انتقال وی به بیمارستان در اثر شکنجه خبر دادند. عبدالعزیز، شناخته شده ترین فرزند ملک فهد بود. پس از فهد، عبدالله و بعد از عبدالله، سلمان به پادشاهی رسیدند.

انتهای پیام/فردا نیوز

منابع بیمارستانی از شکنجه شدید شش شاهزاده آل سعود و مقامات سابق دربار این کشور به دستور بن سلمان خبر می‌دهند، به طوری که این در اثر شکنجه به بیمارستان منتقل شده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme