https://telegram.me/empireoflies

شکست احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و سناریوهای پس از آن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغایندیپندنت در گزارشی به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداخته و هشدار می‌دهد آمریکا باید برای ادعا‌های مجدد ترامپ در شبکه فاکس نیوز و از زبان ستارگان میلیاردر “رئالیتی شو” مبنی بر تقلب در انتخابات، در صورت شکست آماده باشد.

در این گزارش آمده است: شهادت هفت ساعته «مایکل کوهن» وکیل سابق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در کنگره این کشور، حاوی هشداری جدی برای آینده سیاسی آمریکا در صورت عدم انتخاب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بود؛ زیرا در حالی که بسیاری در طول ریاست جمهوری ترامپ نگران احضارش به دادگاه یا برکناری وی از ریاست جمهوری بودند، اظهارات کوهن نگرانی جدیدی را مطرح کرد: مقاومت ترامپ در تحویل کلید کاخ سفید در صورت شکست در انتخابات ۲۰۲۰.
 
شکست احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و سناریوهای پس از آن
کوهن هشدار داد با توجه به تجربه کار با ترامپ نگرانی وی از این بابت است که انتقال قدرت در سال ۲۰۲۰ در صورت شکست وی، صلح آمیز نخواهد بود.
این اظهارات کوهن این سوال را به ذهن متبادر می‌کند، که در صورت واقعیت یافتن پیش بینی وی در مورد مقاومت ترامپ برای ترک کاخ سفید، چه چیزی در انتظار آمریکا خواهد بود؟
کارشناسان و تحلیلگران در مورد سناریو‌های احتمالی متعاقب این جریان، اظهار داشتند هیچگونه پیش بینی امکان پذیر نیست؛ شاید به این دلیل که خود دولت ترامپ در آمریکا، در قلمرو ناشناخته‌ها قرار دارد.
 
شکست احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و سناریوهای پس از آن
در موارد مشابه شائبه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، علیرغم وجود سوالات قابل ملاحظه در صحت انتخابات، انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز انجام شده و فرد مدعی تقلب به اختلافات دامن نمی‌زد.
این موضوع زمانی جدی‌تر می‌شود که بدانیم در قانون اساسی آمریکا هیچ اشاره‌ای به چگونگی برخورد با رئیس جمهوری که قائل به پذیرش شکست از رقبا در انتخابات نبوده و از تحویل قدرت به حریف امتناع می‌کند، نشده است. به همین دلیل حتی مشخص نیست که در صورت بروز این اتفاق چه نهاد یا مرجعی باید وارد عمل شده و ماجرا را فیصله دهد.
 
 
شکست احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و سناریوهای پس از آن
این نگرانی‌ها سبب شده تا گمانه زنی‌ها در مورد چگونگی برخورد با این اتفاق شدت بگیرد. فشار سیاسی، فشار کنگره، فشار حزب متبوع و مواردی مانند این از جمله ابزار‌هایی هستند که از سوی کارشناسان برای مقابله با مقاومت احتمالی ترامپ برای ترک کاخ سفید مطرح می‌شوند.
«راس بیکر» استاد علوم سیاسی دانشگاه راتگرز نیوجرسی گفت: “اگر ترامپ با اختلاف اندکی نتیجه انتخابات را به رقیب واگذار کند، وضعیت چالش برانگیزتر خواهد بود. “
وی وقوع این اتفاق را “نخستین بحران قانون اساسی در آمریکا” توصیف کرد.
انتهای پیام/میزان

پایگاه ایندیپندنت شهادت وکیل پیشین رئیس جمهور آمریکا در کنگره و ابراز نگرانی وی در مورد آینده سیاسی این کشور در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی را دستمایه گزارشی قرار داده که طی آن به سناریوهای احتمالی در آن شرایط می پردازد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme