https://telegram.me/empireoflies

شورای شیشه‌ای «ربع پهلوی» باز هم تَرک خورد!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های گذشته انتقادات به «شورای ملی ایرانیان» تحت رهبری «ربع پهلوی» افزایش چشمگیری یافته است.

حضور دائمی و همیشگی برخی افراد مانند «رضا پیرزاده» و «نازیلا گلستان» در این شورا و مواضع مجریان برنامه‌های تلویزیون «افق ایران» (وابسته به ربع‌پهلوی)، انتقادات به این شورا را بیش از پیش کرده است.

البته اینها تنها یکی از دلایل ایجاد فاصله و شکاف بین «شورای ملی ایرانیان» و دیگر گروه‌های و طیف‌های اپوزیسیون است و شاید بتوان دلیل اصلی این اتفاقات را مواضع جنجالی و حتی ضدملی «ربع پهلوی» دانست.

تا پیش از موضع‌گیری‌های ضدملی «ربع پهلوی» در مصاحبه با رسانه‌هایی مانند «العربیه» و «الوطن» سعودی، درباره نفی حاکمیت ملی ایران بر جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی که با انتقاد بسیاری از اپوزیسیون و صدور چند بیانیه علیه او همراه بود، تاکنون هجمه‌ها به شاهزاده ورشکسته پهلوی به این حد نرسیده بود. بالطبع هرچقدر انتقادها به شاهزاده‌ی پهلوی‌دوستان بیشتر شود، شورای تحت مدیریت او نیز بیش از پیش آسیب خواهد دید.

«شورای ملی ایران» تا چند سال پیش به‌عنوان افتخاری برای مخالفان جمهوری‌اسلامی بخصوص اطرافیان «ربع پهلوی» مطرح بود، اما امروز کار به جایی رسیده که بسیاری از چهره‌های مطرح اپوزیسیون، به‌طور صریح و علنی از آن اعلام برائت کرده و حتی تشکیل آن را اشتباه می‌دانند.

کار برای «ربع پهلوی» و شورای تحت امر او به جایی رسیده که افرادی مانند «سیاوش آذری» مجری تلویزیون‌های در آستانه ورشکستگیِ لس‌آنجلسی هم از اینکه چند سال پیش به این شورا پیوسته بود، ابراز پشیمانی می‌کند.

«سیاوش آذری» که اکنون برای امرار معاش مجبور شده در تلویزیون «ایران آریایی» مجری‌گری کند، چند روز پیش در یکی از برنامه‌هایش گفت: “من ایرادی را که برخی دوستان به من گرفتند می‌پذیرم. پیش‌بینی آنها درست بود که به من خورده گرفتند که در انتخابات شورای ملی نروم، اما رفتم. چون هدفم این بود که واقعا از پهلوی خدمت کنم و فکر می‌کردم که محمدرضاشاه برام من هم سهمی قرار داده برای حمایت از پسرش … اما با وضعی که اخیرا پیش آمده، واقعا نمی‌دانم چه باید گفت و فکر می‌کنم اشتباه کردم …”

پیش از «سیاوش آذری»، افرادی مانند «شهرام همایون» و «امید دانا» هم نسبت به «شورای ملی ایران» و اشخاصی پیرزاده و گلستان ابراز تردید کرده بودند و  این شورای را زیر سوال بردند.

اینها همه نشانه‌هایی است که ضعف روز افزون «ربع پهلوی» و تشکیلاتش را به خوبی نشان می‌دهند. گویا هر روز باید شاهد ترکی بر شورای شیشه‌ای «ربع پهلوی» باشیم و بعید نیست تا چند وقت دیگر به‌طور رسمی فروپاشی این تشکیلات اعلام شوند، هرچند که اکنون هم آبی از آن برای اپوزیسیون گرم نمی‌شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme