https://telegram.me/empireoflies

شورای تجزیه‌طلبی که نیامده کله‌پا شد/همایون: آقایان به فکر پول‌گرفتن از عربستان هستند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که پیش از این گروه‌ها و فعالان اپوزیسیون خود را مستقل از دولت های بیگانه جلوه می‌دادند، چهره‌های جدید ضدانقلاب برای پیوند بیشتر با دولت های غربی مسابقه می‌دهند.

گویا چهره‌های قدیمی اپوزیسیون هم برای عقب نماندن از قافله، به تقلید از تازه‌کارها پرداخته و با تشکیل یک گروه، رسما اعلام کردند نه‌تنها به دنبال جلب نظر آمریکا و اسرائیل هستند، بلکه حتی فراتر رفته و به حکام عرب هم ابراز علاقه نموده‌اند؛ رژیم‌هایی که با زیر پا گذاشتن حقوق بشر – که اپوزیسیون شعار حمایت از آن را می‌دهد – بر کشورهای خود حکمرانی می‌کنند.

چند روز گذشته برای ضد انقلاب روزهای پرکاری بوده چرا که این گروهک‌های چند نفره شکست خورده، جلساتی در لندن و نیویورک برگزار کرده‌اند تا شاید به وحدت نظر برسند.

به تازگی «حسن شریعتمداری» دبیرکل یک تشکل اپوزیسیون تازه‌کار موسوم به “شورای مدیریت گذار” گفته است: “ما هیچ خصومت و دشمنی و کینه‌ای، با هیچ دولت و ملتی از جمله آمریکا، اسرائیل و اعراب نداریم.”

این شورا مدعی است به دنبال ایجاد وحدت در میان اپوزیسیون است؛ ادعایی که از سوی نزدیکان خودشان هم جدی گرفته نشده است.

محمد سهیمی فعال سیاسی ساکن آمریکا در خصوص این جلسه نوشت” جلسه‌ای که در لندن به رهبری حسن شریعتمداری، فرزند آیت الله محمد کاظم شریعتمداری برگزار شده با نام “شورای مدیریت گذار [از جمهوری اسلامی]” در حال شکل گیری است، ولی‌ اگر به برنامه آن نگاه کنید، که تا همین چند روز پیش محرمانه بود و فقط به دلیل افشاگری یکی‌ از کسانی که به این همایش دعوت شده بود [ولی‌ ظاهرا دعوت را رد نمود] منتشر شد، خواهید دید که این برنامه چیزی نیست مگر یک طرح برای تجزیه ایران اسلامی.

بعنوان مثال این شورا بخشی از استان خوزستان را استان «عربستان» نامیده است. علاوه بر «عربستان»، دو استان جدید دیگر هم شریعتمداری و شورای تجزیه‌طلب او اختراع کرده‌ا‌ند که عبارتند از «استان بلوچستان» و «استان ترکمنستان» [در خراسان شمالی‌]. علاوه بر این‌ها، «منطقه خودگردان قشقایی» را نیز به نقشه ایران اضافه کرده‌ا‌ند.

سیزده «ایالت اقوام» اعلام شده است، که در نهایت به سود «پان ترکیسم» خود شریعتمداری است چرا که یک استان آن، استان آذربایجان، متشکل از استان‌های کنونی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی‌، زنجان، و اردبیل میباشد. حتی در جاهایی که خود مردم آن هیچگونه ادعائی برای متفاوت بودن از بقیه ندارند، «شورای تجزیه» برای آنها آیالت اقوام جدید تشکیل داده است.

بعنوان مثال، ایالت گیلان و ایالت مازندران از این نوع هستند. جالب است که در آرم اعلام تشکیل همایش شورا رنگ سفید در پرچم ایران به رنگ خاکستری تغییر یافته است، که ظاهرا رنگی‌ است که پان ترکیست‌ها بکار می‌‌برند. اینها آنقدر برای استفاده از کلمه «قومیت» وحشت دارند که کلمه “اتنیک” را که فارسی‌ ethnic است در وبسایت خود بکار برده ا‌ند.”

در میان اعضای این شورای تجزیه‌طلب، علاوه بر شریعتمداری، فرصت‌طلبان همیشگی‌ از قبیل محسن سازگارا، حشمت‌الله طبرزدی، شهریار آهی (جاسوس رسمی سیا) و فریدون احمدی (فداییان اکثریت)، و همچنین عبدالله مهتدی و ناهید بهمنی (گروهک تروریستی کومله)، و جمشید اسدی دیده می‌شوند. در میان “مشاوران” نیز علیرضا نوریزاده، دیگر تجزیه‌طلب ضد انقلاب حضور دارد.

اما این پایان ماجرا نبود و موج درگیری و اختلاف درست در همان روز برگزاری این نشست، در جلسه‌ای تحت عنوان “کنفرانس حزب مشروطه” در لندن شهرام همایون مجری شبکه سلطنت‌طلب «کانال یک» که از سخنرانان این مراسم بود، به حسن شریعتمداری به شدت حمله و نشست آن‌ها را مورد انتقاد قرار داد.

شهرام همایون با انتقاد از اینکه “چرا در یک روز همزمان دو کنفرانس در یک شهر با موضوع ایران در حال برگزاری است” که این خود نشان‌دهنده اوج درگیری و اختلاف میان ضدانقلاب است، گفت: “آقایان در این نشست صحبت از فدرالیسم قومی را مطرح کرده‌اند و چرا با خود فکر کردند می‌توانند از عربستان سعودی بروند پول بگیرند”

وی خطاب به فیلمبردار شبکه سعودی ایران اینترنشنال که در حال پوشش تصویری این نشست بود، اشاره کرد که دوربین خود را خاموش کند و حاضر نیست صحبت‌های وی پخش زنده شود.

 

همایون در ادامه با حمله به شریعتمداری نسبت به مستمسک قراردادن آذری‌زبان‌های کشور در همراهی با تحرکات جریان‌های تجزیه‌طلبانه به شدت انتقاد نمود.

انتقادات شهرام همایون در حالی مطرح شد که خود وی نیز بارها در برنامه‌های تلویزیونی شبکه “کانال یک” از عناصر تجزیه‌طلب و گروهک‌های تروریستی و همچنین بهائی دعوت به عمل آورده است.

یکی دیگر از افراد منتقد به نشست “شورای مدیریت گذار” عبدالستار دوشوکی از ضدانقلاب فعال بلوچ مقیم لندن بود که در گفت‌وگویی ضمن بیان اینکه که حسن شریعتمداری در نشست خود پیام رضا پهلوی را تحریف کرده و اصلا وی پیامی برای این نشست ارسال نکرده، با اشاره به گزارش سایت دویچه‌وله آلمان از نشست «شورای مدیریت گذار» که در آن آمده است: “در ادامه این نشست پیام‌های شماری از چهره‌های سیاسی و مدنی پخش شد. رضا پهلوی، شیرین عبادی، مهرانگیز کار، حشمت‌الله طبرزدی، اسماعیل نوری‌علا و منصور اسانلو از جمله کسانی بودند که در پیام‌‌های خود ضمن تبریک شروع به کار این شورا برای برای آن آرزوی موفقیت کردند.”

این خبرگزاری می‌نویسد: رضا پهلوی در پیام خود گفت: «بسیاری از مردم از من می‌پرسند که آیا اپوزیسیون برای نجات مملکت متحد خواهد شد؟ من فکر می‌کنم چنین اقداماتی گامی است مثبت در جواب دادن به این سوال.»”

وی ادامه داد: “بنده در نشست حزب مشروطه  که در فاصله کمتر از صد متری این نشست (۷۰ نفره) به اصطلاح شورای مدیریت گذار در هتلی دیگر برگزار شد، شرکت کردم و سخنرانی کردم. اما شاهزاده رضا پهلوی برای نشست حزب مشروطه (که عکس بزرگ ایشان بر بالای سر سخنرانان بود) پیام نفرستادند. چطور برای نشست ” شورای مدیریت گذار” پیام فرستادند؟ آیا واقعا فرستادند؟ یا اینکه این نشست با زرنگی مصاحبه کلی وی با کیهان لندن را با سوءاستفاده و تحریف تاسف آور، بعنوان “پیام حمایت از ”شورای مدیریت گذار” را در کنفرانس خود پخش کردند. آن هم بعنوان پیام شاهزاده رضا پهلوی به کنفرانس “شورای مدیریت گذار”. عـــــجـــــب؟ ارسال این ایمیل را علاوه به برخی از دوستان و هموطنان، برای شاهزاده رضا پهلوی نیز می‌فرستم تا تکلیف خود با “سوءاستفاده کنندگان” را روشن کند. برای شورای مدیریت گذار هم خیلی متاسفم که “واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند/ چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند. تا آنجایی که من می‌دانم شاهزاده مشخصا نه برای کنفرانس حزب مشروطه پیامی فرستاده‌اند و نه برای ”شورای مدیریت گذار”. در نتیجه این سوءاستفاده از یک مصاحبه، باید توسط شاهزاده روشنگری شود.”

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید درگیری و اختلافات میان سلطنت‌طلبان و دیگر گروه‌های اپوزیسیون بسیار بالاست و این مبحث هر روز شکل تازه‌تری به خود می‌گیرد که در نهایت در یک جمله می‌توان گفت: “تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme