https://telegram.me/empireoflies

شهریار آهی؛ از اتاق خواب یاسمین پهلوی تا سخنگویی شورای گذار

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته پیش در راستای تلاش های شکست خورده اپوزیسیون در مبارزه با ایران  شاهد رونمایی از شورای مدیریت گذار بودیم؛ به مانند شورای ملی ایرانیان که در سال ۹۱ با پیش گامی رضا پهلوی بنا نهاده شد، رسانه های فارسی زبان خارج از کشور تلاش دارند تا اعلام موجودیت شورای مدیریت گذار را نقطه عطف در اپوزسیون و پیش درآمد براندازی نظام جمهوری اسلامی عنوان کنند! این تکرار شورا بویژه در زمانی که دونالد ترامپ بر سر کار است براحتی قابل درک و معنی است.

در مقالاتی چند در روز های اخیر به پشت پرده ها و اهداف این شورای تجزیه طلب پرداختیم و از آن جایی که بسیاری از طیف های ضدانقلاب نیز این شورا را محکوم نموده اند و حتی همزمان بابرگزاری این شورا در کنارش حزب مشروطه به شدت به آن انتقاد نموده اکنون از یکی دیگر از حامیان پشت پرده این شورای تجزیه طلب که سال هاست اسم و عنوانش در محمل های ضدانقلاب شنیده میشود رونمایی می کنیم.

شهریار آهی از نزدیک ترین افراد به رضا پهلوی است که در سال های ابتدایی فرار خاندان پهلوی از ایران همه کاره رضا پهلوی بوده و اینک از وی به عنوان مشاور مالی وی یاد می شود. بنا بر خبرهای دریافتی شهریار آهی یکی از حامیان مالی و سیاسی تشکل شورای مدیریت گذار بوده است.

از آنجایی که رضا پهلوی در مصاحبه ای با کیهان لندن صراحتا از این شورای تجزیه طلب حمایت نموده است و با توجه به سابقه ای که شهریار آهی در برنامه ریزی برای مصاحبه های رضا پهلوی با رسانه ها در سال های گذشته داشته به نظر می رسد این بار نیز گرداننده برنامه های حمایتی شازده پهلوی از شورای مدیریت گذار هم شهریار آهی باشد.

شهریار آهی سخنگوی شورای مدیریت گذار در مصاحبه با شبکه ایران اینترنشنال

اما شهریار آهی بنا بر نوشته ها و خاطرات اطرافیان پهلوی روابط ویژه ای با خانواده شاهزاده پهلوی داشتهو این ارتباطات تا کنون نیز حفظ شده. احمد علی مسعود انصاری که در دهه های بعد انقلاب روابط نزدیکی با رضا پهلوی داشت اخیرا خاطراتی را از روابط خارج از عرف شهریار آهی با خانواده رضا پهلوی منتشر کرده که خواندنش خالی از لطف نیست و نشان می دهد که رضا پهلوی تا چه حد مهره دست این مامور سازمان سیا بوده است.

مسعود انصاری در خاطراتش می نویسد:” شهریار اهی در مدتی که با رضا در مراکش زندگی می کرد عاشق فرحناز پهلوی بود ولی فردی به نام نادر معتمدی که همکلاس رضا بود با فرحناز مراوده داشت به همین دلیل شهریار آهی معتمدی را شب ها با خود به عرق خوری می برد تا از زیر زبانش ارتباطات وی را با دختر های همکلاسی اش در بیاورد و بعد ها آنها را در اختیار فرحناز قرار دهد همین خبرچینی ها فرحناز را نسبت به معتمدی بدبین نمود و به تدریج شهریار آهی روابط ویژه اش را با فرحناز شروع کرد از طرف دیگر شهریار آهی یکی از دوست دخترهایش را به رضا پهلوی معرفی کرده بود تا با وی سرگرم باشد تا نتواند در روابط بین خودش و فرحناز دخالت کند البته این رابطه از آنجایی که تنها به دلیل پول و قدرت خاندان پهلوی بود و شهریار آهی قصد داشت از این طریق به مال و منال برسد خیلی زود از هم پاشید.”

انصاری در جایی دیگر از خاطراتش به رابطه عاشقانه شهریار آهی با همسر رضا پهلوی پرداخته و می گوید:” پس از ازدواج رضا پهلوی با یاسمین اعتماد امینی با این که احمد اویسی معرف او با رضا بود ولی رابطه اش با اویسی به کدورت گذاشت و در عوض شهریار آهی جای وی را گرفت و بسیار به یاسمین نزدیک شد تا جایی که یک روز که سرزده به خانه رضا پهلوی رفته بودم از رضا شنیدم که شهریار آهی در خانه شان است بعد خاستم وی را ببینم که رضا گفت شهریار با یاسمین در اتاق خواب هستند و احتمالا شهریار در حال تدریس به یاسمین است !! بسیار متعجب شدم و به رضا اعتراض کردم که چرا این دو نفر را در اتاق خواب تنها گذاشته ای و بلافاصله به اتاق خواب رفتم و از آنها خواستم به اتاق دیگری بروند تا در دید دیگران باشند.”

البته احمد علی مسعود انصاری تاکید می کند که بعد ها یاسمین از رضا خواسته بود که دیگر وی را به خانه شان راه ندهد تا مبادا مزاحم روابط ویژه یاسمین با شهریار آهی بشود.

این خاطرات نشان می دهد که شهریار آهی با همسر رضا پهلوی هم روابط ویژه داشته و از آنجایی که قبل از این هم با فرحناز پهلوی روابط عشقی و عاطفی داشته توانسته رگ خواب این خاندان را کشف کند و از این طریق بر سیاست ها و کنش ها سیاسی و مبارزاتی خاندان در تبعید پهلوی تاثیر بسزایی داشته باشد. این فرضیه زمانی مهم تلقی می شود که بدانیم شهریار آهی به اعتراف خود دهه هاست که مامور سازمان جاسوسی آمریکا بوده و ابایی از اعلام آن ندارد.

این موضوع دلیل واضحی است برای این که بسیاری از اپوزیسیون که با تجزیه طلبی ایران اسلامی مخالفند در هفته های اخیر به مخالفت با شورای مدیریت گذار بپردازند چرا که رد پای افراد لاابالی و جاسوسی مثل شهریار آهی را در برنامه تجزیه ایران دیده اند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme