https://telegram.me/empireoflies

با «شهروندان ایران عاری از سلاح هسته‌ای» آشنا شوید+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پیش از این در دو گزارش با عنوان‌های «کمپین ضد ایرانی برای ایجاد اخلال در مذاکرات هسته‌ای» و «شیطنت جدید ایران‌هراسان با طعم فوتوشاپ» موسسات و گروه‌های جدیدی که به تازگی علیه رسیدن ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای شروع به ایران‌هراسی کرده‌اند پرداختیم. اکنون به تلاش‌های آیپک از طریق گروه متشکل از حامیان سنتی اسرائیل برای رد توافق در کنگره آمریکا به هر قیمت ممکن اشاره خواهیم کرد. گروهی که نام گمراه کننده «شهروندان ایران عاری از سلاح هسته‌ای» را به خود گرفته و هم‌اکنون به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهرم‌های رژیم صهیونیستی برای کارشکنی در راهروی منتهی به نتیجه نهایی کنگره شناخته می‌شود.

گروه “شهروندان ایران عاری از سلاح هسته‌ای” (CNFI)، شاخه‌ای از آیپک (کمیته روابط عمومی اسراییل-آمریکا) است که در سال ۲۰۱۵ به منظور آگاهی دادن مردم از خطرات حصول توافق میان ایران و ۱+۵ بر پا شد.

واشنگتن پست در گزارش اخیر خود از سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری آیپک برای این گروه جهت به کارگیری افراد در ۴۰ ایالت آمریکا سخن گفت. این افراد موظفند که بر نماینده ایالت خود در کنگره فشار بیاورند تا به هر طریقی توافق با ایران مسجل نشود.

در صفحه نخست وب‌سایت این گروه صهیونیست آمده است:

توافق خطرناک هسته‌ای با ایران را متوقف کنید

به کنگره اصرار کنید تا توافق بهتری را طلب کند:

  • این توافق سوراخ‌های زیادی دارد.
  • این توافق اجازه نظارت در هر زمان و هر مکان را نمی‌دهد.
  • ایران تا کنون بیش از ۲۰ موافقت‌نامه بین‌المللی را زیر پا گذاشته؛ چطور می‌توانیم اطمینان کنیم که این یکی را رعایت می‌کند.
  • این توافق دنیا را جای ناامن‌تری می‌کند.
  • این توافق سوخت لازم برای مسابقه تسلیحات هسته‌ای در منطقه ایران را تامین می‌کند.
  • حتی اگر ایران به این توافق پایبند باشد باز هم تا بمب هسته‌ای یک سال فاصله دارد.
  • این توافق به ایران اجازه می‌دهد تا موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای خود را توسعه دهد.
  • این توافق بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار پول در اختیار ایران قرار می‌دهد تا از رژیم اسد در سوریه و دیگر سازمان‌های تروریستی حمایت کند.
با «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید

پاتریک دورتون –رییس CNFI– که ید طولایی در زد و بندهای آیپکی داشته و در اصل یک مهره عملیاتی سیاسی محسوب می‌گردد، اعلام کرده که گروه تحت امر وی از سوی آیپک، سازمان‌های دیگر، و افراد ناشناس سرمایه‌دار تامین می‌گردد تا از هر گونه اقدامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای دریغ نکند.

با «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
پاتریک دورتون، رئیس گروه صهیونیستی «شهروندان ایران غیر هسته‌ای»

هم اکنون کمپین مولتی میلیون دلاری تبلیغات CNFI آن دسته از دموکرات‌هایی که مخالف توافق هستند و برگ برنده اکثریت ضد وتوی اوباما را در دست دارند تا در روز مبادا رو کنند را به عنوان هدف مطلوب خود در نظر دارد.

جفری لوئیز –کارشناس هسته‌ای و رییس برنامه آسیای شرقی مرکز مطالعات منع گسترش سلاح- تبلیغات اخیر تلویزیونی CNFI‌ علیه توافق هسته‌ای را کاملا گمراه‌کننده و خارج از قاعده بازی خوانده است.

ویدئوی شهروندان ایران غیر هسته‌ای برای فشار بر کنگره برای رد توافق هسته‌ای – دانلود

CNFI همچنین به داشتن ارتباط با گروهک تروریستی منافقین (MEK) که تا سال ۲۰۱۲ در لیست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا بود، متهم است. وبسایت مطالعات سیاست خارجه Loblog (منسوب به جیم لاب سیاستمدار با سابقه) در جولای ۲۰۱۵ به وجود باکس مربوط به منافقین با نام “مجاهدین خلق” در وب‌سایت CNFI که البته سریعا حذف شده بود، اشاره کرد.

سناتور جو لیبرمن (Joe Lieberman) که از برجسته‌ترین حامیان گروهک منافقین است و همایش‌های آنها هم شرکت داشته، بارها تاکید کرده که آمریکا باید در همکاری نزدیک با این منافقین باشد، چرا که آنها خواستار تغییر رژیم هستند و ثابت کرده‌اند که توانایی ایجاد حملات خشن و ناامنی در داخل کشور را دارند.

با «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
جو لیبرمن، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و حامی سرسخت گروهک تروریستی منافقین و گروه شهروندان ایران عاری از سلاح هسته‌ای

از دیگر حامیان و مشاورین دموکرات گروهک منافقین در کنگره، می‌توان از سناتور اوان بای (Evan Bayh)، سناتور مارک بگیچ (Mark Begich)، سناتور مری لاندریو (Mary Landrieu)، و سناتور سابق شلی برکلی (Shelley Berkley) نام برد.

با «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
سناتور اوان بایبا «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
سناتور مارک بگیچبا «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
سناتور مری لاندریو

با «شهروندان ایران غیر هسته‌ای» آشنا شوید
سناتور شلی برکلی

علی قریب – روزنامه نگار هفته‌نامه Nation– معتقد است که هیئت مشاورین CNFI را کسانی تشکیل می‌دهند که اگر کمی به نام‌های آنها توجه کنیم درخواهیم یافت که چرا آیپک تا این حد اصرار به حمایت از این گروه دارد. این افراد، سال‌هاست که حامی سنتی اسراییل هستند.


منابع:

[۱] Julie Hirschfeld Davis, “Pro-Israel Aipac Creates Group to Lobby Against the Iran Deal,” The New York Times, July 17, 2015,http://www.nytimes.com/politics/first-draft/2015/07/17/pro-israel-aipac-creates-group-to-lobby-against-the-iran-deal/.

[۲] Catherine Ho, “AIPAC spend record $1.7 million as it lobbied Congress to review Iran deal,” The Washington Post, July 20, 2015,http://www.washingtonpost.com/news/powerpost/wp/2015/07/20/aipacs-lobbying-spending-spikes-as-group-pushes-hard-to-oppose-iran-deal/.

[۳] Adam Kredo, “AIPAC-Linked Group Launches $5 Million Ad Campaign Against Nuke Deal,” Free Beacon, July 17, 2015, http://freebeacon.com/national-security/aipac-linked-group-launches-5-million-ad-campaign-against-nuke-deal/.

[۴] Philip Weiss, “If Americans support Iran deal, 56-37, what gives Israel the power to ‘croak’ it?” Mondoweiss, July 21, 2015,http://mondoweiss.net/2015/07/americans-support-israel.

[۵] Adam Kredo, “AIPAC-Linked Group Launches $5 Million Ad Campaign Against Nuke Deal,” Free Beacon, July 17, 2015, http://freebeacon.com/national-security/aipac-linked-group-launches-5-million-ad-campaign-against-nuke-deal/.

[۶] Dave Biscobing, “FACT CHECK: Expert says Iran nuclear deal TV advertisement is ‘misleading,'” ABC 15 Arizona, July 24, 2015,http://www.abc15.com/news/national/fact-check-expert-says-iran-nuclear-deal-tv-advertisement-is-misleading.

[۷] Eli Clifton and Ali Gharib, “Anti-Iran Deal AIPAC Spin-off Relies on Iranian Ex-Terrorist Group,” LobeLog, July 21, 2015, http://www.lobelog.com/anti-iran-deal-aipac-spin-off-relies-on-iranian-ex-terrorist-group/.

[۸] Eli Clifton and Ali Gharib, “Anti-Iran Deal AIPAC Spin-off Relies on Iranian Ex-Terrorist Group,” LobeLog, July 21, 2015, http://www.lobelog.com/anti-iran-deal-aipac-spin-off-relies-on-iranian-ex-terrorist-group/.

[۹] Julie Hirschfeld Davis, “Pro-Israel Aipac Creates Group to Lobby Against the Iran Deal,” The New York Times, July 17, 2015,http://www.nytimes.com/politics/first-draft/2015/07/17/pro-israel-aipac-creates-group-to-lobby-against-the-iran-deal/.

[۱۰] All In with Chris Hayes, “Iraq War proponents campaign against Iran Deal,” MSNBC, July 21, 2015, http://www.msnbc.com/all-in/watch/iraq-war-proponents-against-iran-deal-488888387631.

انتهای پیام/مشرق

لابی صهیونیستی آمریکا بار دیگر دست به جیب شده و برای فشار به کنگره، برای رد توافق هسته‌ای در حال شکل‌گیری بین ایران و آمریکا، مبلغ ۳۰ میلیون دلار هزینه کرده تا گروهی از افراط‌گرایان را برای تبلیغ علیه دست‌یابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دور هم جمع کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme