https://telegram.me/empireoflies

«شهرام همایون»: از دعوا در مدرسه تا کلاه‌برداری و شیادی!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به‌مناسبت شانزدهمین سالگرد تاسیس شبکه لس‌آنجلسی «کانال یک»، در این مقاله، به سوابق و عملکرد «شهرام همایون» مدیر این شبکه اپوزیسیون نگاهی می‌اندازیم.

«شهرام همایون» با نام اصلی «امیرحمید همایون» متولد ۱۳۳۴ (یا ۱۳۳۶) در تهران است. وی در یک خانواده نسبتاً مذهبی به‌دنیا آمد و مادرش اهل کرمانشاه و پدرش تهرانی بود. شهرام تحصیلات دوره دبستان خود را در دبستان «روزبه» و به مدیریت آقای امیدی‌نیا تا سال سوم دبستان گذراند، اما پس از دعوای سنگینی که با دوستانش در مدرسه داشت، مجبور به ترک دبستان مذکور شد و ادامه تحصیلات خود را در دبستان «آئین دانش» گذراند.

«شهرام همایون» در کنار پدر و مادرش

شایان ذکر است که مدیریت دبستان «آئین دانش» را شوهرعمه «شهرام همایون» برعهده داشت. (عمه شهرام همایون افتخار همایون نام دارد) به گفته خودش نخستین عشق به جنس مخالف را در کلاس اول دبستان به معلم خود تجربه کرده است!

پدر «شهرام همایون» کارمند ارشد بانک بود و از قضا سخت‌گیری آن چنانی در مورد شهرام اعمال نمی‌کرده است. شهرام در کلاس پنجم دبستان اقدام به تهیه یک مجله به نام تخت جمشید کرد که مورد بازخواست ساواک قرار گرفت که چه طور آنرا تهیه و توزیع می‌کرده است!

پدر بزرگِ مادری «شهرام همایون»، «قاسم صاحب جمعی» نام دارد که از دارویش کرمانشاه بوده و برای خرید و فروش عتیقه به تهران رفت و آمد داشت. شهرام دوره ششم از تحصیلات خود را در مدرسه «نوبختی» به مدیریت امام جمعه مسجد رحمتیه گذرانده است. اولین حادثه تلخ زندگی او مرگ دوستش «آقای ناروئی‌نژاد» بوده که بر اثر تصادف با موتورسیکلت بوده است.

نخستین آشنایی و فعالیت او در یک حزب سیاسی با حزب «ایران نوین» بود که به عنوان خبرنگار مدارس خبر تهیه می‌کرد، اما پس از مدتی فعالیت، به عنوان معاون سازمان جوانان حزب در انتظامات انتخاب شد. جالب آنجاست که سمت معاون سازمان جوانان حزب «ایران نوین» را در سن کمتر از ۱۸ سال احراز کرده است.

در سال ۱۳۵۴ که حزب «ایران نوین» منحل شد، «شهرام همایون» به همراه دوستش «بهرام افرهی» در حزب «رستاخیز» فعالیت سیاسی خود را ادامه داد. در حزب رستاخیز پسرعموی «شهرام همایون» به نام «داریوش همایون» در سمت قائم مقام مشغول به فعالیت بود. «داریوش همایون» (متولد ۵ مهر ۱۳۰۷ در تهران و مرگ ۸ بهمن ۱۳۸۹ در ژنو سوییس) در آغاز حکومت محمدرضا پهلوی و در زمان نخست‌وزیری دکتر محمد مصدق از فعالان سیاسی و از اعضای حزب «سوسیالیست ملی کارگران ایران» (سومکا) بود و در زمان نخست وزیری «جمشید آموزگار» وزیر اطلاعات و جهانگردی و سخنگوی دولتِ رژیم پهلوی بود.

«داریوش همایون»

گفتنی است، «عبدالعلی همایون» بازیگر سریال‌های دوران رژیم پهلوی و بازیگر نقش «سرکار استوار» در مجموعه تلویزیونی به همین نام هم از اقدام «شهرام همایون» بود.

«عبدالعلی همایون» بازیگر نقش سرکار استوار، از اقوام «شهرام همایون»

هر چند که شهرام به کسب این عناوین افتخار می‌کند، اما به گفته خودش در حزب «رستاخیز» مسئول تهیه خبر درباره وضعیت آب و هوا، زنان، نظام وظیفه و … را بر عهدا داشت!

همزمان با شور انقلابی که در همان سالها به راه افتاده بود «شهرام همایون» به همراه دوست خود به نام «رضا.م» و با هماهنگی نیروهای امنیتی رژیم پهلوی، به فکر تاسیس یک روزنامه در طرفداری از شاه برخواست که این اقدام وی با شکست مواجه شد.

«شهرام همایون» پس از وقوع انقلاب اسلامی از ترس افشای اسناد ارتباطش با ساواک، همراه خانواده به «شهریار» مهاجرت کرد و در حوضچه خانه جدیدش اسناد محرمانه مربوط به خود را آتش زد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی «شهرام همایون» روزنامه «بامداد» را منتشر کرد و از افرادی مانند «جمشید چالنگی» (مجری سابق «صدای آمریکا» و مجری کنونی شبکه «ایران فردا»)، ربانی، ظابطی، ملک‌محمدی، خرسند و … در این روزنامه استفاده نمود که البته باز هم به بیراهه رفت و با سفارت آمریکا یک رابطه مخفیانه برقرار نمود. نشانی دفتر روزنامه «بامداد» واقع در چهارراه یوسف آباد، خیابان حافظ بود.

در مدت زمان فعالیت روزنامه مذکور، به دلیل نشر اکاذیب و مطالب دورغین، «شهرام همایون» به زندان افتاد. این اتفاق قبل از تسخیر لانه جاسوسی بود و در هنگام تسخیر لانه جاسوسی اسنادی درباره همکاری وی با سرویس‌های آمریکایی کشف شد که منجر به دستگیری دوباره همایون به مدت چند سال گردید، اما این بار نیز به مانند گذشته مورد رافت اسلامی قرار گرفت و دوباره آزاد شد.

«شهرام همایون» در جوانی

«شهرام همایون» بعد از آزادی با همکاری «مسعود بهنود» اقدام به تهیه کاستی به نام «کانال دو» کرد که یک برنامه رادیویی بود. به گفته خودش پس از انجام یک سری کارهای زیرزمینی، یک کارخانه تهیه وسایل بهداشتی راه انداخت و پس از مدتی وارد دنیای واردات و صادرات شد و پول هنگفتی را به جیب زد.

«امیر حمید همایون» معروف به «شهرام همایون» در سال ۱۳۷۲ با پوشش یک شرکت صادرات-واردات و صدور چندین چک بلامحل در مجموع به ارزشی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان اقدام به خرید و فروش از تجار تهران، کاشان و قم نمود و پیش از موعد وصول چک‌ها از کشور متواری گردید.

وی پس از این کلاهبرداری، توانست به‌دلیل داشتن سابقه بازداشت در دهه ۶۰ به دلیل همکاری با لانه جاسوسی آمریکا در اوایل انقلاب، از دولت آمریکا پناهندگی سیاسی بگیرد و با آن پول‌های بادآورده بعدها شبکه ضدانقلاب «کانال یک» را در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا تاسیس نماید.

گواهینامه عدم پرداخت وجه چک به مبلغ دو میلیون و چهارصد هزار تومان توسط «شهرام همایون» (با نام اصلی امیرحمید همایون)

دلیل فرار «شهرام همایون» از ایران در سال ۱۳۷۲ بر اساس اسناد و تایید محاکم قضایی، کلاه‌برداری از شرکایش بوده و حتی پلیس بین‌الملل (اینترپل) هم آن را تایید کرده و تعت‌تعقیب این نهاد بین‌المللی بود، هرچند با حمایت‌های دولتِ فدرال و ایالتی آمریکا در طول سال‌های اخیر توانسته از چنگال عدالت فرار کند. FBI به همایون اطمینان داده‌ است تا زمانی که در ایالات متحده بماند خطر دستگیری وی را تهدید نمی‌کند.

تصویر «شهرام همایون» در سایت اینترپل

«شهرام همایون» پس از فرار به آمریکا ابتدا، چاپ روزنامه «بامداد» در خارج از کشور را با آرم شیروخورشید ادامه داد تا بیش از پیش هویت خود را افشا کند. وی ۱۰۰ شماره از این روزنامه را منتشر کرد و پس از دعوت «ضیاء اتابای»، مشغول به فعالیت سیاسی در برخی شبکه‌های لس‌آنجلسی شد.

«شهرام همایون» که اکنون حتی در بین لس‌انجلسی‌ها به کلاه‌برداری معروف است، در روزهای پایانی تیرماه سال ۱۳۷۹ شبکه «کانال یک» را با همان پول‌های دزدی تاسیس کرد تا هم خودش را به عنوان یک اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی معروف کند و هم زمینه توسعه فعالیت‌های تجازی خود را گسترش دهد.

همایون که پس از فرار به آمریکا رسماً از دین اسلام خارج شد و از آن به بعد خود را فردی «خردگرا»(!) می‌داند، جنبشی با نام «ما هستیم» تشکیل داد و با دعوت مخاطبینش به نافرمانی مدنی به مبارزه با جمهوری‌اسلامی بپردازد که این به اصطلاح جنبش از حد دیوارنویسی‌های شبانه در کوچه‌های تنگ و خلوت بیشتر توسعه پیدا نکرد و موفق نبود.

این اپوزیسیون ساکن لس‌آنجلس با آنکه در ظاهر اعلام می‌کند هدفش از تاسیس شبکه «کانال یک» فعالیت ضد جمهوری‌اسلامی است، اما به اذعان بسیاری، هدف نخست همایون تجارت و فروش اجناس بنجل به مخاطبین ناآگاهش است. همایون که در رنگ کردن کلاغ جای قناری تخصص دارد، در طول سالهای اخیر از راه فروش اجناس مختلف از طریق شبکه خود ثروت هنگفتی به جیب شده و البته صدای اعتراض بسیاری را در آورده است.

«شهرام همایون» مانند بسیاری از اپوزیسیون لس‌آنجلسی در شبکه‌های مافیایی هم حضور فعالی دارد، به‌طوری که چندی پیش نقش او و همسر جدیدش در مافیای دارو و فروش داروهای تقلبی رسانه‌ای شد.

همایون که سال گذشته به‌سبب اختلاف با دیگر عناصر سلطنت‌طلب برای مدتی از اجرا در شبکه «کانال یک» کناره‌گیری کرده بود، به گفته برخی از نزدیکانش در واقع به‌دلیل ترس از پلیس اینترپل و برخورد با شبکه ماهواره‌ایش مدتی مخفی شده بود.

«شهرام همایون» که چندی پیش در سومین ازدواجش با «مریم عزیزی» از عناصر اپوزیسیون و پزشکی قلابی ازدواج کرده بود، در واقع در یک شراکت تجاری در پی افزایش فروش داروهای تقلبی است.

«مریم عزیزی» هم برخلاف آنکه تلاش دارد خود را فردی علمی و غیرسیاسی نشان دهد، اما با بررسی آرشیو فیلم‌های مربوط به فتنه ۸۸، مشخص است در آن روزها فعالیت زیادی داشته و زمینه‌ساز چندین تجمع ضد جمهوری‌اسلامی در آمریکا بود و چندین بار با شبکه‌های معروف خبری آمریکایی مانند ABC و CNN مصاحبه کرد و حتی پارا فراتر گذاشت و با همکاری همایون به تبلیغ استفاده از ابزار جاسوسی در جریان اغتشاشات سال ۸۸ پرداخت.

«شهرام همایون» هم که اکنون پس از ناکامی فتنه ۸۸ خود را مخالف جنبش به‌اصطلاح سبز معرفی می‌کند، در آن ایام به‌طور مخفیانه در تجمعات حامیان فتنه شرکت می‌کرد و مردم داخل ایران به حضور در اغتشاشات دعوت می‌نمود.

مصاحبه «مریم عزیزی» با شبکه CNN در ایام فتنه ۸۸

با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که همسر جدید «شهرام همایون» علاوه برای اینکه در فعالیت‌های سیاسی ضدایرانی نقش دارد، تولیدکننده و فروشنده دارویی است که در تلویزیون «کانال یک» به فروش می‌رسد و همایون برای فروش این داروی زیرزمینی بسیار تلاش می‌کند و حتی در بین برنامه‌هایش چندین دقیقه را به‌طور اختصاصی به تبلیغ این دارو تخصیص می‌دهند.

گویا دلیل ازدواج این دو هم فعالیت‌های اقتصادی از جمله فروش داروهای تقلبی است که سبب شده با ازدواج رسمی، شریک یکدیگر نیز شوند؛ از سویی «شهرام همایون» در ثروت کلان همسر سومش شریک می‌شود و از سویی دیگر «مریم عزیزی» از ابزار رسانه‌ای همایون برای فروش اجناس بنجل و تقلبی‌اش استفاده می‌کند.

همایون که هنوز خود را یکی از اپوزیسیون اصلی جمهوری‌اسلامی می‌داند، گفته تا زمانی که زنده است به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد، به عبارت دیگر منظورش این است که تا لب گور دست از کلاه‌برداری و شیادی نمی‌کشد.

انتهای پیام/

همایون که هنوز خود را یکی از اپوزیسیون اصلی جمهوری‌اسلامی می‌داند، گفته تا زمانی که زنده است به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد، به عبارت دیگر منظورش این است که تا لب گور دست از کلاه‌برداری و شیادی نمی‌کشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme