https://telegram.me/empireoflies

شناسایی و دستگیری گروهی با ۹۰ ترور از سال ۸۷ تاکنون

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست خبری امروز (دوشنبه) که باحضور خبرنگاران داخلی و خارجی با موضوع ۶۰۰ روز برای همدلی و همزبانی برگزار شد، اظهارداشت: در نشست خبری امروز در خصوص فعالیت ۲۰ ماه ستاد وزارت کشور گزارش‌هایی ارایه می‌شود و فعالیت استانداری‌ها در جلسه دیگری مطرح و اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: دولت یازدهم با اعلام برنامه‌ها در انتخابات سیاست‌های کلی را اعلام کرده و این موضوع در برنامه‌هایی که وزرا داده‌اند لحاظ می‌شود؛ ما در انتخاب همکاران در ستاد وزارت کشور اولویت را بر هماهنگی با سیاست‌های دولت و همگرایی کامل قرار دادیم، ما در یک تعامل نزدیک اما با حفظ استقلال دولت نسبت به دوره‌های قبلی استانداران را انتخاب کردیم.

رحمانی فضلی افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی که کشور دارد اقدامات زیادی در دستگیری و مقابله با مشکلات امنیتی و کشف جرم انجام دادیم.

وی برهمین اساس افزود: قبل از ۲۲ بهمن سال گذشته در شرق کشور گروهی که دارای مقدار زیادی مواد مخدر و سلاح بودند دستگیر شدند؛ این گروه از سال ۸۷ تا کنون ۹۰ ترور انجام داده بودند که به همت نیروهای امنیتی تمام آنها دستگیر شدند و امیدواریم در شرق کشور بتوانیم امنیت مستحکم‌تری را ایجاد کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه از اقدامات موثر وزارت کشور آزادی ۴ گروگان در سال گذشته بود، خاطرنشان کرد: موضوع اسیدپاشی اصفهان به طور جدی در اولویت پیگیری وزارت کشور است.

وزیر کشور در خصوص اقدامات صورت گرفته در ساماندهی اتباع بیگانه، اظهار داشت: تعدادی اتباع قانونی و غیرقانونی در کشور داریم که تا کنون توانسته‌ایم ۹۰۰ هزار نفر از این اتباع را از کشور خارج کنیم ولی باز هم با توجه به شرایط مرزی این اتباع در داخل کشور وارد و یا خارج می‌شوند.

وی درباره جلسات شورای اجتماعی کشور اظهار داشت: ۸۰۰ جلسه شورای اجتماعی کشور داشته است که توانسته آخرین وضعیت آسیب‌شناسی در کشور را ساماندهی کند و راه‌های مدیریت آن را نیز به دست بیاورد.

رحمانی فضلی گفت: عدم رصد تحولات اجتماعی از نقاط ضعف بوده است بنابراین وزارت کشور مرکز رصد مطالعات و بررسی‌های اجتماعی را ایجاد کرده است.

وی به فعالیت‌های حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی نیز اشاراتی داشت و اقدامات در این زمینه را مثبت ارزیابی کرد.

وزیر کشور در خصوص اقدامات صورت گرفته در قوانین حوزه شهری نیز افزود: لوایح مدیریت جامع شهری، درآمدهای پایدار شهری،‌ انتخاب شهرداران و شوراها و تصویب‌های شهری در کمیسیون‌های دولت در حال بررسی است.

وی با اشاره به این که در ۶۰۰ روز گذشته در حوزه مجلس رکورددار بوده‌ام گفت: ۳۰۶ سوال نمایندگان مجلس از بنده به عنوان وزیر کشور داشتند که پاسخ آنها داده شده است. ۱۳۵۶ مورد تذکر داشته‌ام، ۵۵۰ نطق داشته‌‌ام که مورد پیگیری قرار گرفته، ‌۱۴۳۰ مکاتبات با کمیسیون‌های مجلس صورت گرفته و ۸۶۰ ملاقات با نمایندگان مجلس انجام شده است.

وزیر کشور گفت: این نشان می‌دهد همکاری و تعامل ما با مجلس بسیار خوب بوده و پرسش حق نمایندگان است و ساختار و مسئولیت‌های وزارت کشور ایجاب می‌کند که پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه کمیته‌های مختلف اقتصادی به منظور توسعه روابط با کشور همسایه در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: برای واگذاری ۲۰ میلیون کارت هوشمند در سال جاری تمهیدات لازم ایجاد شده است.

رحمانی فضلی درخصوص اتهامات مطرح شده به جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست و وضعیت این خبرنگار، اظهار داشت: رسیدگی به این موضوع در حیطه اختیارات ما نیست و به قوه قضائیه مربوط می‌شود.

رحمانی فضلی با اشاره به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، گفت: کار ما در وزارت کشور سیاست داخلی و بحث اتحاد، انسجام و همدلی و همزبانی و با توجه به اینکه انتخابات مجلس و خبرگان تعیین و سرنوشت‌ساز و جهت‌دهنده خطوط کلی سیاست داخلی کشور است، قطعا و یقینا رقابت‌های سیاسی هم اکنون به صورت آرام و پنهان است و یکی، دو ماه دیگر به عرصه رسانه‌ها و دانشگاه‌ها کشیده می‌شود. لذا وزارت کشور باحمایت کامل از فضای باز، با نشاط و ایجاد بستر لازم برای این فضا، روند قانونی، مطلوب و با شکوه را مدیریت خواهد کرد.

وزیر کشور ادامه داد: ما در سال جدید با عنایت به برگزاری انتخابات نیازمند آرامش سیاسی کامل در کشور هستیم که رسانه‌ها می‌توانند فضای انتخاباتی را با طرح مباحث مبنایی و به دور از تشویش آغاز کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه منشأ ورود پول‌ها در حوزه سیاست و قدرت باید شناسایی شود، خاطرنشان کرد: در انتخابات باید منشأ پول‌های تبلیغاتی کاملاً مشخص باشد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستگیری سلام ریگی هنوز برای ما قطعی نشده است، افزود: باید اسناد و مدارک پاکستانی‌ها درباره دستگیری وی را بررسی کنیم.

وی با اشاره به شناسایی یک گروه تروریستی قبل از ۲۲ بهمن گفت: ما قبل از ۲۲ بهمن توانستیم در شرق کشور گروهی را دستگیر و شناسایی کنیم که از سال ۸۷ نود ترور را انجام داده بودند.

رحمانی فضلی از سفر معاون امنیتی به پاکستان خبر داد و گفت: امنیت شرق و جنوب شرق کشور به سپاه واگذار شده است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه وزارت کشور اجازه تجمع در خصوص مساله عربستان را نمی‌دهد، گفت: وزارت کشور مانع تجمع مقابل سفارت عربستان نیست اما اینکه هر روز و شب تجمع کنند و ترافیک ایجادشود، نمی‌شود.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme