https://telegram.me/empireoflies

شما دو چهره مشهور اخراجید+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبیل کازبی و رومن پولانسکی از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در آمریکا اخراج شدند و به عضویت آنها در این آکادمی پایان داده شد.

به گزارش یورونیوز، این آکادمی می گوید این تصمیم بر اساس استانداردهای اخلاقی‌اش اتخاذ شده است که طبق آنها انتظار می رود اعضا «احترام به شان و منزلت انسان» را رعایت کنند.

 

بیل کازبی بازیگر سرشناسی آمریکایی ماه گذشته به اتهام حمله یا تعرض جنسی دادگاهی و محکوم شد و احتمال می رود با ۳۰ سال زندان مواجه شود.

رومن پولانسکی کارگردان سرشناس سینما نیز در سال ۱۹۷۷ تجاوز به دختری ۱۳ ساله را پذیرفت. پولانسکی کارگردان فرانسوی‌ـلهستانی برای جلوگیری از احتمال بازداشش از آمریکا گریخته است چرا که احتمال می رفت با زندان طولانی مدت مواجه شود.

 

کازبی و پولانسکی دو نفر از چهار نفری هستند که در عمر ۹۱ ساله آکادمی اسکار از این آکادمی اخراج شده اند.

در پی بروز برخی رفتارهای غیراخلاقی در هالیوود سال گذشته اسکار استاندارهای اخلاقی و رفتاری جدیدی تنظیم کرد و آن را ابلاغ کرد.

در ابلاغیه این سازمان سینمایی آمده است: پس از ساعت‌ها و هفته‌ها مشاوره با استادان اخلاق، تجارت، فلسفه و حقوق از جورج‌ تاون، هاروارد، نورت دام و استنفورد، در کنار متخصصانی در زمینه منابع انسانی و آزارهای جنسی، این نتایج به دست آمده است.

در این نامه ذکر شده در آکادمی جایی برای افرادی که بخواهند از موقعیت یا قدرت خود سوء‌استفاده کنند وجود ندارد.

با این حال دو هفته بعد از برگزاری مراسم اسکار، دو نشریه هالیوود ریپرتر (hollywood reporter) و ورایتی (Variety) به نقل از منابع ناشناس گزارش کردند که جان بیلی که تابستان گذشته به ریاست آکادمی علوم و هنرهای سینما انتخاب شده بود، در سه شکایت جداگانه به آزار جنسی متهم شده‌است.

 

سال گذشته نیز تعداد قابل توجهی از مردان در دنیای سینما و سرگرمی، سیاست، تجارت و ورزش مورد اتهامات آزار جنسی قرار گرفتند. از خبرساز‌ترین این رسوایی‌های اخلاقی، هاروی واینستین، یکی از مشهورترین تهیه‌کنندگان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در آمریکا بود.

در یک فقره ۸۲ زن قدرتمند بر اساس استانداردهای حقوق زنان در غرب علیه تنها یک تهیه کننده به هاروی واینستین شکایت کردند.

 

دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی سال گذشته با مدیریت آقای جان بیلی در نشستی اضطراری رای به اخراج هاروی واینستین دادند. اما اکنون خود متهم به چنین رفتاری شده است.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme