https://telegram.me/empireoflies

شمارش معکوس امت اسلام برای آزادسازی «قدس شریف‌» آغاز شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: “روز جهانی قدس” به ابتکار عمل امام خمینی(ره) به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اطلاق شد درحالی که امروز شاهدیم روز قدس به آرمانی مشترک و صدایی واحد در جهان اسلام مقابل نظام سلطه و طاغوت تبدیل شده است.

روز جهانی قدس «یوم‌اللّه» است، روز سردادن ندای «لا‌اله‌الّا‌اللّه» و «محمدٌ رسول اللّه» است، قطره قطره خون شهدای فلسطین امروز فریادِ مسلمانی سر می‌دهد.

امروز سراسر ایران اسلامی «آرمان فلسطین» را به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران به سراسر امت اسلامی یادآوری می‌کنند که همانا مسلمانان در هر زمانی باید به ندای مظلومان عالم بشتابید. آری؛ امروز ابرقدرت‌ها از بیداری مظلومان و مستضعفان و از تحقق پیروزیِ خون بر شمشیر به هراس افتاده‌اند.

* هم‌گامی اصفهانی‌ها برای فریاد مظلومیت مردم فلسطین؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری

امروز روز قدس است، روز دفاع از مظلومیت بشر، روز اقتدا به قبله نخست مسلمین، امروز روز جلب توجه جهانیان و مدعیان حقوق بشر به جغرافیای مظلوم غزه است.

دقایقی پیش راهپیمائی عظیم روز قدس همزمان با سراسر کشور در اصفهان از مسیرهای هشت‌گانه به سمت میدان امام و شهرستان‌های استان آغاز شد.

از ساعت ۱۰ صبح راهپیمائی از مسیرهای هشت‌گانه آغاز شده و قرار است در ساعت ۱۱ صبح در میدان امام(ره) همراه با سخنرانی حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین پور محمدی وزیر دادگستری ادامه پیدا کند.

این مراسم باشکوه امسال با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی، وزیر دادگستری برگزار می‌شود، که مردم اصفهان امسال نیز مانند سال‌های گذشته حمایت خود را از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در راه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس اعلام و بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

* راهپیمایی روز قدس در استان فارس آغاز شد؛ سخنران پایانی: ‌حجت‌الاسلام اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

مردم روزه‌دار شهر شیراز با سردادن شعارهای “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” راهپیمایی خود را با تجمع در میدان ۱۵ خرداد این شهر آغاز و به سمت شاهچراغ(ع) در حرکت هستند.

مسیر راهپیمایی در شیراز از چهار راه ۱۵ خرداد، چهار راه خیرات، چهار راه مشیر، سه راه پیروزی به سمت حرم  مطهر احمدبن موسی(ع)  است و پس از آن راهپیمایان در شبستان امام خمینی(ره) این آستان مقدس تجمع کرده و قطعنامه سراسری روز قدس را قرائت می‌کنند.

ارامنه و زرتشتیان شیراز نیز که همچون سایر اقشار مختلف سیاسی، فرهنگی، ورزشی، شخصیت‌ها و سایر گروه‌های اجتماعی قبل از راهپیمایی روز قدس با صدور بیانیه‌‌ای حضورشان را در راهپیمایی روز قدس اعلام کرده بودند در جمع راهپیمایان حضور دارند.

براساس این گزارش در ۲۹ شهرستان، ۱۰۴ شهر و بخش قابل توجهی از روستاها و مراکز دهستان‌های استان فارس نیز راهپیمایی آغاز شده است.

راهپیمایان پس از گذراندن مسیر تعیین شده راهپیمایی در مصلاها و محل اقامه نماز جمعه گردهم آمده تا علاوه بر قرائت قطعنامه پایانی از خطبه‌های نماز جمعه نیز بهره‌مند شوند.

گزارش میدانی خبرنگاران تسنیم حکایت از افزایش جمعیت به راهپیمایان، ایجاد صفوف به هم پیوسته با اتحاد و همدلی تمام و اعلام یک صدای انزجار از رژیم منحوس صهیونیستی دارد.

سخنران راهپیمایی روز قدس در شیراز ‌حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) است.

*راهپیمایی روز جهانی قدس در استان قم آغاز شد‌؛ سخنرانی پایانی: حجت‌الاسلام اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس همگام با سراسر کشور با حضور علماء، مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در استان قم آغاز شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس ‌صبح امروز با حضور راهپیمایی‌کنندگان از مناطق مختلف شهر به سمت میدان شهید مطهری آغاز شده و پس از اجتماع مردم در این مکان به سمت حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) ادامه دارد.

سخنران مراسم پایانی روز جهانی روز قدس حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه است.

* راهپیمایی روز قدس در استان کرمان آغاز شد

راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در استان کرمان آغاز شد.

مردم روزه‌دار کرمانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح با حرکت در مسیرهای راهپیمایی به سمت مصلای کرمان، فریاد اعتراض خود را نسبت به مظلومیت ملت فلسطین و مظلومیت مردم بی دفاع یمن به گوش جهانیان می‌رسانند.

در طول مسیرهای راهپیمایی صندوق‌های کمک به مردم بی دفاع یمن و فلسطین آماده شده است.

*راهپیمایی روز قدس در استان یزد آغاز شد

روزه‌داران یزدی هم اینک با حضور در میدان شهید بهشتی(ره) شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

مسیر راهپیمایی در یزد از میدان شهید بهشتی، خیابان امام خمینی(ره)، چهارراه شهدا، خیابان قیام انجام می‌شود و روزه‌داران در نهایت در مسجد ملااسماعیل یزد تجمع می‌کنند.

نکته جالب توجه در این مراسم که علاوه بر مردم، مسئولان استانی هم یک صدا حضور دارند، حضور اقلیت‌های دینی در محکوم کردن جنایت‌های مستکبران عالم است.

*راهپیمایی روز جهانی قدس در استان گیلان آغاز شد؛ سخنرانی پایانی: حجت‌الاسلام ذوالنور، کارشناس مسائل سیاسی

راهپیمایی این روز بزرگ صبح امروز در سراسر استان به سوی میعادگاه‌های نماز جمعه و در شهر رشت از مبادی چهارگانه به سمت مصلی رشت آغاز شد.

سخنران اصلی این مراسم در رشت، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، کارشناس مسائل سیاسی است.

همچنین دلاورمردان و شیرزنان شهرها و روستا‌های شهرستان رودبار همزمان با سراسر کشور با راهپیمایی حماسی خود بار دیگر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

مردم همیشه بیدار و روزه دار دیار میوه صلح و دوستی زیتون در شهرهای رودبار، منجیل، لوشان، رستم آباد، توتکابن، جیرنده و بره سر و نیز روستای چهارمحل با مشتهای گره کرده و طنین رسای خود شعارهایی را در محکومیت آمریکا، اسرائیل و آل سعود سر دادند و تأکید کردند قدس و فلسطین اولویت نخست مسلمانان است.

سیل خروشان جمعیت، راهپیمایی خود را در رودبار از مسجد حضرت ولی عصر(عج) پایین بازار آغاز و پس از طی مسافت ۳ کیلومتری وسط بازار،  بلوار امام خمینی(ره)  در مصلی امام خمینی(ره) رودبار حضور پیدا کردند.

* آغاز راهپیمایی روز قدس مردم علوی تبار مازندران؛ سخنران پایانی: معاون فرهنگی حزب‌الله لبنان

راهپیمایی روز قدس مازندران از دقایقی پیش در شهرهای مختلف استان آغاز شد.

حماسه حضور مردم مازندران در ساری از میدان شهید قاسمی ساری آغاز و تا میدان شهدای این شهر ادامه دارد، مردم روزه‌دار استان علوی تبار مازندران در یک روز هوای گرم تابستانی به خیابان‌ها آمده‌اند.

راهپیمایی روز قدس شهرهای مازندران امسال در ۴۹ شهر، بخش و دهستان استان برگزار و هر لحظه برحضور پرشور مردم در این روز در خیابان‌های شهرهای استان افزوده می‌شود.

معاون فرهنگی حزب‌الله لبنان سخنران مراسم راهپیمایی روز قدس در مرکز مازندران در مصلای جمعه ساری است.

* آغاز راهپیمایی روز قدس در سراسر آذربایجان شرقی؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام آل‌هاشم، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش

راهپیمایی روز جهانی قدس از دقایقی پیش در تبریز و شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش تسنیم، این راهپیمایی در تبریز از مسیرهای نه‌گانه به سمت مصلی امام خمینی (ره) آغاز شده که بر اساس گزارش میدانی تسنیم از مسیرهای آغازین این راهپیمایی، لحظه‌به‌لحظه مردم روزه‌دار تبریز با مشت‌های گره کرده علیه آمریکا و اسرائیل به صفوف مبارزه جهانی علیه استکبار می‌پیوندد.

تبریزی‌ها در این راهپیمایی با پشتیبانی مستحکم از انتفاضه مردم فلسطین، ضمن لبیک به پیام مقام معظم رهبری، دفاع از خط مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن و بحرین، در مقابل سیاست‌های استعماری اسرائیل غاصب را یکی از انگیزه‌های اصلی حضور در این مراسم عنوان می‌کنند.

تمامی مسیرهای راهپیمایی تبریز تا ساعت ۱۱٫۳۰ به جایگاه سخنرانی راهپیمایی در سه راهی طالقانی – مصلی می‌رسند که قبل از قرائت قطع نامه ده‌بندی، در پایان این مراسم حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش به سخنرانی می‌پردازد.

مردم روزه‌دار آذربایجان در شهرستان‌ها نیز با تجمع در مصلی‌های نماز جمعه، حمایت قاطع خود را از مظلومین جهان، به‌ویژه فلسطین اعلام خواهند کرد و با شعارهای “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” خواستار آزادی قدس شریف هستند.

* راهپیمایی روز قدس در آذربایجان‌غربی آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه

مردم روزه دار آذربایجان غربی ‌صبح امروز با حضور در ابتدای مسیرهای اعلام شده در ۱۶ شهرستان استان راهپیمایی وحدت بخش خود را در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و با هدف تاکید بر اهمیت آزادسازی فلسطین آغاز کردند.

راهپیمایان در ارومیه در میدان ولایت‌فقیه گرد‌هم آمده اند تا از مسیر خیابان شهید محمد منتظری، به میدان دفاع مقدس رسیده و از طریق بلوار رسالت به مصلای امام خمینی(ره) رهسپار می‌شوند تا در پایان این مراسم به سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ‌گوش فرا دهند.

هم‌اینک صدها هزار نفر از مردم آذربایجان غربی در شهرهای ارومیه، خوی، میاندوآب، بوکان، مهاباد، نقده، اشنویه، ماکو، چالدران، شوط، پلدشت، تکاب، پیرانشهر، سردشت، سلماس، چایپاره، محمدیار، نوشین شهر و شاهین دژ راهپیمایی خود را با سر دادن شعارهای “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” آغاز کرده‌اند.

* راهپیمایی روز ‌قدس در خراسان رضوی آغاز شد‌؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی و مشهد مقدس آغاز شد.

در مشهد مقدس، این راهپیمایی از محل میدان ۱۵ خرداد ‌صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و کشوری آغاز شده است.

سیل خروشان جمعیت حاضر در این راهپیمایی به سمت حرم مطهر رضوی حرکت کرده و در نهایت با تجمع در حرم منور رضوی و با سر دادن شعارهای استکبارستیزانه برائت خود را از استکبار جهانی اعلام می‌کنند.

سخنران مراسم پایانی روز جهانی روز قدس حجت‌الاسلام حسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی است.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در زنجان آغاز شد؛ سخنران پایانی: سردار شریف، مسئول روابط‌عمومی کل سپاه

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر ایران اسلامی در زنجان آغاز شد.

در این مراسم هزاران نفر با سر دادن شعار«مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» مشت محکمی بر دهان  استکبار جهانی و زورگویان و یاوه‌گویان زده و با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق می‌کنند.

این راهپیمایی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و کشوری از میدان قائم زنجان آغاز شده و به سمت مصلی خاتم‌النبیاء در حرکت است.

سخنران پایانی روز جهانی قدس در زنجان سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس کشور و مسئول روابط‌عمومی کل سپاه پاسداران است.

* فریاد «مرگ بر اسرائیل» در سراسر استانی اردبیل طنین‌انداز شد؛ سخنران پایانی: آیت‌الله فاضل‌گلپایگانی

راهپیمایی روز قدس که در اردبیل از دقایقی پیش آغاز شده، مردان و زنان غیرتمند دیار دارالارشاد با حرکت در مسیر خیابان امام خمینی(ره) در حالی که با سر دادن شعارهایی از دشمنان عالم اسلام و ظالمان در سرتاسر جهان اعلام برائت و انزجار می‌کنند، مسیر راهپیمایی را می‌پیمایند.

مردم ولایی و غیور دیار سترگ سبلان در حالی که تمثال‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و پرچم پرافتخار و سه‌رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دست دارند با مردم مظلوم دنیا و به ویژه فلسطین اعلام همدردی می‌کنند و حرکت‌های وحشیانه و ظالمانه رژیم منفور صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

اردبیلی‌ها با شعارهای «مرگ بر اسرائیل کود‌کش»، « مرگ بر آمریکای بی‌وجدان»، «سکوت هر مسلمان خیانت از است به قرآن»، «الله‌اکبر»، «هیهات منه الذله»، «یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»، «منافق منافق ننگت باد ننگت باد»، «از غزه تا یمن کودکشی را متوقف کنید» به جهانیان اعلام می‌کنند که در مقابل این جنایات و کودک‌کشی‌های اسرائیل تنها نظاره‌گر نباشند و با شعارهای توخالی حقوق بشر در حق بشریت ظلم نکنند.

راهپیمایی‌کنندگان در این آئین باشکوه و سراسر غرور و افتخار پلاکاردها و نوشته‌هایی را با تصاویر جنایات و وحشیگری‌های صهیونیست‌ها در غزه و فلسطین با شعارهایی مبنی بر اینکه به کدامین گناه این کودکان کشته می‌شوند، در دست گرفته و از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین حمایتشان را با فریادهای خشم و انزجار از اسرائیل و آمریکا اعلام می‌کنند.

در این سیل خروشان مردمی که ‌علیه رژیم غاصب صهیونیستی به‌راه افتاده تمامی مردم از هر قشری و گروهی از پیر و جوان، کوچک و بزرگ، زن و مرد و همه و همه آمده بودند تا به دشمنان اعلام کنند که همواره یاری‌گر مظلومان جهان بوده و قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین و کودکان رنج‌کشیده را تنها نمی‌گذارند.

راهپیمایی مردم اردبیل که از ساعت ۱۱ از تقاطع ایستگاه سرعین آغاز شده تا مصلای اردبیل ادامه می‌یابد و در پایان این مراسم تلاوت قرآن، قرائت بیانیه و سخنرانی آیت‌الله فاضل گلپایگانی انجام شده و مردم غیرتمند و روزه‌دار اردبیل در مصلای این شهر نماز جمعه را به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اقامه می‌کنند.

* راهپیمایی روز قدس در استان البرز آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام سید صدرالدین شریعتی

مردم روزه‌دار شهر کرج با سردادن شعارهای “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” راهپیمایی خود را با تجمع در میدان شهداء این شهر آغاز و به سمت مصلی نمازجمعه در حرکت هستند.

مسیر راهپیمایی در کرج از میدان شهداء، خیابان مهدیه (مظاهری)، میدان توحید، بلوار امامزاده حسن (ع) است و پس از آن راهپیمایان در مصلی نمازجمعه تجمع کرده و قطعنامه سراسری روز قدس را قرائت می‌کنند.

براساس این گزارش در شهرستان‌ها، شهرها و بخش قابل توجهی از روستاهای استان البرز نیز راهپیمایی آغاز شده است.

راهپیمایان پس از گذراندن مسیر تعیین شده راهپیمایی در مصلاها و محل اقامه نمازجمعه گردهم آمده تا علاوه بر قرائت قطعنامه پایانی از خطبه‌های نماز جمعه نیز بهره‌مند شوند.

گزارش میدانی خبرنگاران تسنیم حکایت از افزایش جمعیت به راهپیمایان، ایجاد صفوف به هم پیوسته با اتحاد و همدلی تمام و اعلام یک صدای انزجار از رژیم منحوس صهیونیستی دارد.

براساس این گزارش، دقایقی پیش استاندار البرز، فرماندار کرج، فرمانده انتظامی استان البرز، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز، اعضای شورای شهر و شهردار کرج نیز به جمع راهپیمایان روز قدس در کرج پیوستند.

سخنران راهپیمایی روز قدس در کرج ‌حجت‌الاسلام والمسلمین سید صدرالدین شریعتی است.

* راهپیمایی باشکوه روز قدس در خراسان‌جنوبی آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام رئیسی، دادستان کل کشور

مردم خراسان‌جنوبی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوزاد امروز به‌خیابان آمدند تا اتحاد امت اسلامی علیه ظلم و ستم و استکبار را به تمام جهان نشان دهند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در خراسان‌جنوبی از ساعت ۱۱ صبح در بیش از ۳۰ نقطه این استان آغاز شده و هم‌اکنون در حال برگزاری است.

سخنران راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در شهرستان بیرجند حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان است.

راهپیمایی روز قدس در مرکز استان از میدان ابوذر به سمت خیابان ارتش، خیابان پاسداران و میدان قدس ادامه دارد.

به گفته خبرنگاران سایر شهرستان‌های استان نیز شور و شوق مردم در تمام شهرستان‌ها، برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس وصف‌ناپذیر است.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در لرستان آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام داوودی استاد حوزه علمیه قم

همزمان با سراسر کشور مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان‌های استان لرستان آغاز شده و مردم مومن و انقلابی این استان با سردادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و«مرگ بر آمریکا» به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه درحرکت هستند.

در شهرستان خرم‌آباد مرکز استان لرستان راهپیمایی روز جهانی قدس دقایقی قبل از میدان شهدا با حضور اقشار و گروهای مختلف مردم، هوشنگ بازوند استاندار لرستان، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و دیگر مسئولان استان آغازشده واکنون مردم روزه‌دار این شهرستان با فریاد «مرگ بر اسرائیل» و«مرگ بر آمریکا» از مسیر سه‌راه الشتر به سمت مصلی الغدیر خرم‌آباد در حال حرکت هستند.

مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان خرم‌آباد با سخنرانی حجت‌الاسلام داوودی از فضلای حوزه علمیه قم به پایان می‌رسد.

در بروجرد نیز راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم دقایقی قبل از میدان قیام این شهرستان آغازشده و راهپیمایان با سردادن شعارهایی در محکومیت رژیم غاصب اسرائیل به سمت مصلی نماز جمعه درحرکت هستند و در پایان مراسم حجت‌الاسلام ترابی نژاد امام‌جمعه این شهرستان با ایراد سخن می‌پردازد.

مردم مو من شهرستان چگنی نیز همگام با دیگر مردم  استان دقایقی پیش راهپیمایی خود را از مقابل مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهرستان آغاز کردند و پایان این مراسم حجت الاسلام سید احمد تقوی معاون جذب گزینش ائمه جمعه کشور به سخنرانی می‌پردازد.

راهپیمایی روز قدس در شهرستان سلسله دقایقی قبل از میدان امام خمینی (ره) این شهرستان آغاز شد و در این مراسم مسئولان و امام‌جمعه شهرستان در کنار مردم فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سر می دهند و پس از راهپیمایی حجت‌الاسلام صالحی امام‌جمعه موقت شهرستان سلسله به ایراد سخن می‌پردازد.

در شهرستان کوهدشت نیز اقشار مختلف مردم، فرماندار، امام‌جمعه شهرستان و دیگر مسئولان دقایقی پیش راهپیمایی خود را  از مقابل مسجد صاحب‌الزمان این شهرستان با شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» آغاز کردند واکنون به سمت میعادگاه نماز جمعه درحرکت هستند و این  پایان با سخنرانی حجت‌الاسلام طهماسبی به پایان می‌رسد.

در شهرستان دورود نیز راهپیمایی قدس با حضور اقشار مختلف مردم، فرماندار، امام‌جمعه  و دیگر مسئولان این شهرستان ساعت ۱۱:۳۰ از میدان امام حسین(ع) راهپیمایی آغاز و با سخنرانی حجت‌الاسلام حقیان امام‌جمعه شهرستان دورود به پایان می‌رسد.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان الیگودرز در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان از میدان آزادی این شهر با اجتماع مردم مومن و انقلابی این شهرستان ساعت  ۱۱:۳۰ آغاز  و در پایان راهپیمایی حجت‌الاسلام امیدیان از فضلای حوزه علمیه قم به سخنرانی می‌پردازد.

مراسم روزجهانی قدس در نیز  پلدختر با حضور مردم، فرماندار، امام‌جمعه و نماینده مردم این شهرستان ساعت ۱۱:۳۰ در میدان شهید بهشتی آغاز می‌شود و در پایان راهپیمایی علی کائیدی نماینده مردم پلدختر در مجلس به ایراد سخن می‌پردازد.

مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان دلفان نیز با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و امام‌جمعه شهرستان ساعت ۱۱:۳۰ از جنب جهاد کشاورزی این شهرستان آغاز می‌شود و در پایان راهپیمایی جعفر طولابی در جمع مردم به ایراد سخن می‌پردازد.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در رومشکان نیز با حضور مردم انقلابی، فرماندار، مسئولان و امام‌جمعه شهرستان ساعت ۱۲ از میدان فردوسی برگزارمی‌شود و در ادامه مراسم حجت‌الاسلام جمیاری امام‌جمعه این شهرستان به سخنرانی می‌پردازد.

در شهرستان ازنا مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور اقشار مختلف مردم، فرماندار، مسئولان شهرستان  و امام‌جمعه شهرستان ساعت ۱۲:۱۵ از میدان شهید صادقی آغاز می‌شود و در پایان مراسم حجت‌الاسلام هراتی مطلق امام‌جمعه شهرستان ازنا به ایراد سخن می پردازد.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در استان گلستان آغاز شد؛ سخنران پایانی: استاندار گلستان

مردم روزه‌دار استان گلستان با حضور در خیابان‌ها‌، مسیرهای تعیین شده راهپیمایی روز جهانی قدس تا میعادگاه نماز جمعه را می‌پیمایند.

روزه داران گرگانی با سردادن شعارهایی مانند “داعشی و تکفیری عامل اسرائیل‌اند، با همه جنایت گروهکی ذلیل‌اند”، “در کشتن مسلمان در هر دیار و کشور، داعشی و اسرائیل متحد یکدیگر”، “فریاد یک امت، نجات قدس است”، “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ بر آل سعود”، بار دیگر به جهانیان نشان می‌دهند که در سایه اتحاد و همدلی امت های اسلامی، رژیم غاصب صهیونیستی نابود می‌شود.

این راهپیمائی در گرگان مرکز استان گلستان از میدان مرکزی شهر آغاز شده و مردم به سمت مصلی وحدت این شهر را طی کرده و تجمع می‌کنند و سخنران این مراسم استاندار گلستان است.

مسلمانان روزه‌دار گلستانی در دیگر شهرستان های استان نیز در آخرین جمعه از ماه پرفیض و مبارک رمضان در لبیک به فرمان بنیانگذار فقید نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) به خیابان‌ها آمدند تا بار دیگر با آرمان های والای آن پیر سفر کرده و منادی وحدت اسلامی و مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تجدید بیعت کنند.

* بوشهری‌ها آزادی قدس شریف را فریاد زدند؛ سخنران پایانی: سرلشکر رحیم صفوی، مشاور عالی مقام معظم رهبری

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مرکز استان بوشهر از خیابان امام خمینی(ره) با شرکت پرشور روزه‌داران به‌ویژه جوانان و نوجوانان آغاز شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس در بوشهر که با شرکت سردار سرلشکر رحیم صفوی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار بوشهر و سایر قشرهای روزه‌دار برگزار شده است، آنان آزادی قدس شریف، حمایت از ملت مظلوم فلسطین و نابودی دژخیمان رژیم صهیونیستی فریاد می‌زنند.

براساس گزارش خبرنگاران تسنیم از سایر نقاط مختلف استان بوشهر، مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در دشتستان، گناوه، دیلم، دشتی، تنگستان، دیر، جم کنگان و عسلویه با حضور پرشور روزه‌‌داران برگزار شده است و راهپیمایان فریادهای نابودی جنایتکاران اسرائیلی، آل‌سعود، استکبار، تکفیری‌ها و حمایت از ستم‌دیدگان فلسطینی، یمنی و آزادی قدس شریف سردادند و خواستار اتحاد مسلمانان برای مبارزه با تکفیری‌های داعش و دیگر دشمنان اسلام شدند.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در ایلام آغاز شد

همراه با سایر مسلمانان جهان مردم ولایت‌مدار ایلامی نیز با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس انزجار خود از ظلم و جور و رژیم صهیونیستی را نشان دادند.

مراسم راهپیمایی ‌صبح امروز از مسیر چهارراه رسالت آغاز شده است و مردم در حال حرکت به سمت میدان شهید کشوری و سپس بلوار آزادی تا مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در شهر ایلام هستند.

این مراسم در سایر شهرستان‌های استان ایلام نیز برگزار می‌شود و مردم حضور حماسی خود را به تمامی دنیا نشان می‌دهند.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس مشت محکمی بر دهان استکبار است

امیدعلی سبزی فرماندار دهلران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: روز قدس در واقع تجدید بیعت با امام امت و نمایش قدرت جهان اسلام در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها است.

وی روز قدس را یادگار ارزشمند امام راحل برای وحدت جهان اسلام مقابل استکبار جهانی و اسرائیل غاصب دانست و افزود: در سال “دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی” مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور دهلران همزمان با سراسر کشور با حضور منسجم و گسترده خود در روز قدس ضمن تجدید بیعت با بنیانگذار انقلاب و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها حمایت خود را از مظلومان فلسطین به‌نمایش گذاشتند.

فرماندار دهلران تصریح کرد: مردم این بار نیز با مشت‌های گره کرده در دفاع از مردم مظلوم فلسطین به‌خیابان‌ها آمدند و به ندای امام راحل و رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و انزجار درونی خود را از صهیونیست‌ها و حامیان آنان به‌نمایش گذاشتند.

روز قدس نشان‌دهنده پایبندی مردم ایران بر آرمان‌های انقلاب و امام(ره) است

‌اردشیر اکبری فرمانده سپاه ناحیه دهلران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: روز قدس یکی از یادگارهای ارزشمند امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با دوراندیشی و با درک سیاسی بالایی که از منطقه داشتند این روز را به عنوان روز قدس اعلام کردند، افزود: روز جهانی قدس، روزی است که مسلمانان اعلام انزجار خود را از اسرائیل نشان دهند.

فرمانده سپاه ناحیه دهلران خاطرنشان کرد: مردم مسلمان حمایت خود را با این راهپیمایی ‌از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند؛ حضور در این راهپیمایی مهم بوده و نشان‌دهنده پایبندی ‌ملت ایران بر آرمان‌های انقلاب و امام خمینی(ره) است.

* خروش ضد صهیونیستی در سرزمین آفتاب؛ سخنران پایانی: آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

راهپیمایی عظیم روزجهانی قدس در اراک ‌صبح امروز و از میدان شهدای این شهر آغاز شده است. در این مراسم که جمع کثیری از مردم و اقشار مختلف مردمی حضور دارند، روحانیون و طلاب، مسئولان و مدیران ارشد و اجرایی استان مرکزی دوشادوش مردم استان حضور یافته اند.

مردم با سردادن شعارهای”مرگ بر آمریکا”و”مرگ بر اسرائیل” انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و استکبار جهانی ‌به‌نمایش گذاشته‌اند.

مردم روزه‌دار اراک، پس از پیمودن مسیرهای راهپیمایی در مصلی اراک حضور یافته تا ضمن گرامیداشت روز قدس، در نماز پرفضیلت جمعه نیز شرکت کنند.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده آیت‌الله محسن اراکی دبیر‌کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی سخنران مراسم روز جهانی قدس در اراک است.

پیام اصلی حضور مردم در روز قدس نابودی رژیم صهیونیستی است

شکرالله حسن بیگی معاون استاندار مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به افزایش حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امسال، اظهار داشت: در مرحله اول از حضور گسترده مردم تشکر می‌کنم، امروز شاهد افزایش حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نسبت به سال قبل بودیم که در بیش از ۱۰۰ نقطه استان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه روز قدس هرگز نباید از خاطره‌ها محو شود، گفت: روز قدس یادگار امام راحل(ره) است و ایشان با آینده‌نگری و تدبیر این نام‌گذاری را انجام دادند و این روز باید برای همیشه در اذهان باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی از حد و مرز گذشته است، افزود: این جنایات باید به گوش سراسر جهان برسد تا مردم مسلمان، علیه رژیم غاصب صهیونیستی چاره‌اندیشی کرده و آن را از روی زمین محو کنند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه روز قدس متعلق به مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین است، گفت: روز قدس روز دفاع از مظلومان و محرومان است، از ابتدای انقلاب تاکنون به فرمان امام خمینی (ره) در آخرین جمعه ماه رمضان، آحاد مردم ولایتمدار ایران به حمایت از مسلمان مظلوم و‌ بی‌دفاع فلسطین و همچنین محرومان به خیابان‌ها آمده و ندای “مرگ بر آمریکا”و “مرگ بر اسرائیل” سر می‌دهند.

حسن‌بیگی تاکید کرد: مردم ما امروز نیز همچون گذشته حضوری گسترده و حماسی در راهپیمائی روز جهانی قدس داشتند و پیام بزرگی به جهان دادند؛ این حضور گسترده و از روی شور و شعور و آگاهی ملت ایران، پیام‌های مختلفی داشت که می‌توان به مبارزه با استکبار جهانی، ولایت مداری، تقوای سیاسی و جهاد اسلامی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: روز قدس، روز دفاع از فلسطین و نهضت مقاومت بوده و این روز فرصتی برای اثبات وحدت جهان اسلام علیه کفر و استکبار است.

۳۰ تیم خبری در شبکه آفتاب برنامه روز قدس در استان مرکزی را پوشش داد

حمید قربانی جم مدیرکل صداوسیمای استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به برنامه‌های شبکه استانی آفتاب استان مرکزی در روز جهانی قدس اظهار داشت: همزمان بافرارسیدن روز جهانی قدس، صداوسیمای استان مرکزی برنامه ریزی منسجمی برای پوشش این مراسم و حماسه ‏باشکوه حضور مردمی انجام داد.‏

وی افزود: براساس برنامه ریزی از پیش انجام شده، ۳۰ تیم خبری، رادیویی و تلویزیونی امروز در نقاط مختلف استان حضور ‏داشتند که پوشش زنده و لحظه به لحظه از مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس را در استان مرکزی انجام دادند.‏

قربانی‌جم تصریح کرد: در مرکز استان و شهر اراک، در نقاط مختلف و مسیرهای مختلف راهپیمایی حضور مردم را ثبت و ‏ضبط کردند که بلافاصله بعد از نمازجمعه از طریق صداوسیما انعکاس می‌یابد و روستاها، شهرها، بخش‌ها و شهرستان‌ها ‏تصویربرداری شده که به‌عنوان سندی از حضور پرشور و حماسی مردم همیشه در صحنه استان از طریق این شبکه پخش خواهد ‏شد.‏

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی ‏بااشاره به ویژه برنامه های روز قدس در شبکه آفتاب گفت: از شب گذشته ویژه برنامه مفصلی داشتیم و باعنوان سلام برقدس برروی آنتن بردیم که امروز نیز قسمتی دیگر از این ویژه ‏برنامه برای مردم استان پخش می شود.‏

وی افزود: پوشش تصویری راهپیمایی مردم اراک، از شبکه های اول، شبکه خبر و شبکه شما به‌طور زنده پخش شد که جا دارد از حضور ‏حماسی مردم استان و کشور تشکر می کنیم.‏

* راهپیمایی روز قدس در استان خوزستان آغاز شد؛ سخنران پایانی: آیت‌الله جزایری، نماینده‌ ولی‌فقیه در خوزستان

مردم روزه‌دار خوزستانی دقایقی پیش همانند دیگر مردم ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادسازی قدس شریف آغاز شد.

مسیر راهپیمایی اهواز از بازار امام(ره) واقع در خیابان امام خمینی(ره) آغاز و بعد از گذر از چهارراه آبادان در مصلی مهدیه خاتمه می‌یابد.

سخنران پایانی مراسم روز قدس در اهواز آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان است.

* راهپیمایی بزرگ روز قدس در سراسر استان سمنان ‌

راهپیمایی روز جهانی قدس در ۱۹ شهر استان سمنان آغاز شده است و مردم روزه‌دار این شهرها، امروز در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و همه مظلومان عالم در این راهپیمایی حضور یافته‌اند.

فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، دو شعار مهم راهپیمایی امروز است و مردم روزه‌دار و نوع دوست استان سمنان امروز نیز مانند همیشه به صحنه آمده‌اند تا بگویند با لبیک به ندای رهبر خود به میدان آمده‌اند.

روزه داران سمنانی با در داست داشتن پلاکاردهای «مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا» ‌شعارهای مختلفی را در حمایت از مردم مظلوم غزه سر  دادند و با در دست داشتن تصاویری از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و همچنین پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهای مختلف مسیر خود را به سمت مصلی نماز جمعه طی کردند.

سمنانی‌ها امروز هم همچون گذشته پر صلابت در میدان حاضر شده‌اند و با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «یا‌ایها‌المسلمون، اتحدوا اتحدوا» اتحاد و همبستگی خود را با مردم فلسطین نشان داده و خشم و انزجار خود را از جنایات هولناک رژیم منحوس صهیونیستی فریاد می‌کشند.

از اقشار مختلف مردم اعم از ورزشکاران، جانبازان و معلولان، خردسالان و جمع کثیری بانوان امروز حضور دارند و این حجضور نظر هر بیننده را به خود جلب می‌کند؛ هر فرد کوچک و بزرگ پلاکاردها، آدمک‌ها و نماد های انزجار از اسرائیل غاصب در دست گرفته و منتظر است تا با اولین ندا، شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، فلسطین پیروز است آمریکا نابود است را سر دهد.

راهپیمایان روز جهانی قدس در سمنان از میدان امام رضا (ع) به سمت مصلای نماز جمعه با اقتدار ندای “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر امریکا” سردادند و اعلام داشتند برای اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی با همه توان در مقابل استکبار می ایستند و تا آخرین نفس و با همه توان خشم خود را از غاصبان قبله اول مسلمانان جهان ابراز می کنند.

شاهرودی‌ها نیز از چهارراه دادگستری به سمت مصلای نماز جمعه با شعارهای کوبنده بار دیگر با میثاق های بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید پیمان کرده و برای پایان ظلم، جور و استبداد حاکم بر امت مسلمان و خصوصاً مردم فلسطین فریاد “القدس لنا” سر دهند.

راهپیمایان دامغانی نیز راهپیمایی را از میدان شهدا به سمت مصلای نماز جمعه این شهر آغاز کردند و در طول مسیر راهپیمایی با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر صهیونیسم» به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند.

راهپیمایی روز قدس ‌گرمساری‌ها نیز از گلزار شهدا به سمت مسجد جامع این شهر با حضور گرمساری‌های روزه‌داری همراه بود که خیابان‌های این شهر پر بود از دل‌هایی که برای دین، آزادی، انسانیت و مظلومیت می‌تپید.

روزه‌داران مهدی‌شهری نیز از میدان امام خمینی (ره) به سمت مصلای نماز جمعه و در سرخه از  از میدان ولی‌عصر (عج) به سمت مصلای نماز جمعه راهپیمایی کردند.

راهپیمایی روز قدس در آرادان از مسجد صاحب‌الزمان (عج) به سمت مصلای نماز جمعه و در میامی از میدان بسیج به سمت مصلای نماز جمعه این شهر با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر صهیونیسم» به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند.

مردم دیگر شهرهای شهمیرزاد، درجزین، بسطام، بیارجمند، ایوانکی و شهرها و روستاهای دیگر سمنان نیز در حمایت از آرمان‌های امام خمینی(ره) و لبیک مجدد ملت به خواست رهبر انقلاب برای حضور در راهپیمایی روز قدس برگ زرین دیگری در تاریخ افتخارات این استان ثبت کردند.

تحریم‌ها مقاومت ملت ایران را بیشتر کرده است

سرهنگ منصور شوقانی فرمانده سپاه ناحیه مهدی‌شهر ‌در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،  اظهار داشت: حضور مردم در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی زبانزد و همواره مورد تعجب دشمنان ‌نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره یاور مظلومان و در مقابل ظالمان بوده است، این را مردم با حضورشان در این صحنه‌ها ثابت کرده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه مهدی‌شهر با بیان اینکه ملت ایران همواره ایستادگی خود را حفظ می‌کنند گفت: مردم با حضورشان ثابت خواهند کرد که هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، این ملت مقاوم‌تر خواهد بود و در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اسرائیل با مشت محکم می‌ایستد.

روز قدس روز ایجاد وحشت در دل دشمنان است

یدالله مومنیان ‌مدیر کمیته امداد مهدی‌شهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: جمعه روز آخر ماه مبارک رمضان را که روز قدس نامگذاری شده یکی از ابتکارات مهم رهبر کبیر انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: روز قدس روز گردهم آمدن و روز مظلوم‌مداری توسط همه مسلمانان جهت ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان است.

مومنیان با بیان اینکه ملت ایران همواره یاور مستضعفان جهان است، افزود: حضور مردم در این صحنه‌ها پیامی است به میز مذاکرات، که خون شهدا را نمی‌گذاریم پایمال شود.

مدیر کمیته امداد مهدی‌شهر گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهیدان است و امروز انقلاب اسلامی در بلندای جهان ایستاده و دشمنان به‌سبب اقتدار نظام جمهوری اسلامی چشم دیدن آن را ندارند.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در استان کرمانشاه آغاز شد؛ سخنران پایانی: آیت‌الله ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم اهل سنت و تشیع روزه دار استان کرمانشاه راهپیمایی ضدصهیونیستی و وحدت بخش خود را آغاز کردند.

مردم ‌کرمانشاه از صبح امروز با تجمع در میدان انقلاب اسلامی تا مسجد جامع این شهر راهپیمایی می‌کنند و در نماز جمعه به امامت آیت‌الله علما شرکت می‌کنند، سخنران راهپیمایی روز قدس در مرکز استان، آیت‌الله ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.

راهپیمایی روز قدس در اسلام‌آباد غرب را از میدان حضرت امام خمینی(ره) به سمت مسجد جامع، در گیلان‌غرب از میدان ۲۲ بهمن به سمت میدان توحید، در سرپل‌ذهاب از میدان امام خمینی(ره) به سمت مصلی نماز جمعه و در قصرشیرین از میدان معلم به سمت مسجد جامع برگزار می‌کنند.

مردم روزه‌دار در سنقروکلیایی نیز از میدان سپاه ‌تا بلوار فلسطین به سمت مسجد جوادالائمه(ع)، در کنگاور از میدان امام خمینی(ره) به سمت میدان آزادی، در هرسین از میدان جمهوری اسلامی به سمت چهارراه انقلاب و در صحنه از خیابان مولوی به سمت میدان مطهری راهپیمایی می‌کنند.

همچنین مردم در روانسر از مقابل بانک ملت به سمت ساختمان فرمانداری، در جوانرود از میدان مولوی به سمت میدان بسیج، در ثلاث باباجانی از میدان معلم به سمت جامع قدیم، در پاوه از میدان شهدا به سمت مسجد جامع و در دالاهو از مسجد المهدی(عج) به سمت میدان امام خمینی(ره) در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

* «هرمزگان» صحنه فریادهای استکبار‌ستیزانه مردم

راهپیمایی امسال روز جهانی قدس همچون سال‌های گذشته صحنه فریادهای مردم روزه‌دار علیه استکبار جهانی و جنایت های رژیم صهیونیستی است.

ندای برائت استکبارستیزانه هرمزگانی‌ها از جاسک و بشاگرد در شرقی‌ترین نقطه تا پارسیان در غرب استان و از حاجی‌آباد در شمالی‌ترین نقطه تا ابوموسی انتهای مرز آبی ایران اسلامی  طنین‌انداز شده است.

حضور اقشار مختلف مردم در کنار یکدیگر با زبان روزه و در گرمای بندرعباس بر شکوه این راهپیمایی افزوده است.

یکی از جلوه‌های با عظمت راهپیمایی روز قدس در بندرعباس، وحدت میان تمام مردم با هر مذهب و جایگاهی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

*سیل خروشان مردم قزوین در راهپیمایی روز جهانی قدس؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام سعیدی نماینده‌ ‌ولی‌فقیه در سپاه

راهپیمایی روز جهانی قدس پیش از ظهر در قزوین با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد، مردم همیشه در صحنه و روزه‌دار شهرستان‌های قزوین، آبیک، البرز، تاکستان و آوج با مشت‌های گره کرده خود در این راهپیمایی حضور پیدا کردند و شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سردادند.

مردم استان قزوین امروز به این راهپیمایی‌ آمدند تا نفرت و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی نشان دهند و بگویند که همواره پیشتیبان کشورهای مظلومی همانند فلسطین و یمن هستند.

زنان و مردان روستایی این استان نیز با سردادن شعارهای انقلابی در راهپیمایی روز جهانی قدس جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند، مردم دارالمومنین باری دیگر حماسه آفریدند و با آرمان‌های والای امام خمینی(ره) و ارزش‌های شهدای والامقام تجدید میثاق کردند.

بعد از اتمام راهپیمایی حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

* راهپیمایی روز قدس در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

راهپیمایی روز قدس امسال در چهارمحال وبختیاری از مسیرهای ده‌گانه به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه آغاز شد و براساس گزارش میدانی تسنیم از مسیرهای آغازین این راهپیمایی، لحظه‌به‌لحظه بر حضور مردم روزه‌دار افزوده می‌شود.

مردم در این راهپیمایی با پشتیبانی از انتفاضه مردم فلسطین، دفاع از خط مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن و بحرین، مقابل سیاست‌های استعماری اسرائیل غاصب را یکی از انگیزه‌های اصلی حضور در این مراسم عنوان می‌کنند.

مردم روزه‌دار چهارمحال وبختیاری در شهرستان‌ها نیز با تجمع در مسیرهای مشخص شده، حمایت قاطع خود را از مردم غزه و فلسطین اعلام کردند.

یکی از شهروندان چهارمحال و بختیاری در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: تنها به خاطر حفظ اسلام و فرمان مقام معظم رهبری و دفاع از مردم فلسطین در راهپیمایی شرکت کرده‌ام.

شهروند دیگری نیز گفت: دفاع از کودکان مظلوم و بی‌دفاع غزه، یمن و سوریه در برابر جنایتکاران وظیفه همه مردم جهان است.

یکی‌دیگر از شهروندان نیز در گفت‌وگو با تسنیم خاطرنشان کرد: امروز آمده‌ایم که انزجار خود را از رژیم کودک‌کش اسرائیل و آل‌سعود با فریاد مرگ بر اسرائیل و حامی بزرگش مرگ بر امریکا به گوش جهانیان برسانیم.

* فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» مردم همدان طنین‌انداز شد

پیش از ظهر امروز مردم روزه‌دار دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، با تجمع در میدان مرکزی شهر همدان در لبیک به فرمان امام خمینی ‌(ره) و مقام معظم رهبری و برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت اقدامات بی‌رحمانه و ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیست یکپارچه ندای «مرگ بر اسرائیل» را سر دادند.

راهپیمایی اقشار مختلف مردمی از تمام رده‌های سنی از کودکان تا افراد کهنسال از میدان امام (ره) به سمت حسینیه امام همدان آغاز شد و ادامه دارد.

مردم همدان در مسیر راهپیمایی از میدان امام خمینی(ره) تا حسینیه امام(ره) با عبور از خیابان‌های شریعتی به سمت ۴ راه خواجه رشید، ۴ راه عباس آباد و خیابان کرمانشاه و سر دادن شعارهایی چون « مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر استکبار» و «القدس لنا» و غیره حملات وحشیانه و ددمنشانه اسرائیل غاصب در کشتار مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

در این مراسم مردم همچنان با‌شکوه‌تر از سال‌های گذشته به ندای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در دفاع از مردم ستمدیده فلسطین در راهپیمایی شرکت کرده و همبستگی خود را با آرمان «مقاومت» فریاد زدند.

مردم روزه‌دار همدان با در دست داشتن پلاکاردها و پوسترهایی حاوی مطالبی در دفاع از غزه و انزجار از اسرائیل و در دفاع از مردم یمن همراهی خود با مردم غیور و مقاوم فلسطین به همگان نشان دادند.

دنیای استکبار گروه‌های تکفیری را برای توقف اسلام در سطح فرا‌منطقه‌ای تشکیل داد

حجت‌الاسلام و المسلمین حیدری‌کاشانی استاد حوزه علمیه قم در جمع راهپیمایان روز قدس ملایر اظهار داشت: یکی از مصادیق عمل صالح، آن جایی است که انسان کفار، استکبار و دشمنان خدا و اهل‌بیت را عصبانی کند.

حیدری‌کاشانی افزود: خداوند دشمنان ما را به ما نشان می‌دهد که اول شیطان و ابلیس است و دوم کسانی که به فرموده امام خمینی (ره) شیطان بزرگ هستند که شیطان هم در شیطنت به آن‌ها نیاز دارد و هرچه هم که می‌گذرد، بیشتر به عمق این جمله نورانی پی می‌بریم.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام به چیزی جز، محو اسلام قانع نیستند و می‌خواهند دین ما را غارت کنند، گفت: امروز امت و ملت بزرگ ما از رهبری حکیمانه و فقیهانه فقیهی جامع‌الشرایط بهره‌مند است و مقام معظم رهبری این علم و پرچم و مسئولیت را بر عهده گرفته و به حق برای اعلان کلمه توحید تلاش می‌کنند، ما نیز وظیفه داریم مطیع وی باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب دفاع از مظلومان است، تصریح کرد: دنیای استکبار زمانی که دیدند مردم دنیا به سمت اسلام و تشیع پیش می‌روند گروهی خبیث و وحشی مانند داعش را تشکیل دادند.

حیدری کاشانی با تاکید بر اینکه ائتلاف ضد داعش یک دروغ بزرگ و از مکرهای آمریکاست، به ظلم و ستم آل سعود نسبت به مردم شریف و ولایی یمن اشاره کرد و گفت: آن‌ها حتی مراعات ماه حرام که جنگ حرام است، را نکردند و حتی از ماه رمضان و شب‌های قدر شرم نکردند.

* حماسه حضور مردم کهگیلویه و بویراحمد در راهپیمایی روز قدس

همزمان با سراسر کشور گلبانگ «الله‌اکبر» در استان کهگیلویه و بویراحمد طنین‌انداز شد و مردم این استان بار دیگر وفاداری خود به آرمان حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی مبنی بر ایستادگی در مقابل استکبار و دفاع از مظلومان عالم را  به نمایش گذاشتند.

مردم شهرهای و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با حضور و تجمع در میادین اصلی شهرها و روستاها شعار “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل” و “انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست” را طنین انداز کردند.

«الله اکبر»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل سعود»، «مرگ بر آمریکا»، «آمریکا، ارسائیل مرگت باد ننگت باد»، « سعودی و صهیونیست کودک کش حرفه‌ای» و «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» از جمله شعارهایی بود که در این تجمعات امروز در سراسر استان سر داده می‌شود.

مردم شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود گرمای شدید همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز قدس از مظلومیت و حقوق ملت فلسین دفاع و حمایت کردند و همراهی خود با ملت مظلوم فلسطین را به اثبات رساندند.

مردم مومن، انقلابی، ولایت مدار و همیشه در صحنه این استان صبح امروز با پیروی از فرمان امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی همراهی و حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کردند و با شعارهای کوبنده خود بار دیگر انزجار خود از استکبار جهانی را نشان دادند.

آمریکا و اسرائیلی‌ها دنبال سلطه بر تمام دنیا هستند ‌

ابراهیم فتاح‌پور در جمع راهپیمایان روز قدس چرام، اظهار داشت: ضروری است برای موفقیت تیم دیپلماسی کشورمان در مذاکرات ۱+۵ هسته‌ای دعا کنیم.

وی عنوان کرد: وقتی صحبت از بنیانگذار انقلاب اسلامی به میان می‌آید یکی از معماری‌های خوب ایشان روز جهانی قدس است که سال‌ها قبل از انقلاب در نجف اشرف پی‌ریزی کردند و میراث ماندگار امام راحل است.

فتاح‌پور با تاکید بر اینکه مسئله اصلی جهان اسلام فلسطین است زیرا ماهیت رژیم صهیونیستی ضد اسلامی است، ابراز کرد: از طرفی فلسطین قلب جهان اسلام و ادیان الهی است و به همین منظور تمام جهان اسلام و امت اسلامی با وحدت باید جلوی وحشی‌گری‌ها و خونریزی‌ها را بگیرند.

وی بیان کرد: اگر امروزه فیلم‌های تولیدی در دنیا را نگاه کنید نقش اسرائیل و آمریکا را می‌بینیم که علاوه بر نقش نظامی و تامین سلاح در حوزه‌های دیگر می‌خواهند سلطه خود بر دنیا را نشان دهند.

فرماندار چرام با اشاره به اهداف تشکیل اسرائیل، اظهار داشت: همیشه یهودیان موانع برای دنیا ایجاد کردند و اروپا برای اینکه شر آنها را از خود دور کند این جنبش افراطی را به‌وجود آورد.

فتاح‌پور با تاکید بر اینکه اسرائیل برای زنده ماندن، راهبرد تهدید و ناامنی را انتخاب کرده و استراتژی آن‌ها همین تهدید و ناامنی است، ابراز کرد: ما اگر مرزهای خودمان را مطالعه کنیم میان اسرائیل و گروه‌های تروریستی و تکفیری داعش ارتباط مستقیم وجود دارد همانطوری که امروزه مشاهده می‌کنیم در سوریه و عراق چه جنایت‌های انجام می‌دهند.

وی افزود: اسرائیل با حمایت‌های استعمار نمی‌خواهد نگاه‌ها متوجه داعش شود ولی دود این خود ساختگی‌ها به چشم اسرائیل، اروپا و آمریکا می‌رود و یقه خودشان را خواهد گرفت.

رئیس شورای اداری شهرستان چرام با اشاره به وضعیت موجود اسرائیل ابراز کرد: رژیم غاصب صهیونیستی ناکام شده همانطور که در جنگ ۳۳ روزه دیدیم.

* وحدت شیعه و سنی در راهپیمایی روز جهانی قدس در سیستان و بلوچستان

مردم شهید پرور و ولایتمدار زاهدان امروز با حضور گسترده و مثال زدنی از میدان آزادی زاهدان در راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس که یادگاری از امام راحل انقلاب اسلامی است در صفوفی بهم پیوسته آغاز کردند.

مردم ولایتمدار زاهدان اعم از قشرهای مختلف کارمند، دانشجو، دانش‌آموز، روحانی، علما، مرد و زن، کسبه و بازاری و غیره با شکوه خاصی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

مردم با در دست داشتن پلاکاردهای مختلفی که در آن عبارت‌های “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل” و روز قدس روز اسلام است، لبیک یا خامنه‌ای، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غیره، بار دیگر حمایت خود را از مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع و بی‌گناه فلسطین و دیگر آزادی‌خواهان جهان اعلام کردند.

مردم شهرهای زابل، ایرانشهر، چابهار، سراوان، کنارک، خاش، میرجاوه و نقاط صفر مرزی نیز امروز به وظیفه انسانی و اسلامی عمل کردند و پشتیبانی خود را از مردم فلسطین به ویژه کودکان و زنان بی‌دفاع اعلام کردند.

یکی از شهروندان زاهدانی در حاشیه راهپیمایی روز قدس، هدف از حضور و شرکت خود را در این اظهار داشت: وظیفه تک تک ما مسلمانان است که به داد مستضعفان برسیم و در این روز بزرگ که یادگار امام راحل است، شرکت کنیم.

وی افزود: باید در این روز حضوری گسترده داشته باشیم زیرا نمی‌توانیم شاهد به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان و مردان بی‌گناه توسط رژیم غاصب صهیونیستی باشیم.

شهروند دیگری نیز اظهار داشت: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس یک وظیفه است و همه باید در این روز حضور یابند تا حمایت خود را با اتحاد و وحدت به دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و اسرائیل غاصب نشان دهند.

وی بیان کرد: آمریکا در کشورهای اسلامی به‌دنبال منافع خود است به‌همین دلیل دست به هر جنایتی می‌زند تا به این منافع دست یابد لذا سعی می‌کند مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازد.

شهروند از زابل نیز گفت: تا آخرین قطره خون خود از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین حنایت و دفاع می‌کنیم چراکه آنها از این حضور انرژی و قوت قلب می‌گیرند.

وی عنوان کرد: مردم فلسطین و دیگر آزادی‌خواهان با حضور گسترده ملت ایران و سایر ملل جهان در روز قدس، روحیه‌شان تقویت می‌شود و برای مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل بیشتر آماده می‌شوند.

بار دیگر اتحاد شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان سبب یاس و نامیدی دشمنان شد و آن‌ها را در آن سوی مرزها غافلگیر کرد؛ مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان پس از اتمام مراسم راهپیمایی به سوی مصلاهای نمازجمعه شتافتند تا در این آئین عبادی و سیاسی نمازجمعه شرکت کنند.

 

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme