https://telegram.me/empireoflies

شعار «‌ایران فوق‌العاده است» تن غربی‌ها را لرزاند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خودروی ون زوج گردشگر رومانیاییفرانسوی که پس از سفر به ایران و نوشتن شعار «‌ایران فوق‌العاده است» بر دو طرف خودرویشان مشهور شدند، چند روز پیش به‌خاطر همین شعار در یکی از خیابان‌های لندن مورد حمله پلیس ضدتروریسم قرار گرفت!

«کریستین ایوان» این اقدام را نشانه غرض‌ورزی غرب در قبال مردم ایران عنوان کرده است.

چندی پیش یک خانواده چهار نفره اروپایی با هدف گشت و گذار در سرتاسر دنیا به ایران آمدند اما بعد از گذشتن از مرزهای جغرافیایی مختلف دلشان نزد ایران، شگفتی‌ها، زیبایی‌ها و مردمانش گیر کرد. آنجا بود که آنها دو طرف خودروی ون خود را با نقش و نگارهای سنتی ایران و شعار «‌ایران فوق‌العاده است» رنگ‌آمیزی کردند و کمپین تبلیغات برای گردش و سفر به ایران را راه انداختند.

این زن و مرد رومانیاییفرانسوی به همراه دو فرزند خردسالشان اکنون مأموریت تبلیغ برای ایران را در انگلیس دنبال می‌کنند اما چند روز پیش و در حالی که خودروی خود را در قلب لندن پارک کرده بودند با شیشه‌های خرد شده آن مواجه شدند!

این خانواده اروپایی در ابتدا تصور کردند که خودرویشان مورد سرقت قرار گرفته است اما سپس متوجه شدند که شعار «‌ایران فوق‌العاده است»، هشدار امنیتی و حمله واحد مبارزه با بمبگذاری پلیس انگلیس به خودرویشان را در پی داشته است.

ظاهراً پلیس مبارزه با تروریسم جاده‌های منتهی به محل پارک خودروی آنها را مسدود و موزه جنب خودرو را به سرعت تخلیه کرده بود و سپس به این ون تبلیغاتی یورش برد. پلیس بعد از شکستن شیشه‌های خودرو، به جای بمب با مشتی عروسک و لوازم‌التحریر مواجه شد.

iran-is-great

«کریستین ایوان» از اینکه در نخستین دیدارشان از انگلیس، شعار «‌ایران فوق‌العاده است» این اتفاقات را رقم زده ابراز شگفتی کرده و در سایت کمپین تبلیغاتی خود سعی کرده به زبانی ساده مسئله را برای انگلیسی‌ها جا بیندازد: “در این مدت هزاران پیام عذرخواهی را از طرف مردم خصوصاً مردم انگلیس دریافت کردیم. از این همه ابراز همدردی تحت تأثیر قرار گرفتیم. انگلیسی‌ها به خوبی ایرانی‌ها هستند؛ وقتی که می‌گوییم ایران فوق‌العاده است منظورمان این نیست که این کشور باشکوه از همه کشورهای دیگر باشکوه‌تر است. قصدمان تحریک دیگران نبود بلکه هدف ما گسترش پیام صلح است.”

مردم رومانیایی بعد از این اتفاق در گفت‌وگو با رسانه‌ها نیز اتفاق اخیر را نشانه غرض‌ورزی غرب در قبال ایران عنوان و خاطرنشان کرد: “اقدام پلیس لندن قطعاً اغراق‌آمیز و به وضوح نشان‌دهنده آن است که سیاستمداران غربی به دنبال سیاه‌نمایی وجهه ایران هستند تا بدین وسیله افکار عمومی را از توجه به معضلات داخلی خود در اروپا منحرف کنند.”

انتهای پیام/

خودروی ون زوج گردشگر رومانیایی-فرانسوی که بعد از سفر به ایران و نوشتن شعار «ایران باشکوه است» بر دو طرف خودرویشان مشهور شدند، به‌خاطر همین شعار در یکی از خیابان‌های لندن مورد حمله پلیس ضدتروریسم قرار گرفت! کریستین ایوان این اقدام را نشانه غرض‌ورزی غرب در قبال ایران عنوان کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 3 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme