https://telegram.me/empireoflies

شرق مدیترانه به شدت در حال اسلامی شدن است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اندیشکده صهیونیستی «بگین سادات» طی گزارشی تحلیلی در زمینه «پیروزی حزب لیکود در انتخابات اسرائیل و چالش‌های فراروی آن» نوشت: حزب حاکم لیکود با چالش‌های امنیتی بزرگی مواجه می‌شود و البته خنثی کردن برنامه‌های هسته‌ای ایران و مانع شدن از تسلط این کشور در منطقه از مهمترین‌ چالش‌ها است.

 این اندیشکده نوشت: حزب لیکود در هفته‌های آتی با روی کار آمدن مجدد با تنوعی از آشفتگی‌های راهبردی مواجه خواهد شد که مهمترین آن‌ها «ایران» است. در این اثنی آمریکا در مسیر توافق هسته‌ای با ایران گام برداشته و این امر در آستانه هسته‌ای قرار گرفتن این کشور را تثبیت می‌کند. در این میان به نظر می‌رسد اتخاذ رویکرد برقراری چتر هسته‌ای و ممانعت از گسترش سلاح‌های هسته‌ای به شکست بیانجامد.

*گزینه نظامی تنها راه حل خلاصی از توان هسته‌ای ایران

بر اساس این گزارش، با توجه به این که هیچ‌کدام از سران کشورهای عربی نیز اعتنایی به اوباما ندارند، تنها «گزینه نظامی» برای تخریب و نابودی توانایی‌های هسته‌ای ایران و تلاش این کشور در تولید چاشنی‌های انفجاری مورد نیاز در ساخت جنگ افزار هسته‌ای می‌تواند گسترش سلاح‌های هسته‌ای را در منطقه متوقف کند و فقط اسرائیل جرات کافی برای انجام آن را دارد.

بگین سادات نوشت:چنین تصمیمی را دولت بعدی اسرائیل باید اتخاذ کند و البته جدول زمانی برای چنین حمله‌ای نباید با توجه به پیشرفت‌های آتی ایرانیان در مسیر هسته‌ای باشد بلکه باید بر محور  برداشت سران منطقه از امیال و قدرت ایران صورت پذیرد.

البته افزایش نفوذ ایران در عراق، یمن و سوریه و لبنان تهدیدی ایران  را افزایش می‌دهد. در این رابطه باید گفت که میل آمریکا در پذیرش نقش منطقه‌ای بزرگتر ایران به اعتبار آمریکا لطمه وارد کرده و نیاز به یک اقدام نظامی  را در آینده نزدیک از سوی  اسرائیل شدت خواهد داد.

*گزینه نظامی آسان نیست

این اندیشکده در بخشی دیگر از این گزارش نوشت: حمله نظامی اسرائیل برای جلوگیری از گسترش سلاح هسته‌ای و توقف سلطه ایران اسلامی بر منطقه ضروری است البته این تلاشی آسان نیست اما افرادی با حسن نیت در داخل آمریکا هستند که  این امکان را به اسرائیل می‌دهند تا به نفع منافع امنیتی و مخالف اراده رییس جمهور منفور آمریکا چنین اقدامی را انجام دهد.

*شرق مدیترانه به شدت در حال اسلامی شدن است

این اندیشکده در ادامه گزارش یاد شده دیگر تهدید محیطی فراروی رژیم اسرائیل را بخش دریایی عنوان کرد و نوشت: ۹۰% صادرات اسرائیل از شرق مدیترانه صورت می‌گیرد و به علاوه این ناحیه غنی از منابع انرژی و برای آینده اسرائیل نقش حیاتی دارد اما شرق مدیترانه به شدت در حال مبدل شدن به جزیره‌ای اسلامی است.

در همین رابطه ترکیه تحت صدارت اردوغان مواضع خصمانه‌اش هر ماه گسترش می‌یابد. سوریه متحد ایران حتی با نبرد داخلی‌اش نیز باعث رشد مبارزان اسلامی مختلفی علیه اسرائیل شده و لبنان نیز به طور گسترده تحت سیطره حزب‌الله ،متحد ایران قرار دارد.

حزب‌الله لبنان گاه و بیگاه حملاتی را علیه اسرائیل ترتیب داده و منابع گازی اسرائیل را در دریا تهدید می‌کند. حماس گروه شیعه مسلک وابسته به ایران نیز کنترل غزه را در اختیار دارد و تاکنون هزاران راکت علیه اسرائیل و تاسیسات گازی‌اش در مدیترانه پرتاب کرده است. در صحرای سینا نیز مجموعه‌ گروه‌های اسلامی مسلح چالش‌هایی را در امتداد آبراه سوئز ایجاد می‌کنند. بنابراین به زودی با حملات دریایی و خرابکارانه در شرق مدیترانه مواجه خواهیم شد و واکنش اسرائیل باید مجموعه‌ حملات دریایی قوی‌تر باشد.

*وظیفه خطیر دستگاه اطلاعاتی اسرائیل

اندیشکده بگین سادات در خاتمه نوشت: چشم انداز راهبردی خاورمیانه نشان می‌دهد که رهبران جدید و حاکمان تازه در حال شکل‌گیری هستند و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل وظیفه‌ای خطیر در تعیین و شناسایی بازیگران مهم این عرصه و روش کار آن‌ها دارد. با توجه به این‌که اسرائیل قادر به مانع شدن از همه رویدادهای غیر مترقبه نیست پس ضرورت دارد خود را مهیای بدترین ماجراها تا وقوع رویاهای  اغوا کننده و خوشبینانه کند.

انتهای پیام/فرهنگ نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme