https://telegram.me/empireoflies
شرط نخست ثبت نام برای نامزدهای غیرحزبی خواهان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه براساس قوانین، ارائه دو میلیون امضای معتبر و غیرمخدوش شهروندان است.

شرط نخست نامزدی ریاست‌جمهوری در روسیه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمزمان با آغاز ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران که هر فردی می تواند براساس صلاحدید خود ثبت نام کند و براساس اطلاعات اعلام شده در نخستین روز (سه شنبه) ۱۲۶ نفر بوده اند، در روسیه قوانین سازمان یافته ای در این باره وجود دارد.

براساس قوانین در حال اجرا برای تمامی نامزدهای احزاب ثبت شده و نامزدهای غیرحزبی، داشتن تابعیت روسیه، حداقل سن ۳۵ سال و ۱۰ سال زندگی در این کشور قبل از ثبت نام الزامی است.

شرط اساسی و اصلی دیگر برای نامزدهای غیربرخوردار از پشتیبانی حزبی یا مستقل برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، ارائه دو میلیون امضای شهروندان روسی از ۱۸ سال به کمیته انتخابات است.
براساس نظام کنترل و بررسی، ۲۰ درصد امضاها با توجه به اطلاعات ارائه شده و نبود اشتراک امضایی در فهرست افراد دیگر، تصادفی بررسی خواهد شد و در صورت فراتر رفتن امضاهای نامعتبر یا مخدوش از حد تعیین شده، باطل اعلام می شود و فرد متقاضی نامزدی حق شرکت در رقابت های انتخاباتی را ندارد.

ارائه این فهرست امضایی، شرط اثبات کف صلاحیت افراد برای نامزد شدن در مهم ترین انتخابات روسیه است که باید مسئولیت اداره بزرگ ترین کشور با بیش از ۱۷ میلیون کیلومتر مربع را در عرصه داخلی و خارجی برعهده گیرد.
دارا بودن پیگرد و پرونده قضایی، داشتن پیشینه مجرمیت و فرار از خدمت نظام وظیفه نیز مانع شرکت افراد در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری می شود.

معرفی شدگان احزاب ثبت شده برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نیازی به ارائه دو میلیون امضا ندارند، اما باید دیگر شرایط را داشته باشند.
دوره ریاست جمهوری در روسیه شش ساله و است و براساس قانون نیز هر فرد نمی تواند بیش از دو دوره پیاپی این سمت را در اختیار بگیرد.

از سال ۲۰۰۰ و در چارچوب برگزاری انتخابات ولادیمیر پوتین رئیس حزب حاکم روسیه واحد دو دوره (هشت سال) رئیس جمهور بود و پس از آن نیز دیمیتری مدودیف برای یک دوره این سمت را در اختیار داشت.
پس از اصلاح قانون انتخابات روسیه، همزمان با پایان ریاست جمهوری مدودیف، دوره این مسئولیت شش ساله و پوتین برای سومین بار رئیس جمهوری شد که سال ۲۰۱۸ پایان می یابد.

براساس پیش بینی ها، با توجه به اکثریت قاطع پارلمانی حزب حاکم روسیه واحد، احتمال زیادی می رود رئیس جمهوری کنونی روسیه برای چهارمین دوره در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری این کشور که سال آینده میلادی برگزار می شود، شرکت کند.

انتهای پیام/ایرنا

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

شرط نخست ثبت نام برای نامزدهای غیرحزبی خواهان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه براساس قوانین، ارائه دو میلیون امضای معتبر و غیرمخدوش شهروندان است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme