https://telegram.me/empireoflies

شرایط عجیب استخدام در «رادیو فردا»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا رویکرد رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه بخصوص «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» خصمانه‌تر از گذشته شده است. بخصوص پس از آنکه «مهدی پرپنچی» مجری شبکه بی‌بی‌سی‌فارسی از لندن به پراگ رفت و هدایت «رادیو فردا» را در دست گرفت، مواضع ضدایرانی این رسانه‌ی دولتی آمریکا بیشتر و تندتر از گذشته گردید. از این رو، در ماه‌های اخیر چند نفر از عوامل «رادیو فردا» که به گمان مدیران این رادیو با سیاست‌های جدید هماهنگ نبودند، اخراج شدند. «آرش صالحی» و «آرش حسن‌نیا» دو نفری بودند که در ماه گذشته از «رادیو فردا» اخراج شدند.

چندی پیش حسن‌نیا از عوامل موثر و تاثیرگذار «رادیو فردا»، با انتشار توئیتی خبر اخراجش از این شبکه را توسط پرپنچی مدیر «رادیو فردا» منتشر کرد. وی در متنی که در توئیتر منتشر کرد نوشته بود: “از رادیو فردا اخراج شدم، حسی در میانه درد و رهایی رسانه قلابی از این روزها و سال‌هایی که بر من رفت بیشتر خواهم نوشت؛ با حکم این آقا (مهدی پرپنچی) و پشت پرده‌ای که خواهم گفت…”

پس از آنکه «آرش حسن‌نیا» از این رسانه دولت آمریکا اخرج شد، دست به افشاگری‌هایی علیه آن شد. در جدیدترین افشاگری‌ها حسن‌نیا درباره شرایط جذب کارمند جدید در «رادیو فردا» گفت: “یکی از کسانی که تازگی برای استخدام در رادیوفردا درخواست داده‌ بود، نقل می‌کرد: در مصاحبه‌ کاری با ماردو سُقُم و پرپنچی، چیزی که از او پرسیده نشده، مسائل خبرنگاری بوده و بیشتر جلسه تفتیش عقاید سیاسی بوده است. گویا آقایان برای چیزی جز رسانه بودن آماده می‌شوند …”

بعد از روی کار آمدن «مهدی پرپنچی» در رادیو فردا گویا بسیاری از کارمندان این رادیو اخراج شده‌اند. اقدامات رادیکال پرپنچی منجر به این شده که بسیاری از کارمندان آشکارا بر علیه وی موضع گیری کنند.

به اذعان برخی از عوامل اخراجی «رادیو فردا»، پرپنچی که دارای گرایش‌های تجزیه‌طلبانه است، با اخراج برخی کارمندان به اتهام ارتباط با حکومت ایران، شرایط را برای استخدام افراد تندرو و حتی تجزیه‌طلب در «رادیو فردا» فراهم می‌کند.

 

انتهای متن/

پس از روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا رویکرد رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه بخصوص «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» خصمانه‌تر از گذشته شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme