https://telegram.me/empireoflies

شراکت کثیف

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که جنایات سعودی‌ها علیه مردم مظلوم یمن همچنان ادامه دارد و این کشور مرتجع با بهره‌گیری از پول نفت و حمایت‌های بی‌دریغ و گسترده آمریکا و اسرائیل با همه توان در حال حمله، تجاوز و جنایات بی‌شمار علیه یمنی‌هاست، مقاومت مردم یمن در برابر عربستان باعث شده آل‌سعود بشدت در باتلاق تجاوز به یمن گرفتار شود.

آل‌سعود که تاکنون به‌رغم هزینه صدها میلیون دلاری هیچ نتیجه‌ای از میدان یمن نگرفته است، چشم‌انداز روشنی نیز در برابر آینده این اقدام خود ندارد و در شرایط فعلی همه تلاش خود را می‌کند تا با باز کردن پای ایران به معادله، ناکامی تحقیرآمیز خود در یمن را توجیه کند. ناکامی عربستان در برابر یمن در حالی چندمین سال خود را پشت ‌سر می‌گذارد که آل‌سعود در ابتدای امر با تبلیغات فراوان سعی در اجرای نمایشی با محتوای اقتدار نیروها و ارتش خود داشت و این مسأله در حالی شرایط ریاض را در افکار عمومی داخل عربستان و جامعه بین‌الملل بحرانی‌‌‌‌‌‌تر از قبل می‌کند که وضعیت نیروهای متجاوز نیز وارد فاز جدیدی از بحران شده است.

در این میان متحدی غیررسمی به نام رژیم صهیونیستی هم به میدان آمده تا اهداف عربستان در عرصه رسانه را پیگیری کرده و در نهایت بتواند با کمک به سران سعودی ورق را در عرصه روانی و میدانی به نفع ارتش متجاوز و نیروهای اجاره‌ای ریاض برگرداند. در یکی از جدیدترین گزارش‌ها در «تایمز اسرائیل» به قلم «جان گمبرل» که ۲۰ ژوئن منتشر شد، ادعا شد مقامات ائتلاف سعودی تسلیحات یمنی را که ادعا می‌شود متعلق به ایران است، به نمایش گذاشتند! نویسنده این گزارش در حالی که سعی کرده نقش جمهوری اسلامی ایران را در کمک به یمن پررنگ و محوری نشان دهد، به مسائلی نیز اشاره کرده که بیانگر ضعف و ناکامی عربستان است. در قسمتی از این گزارش، نویسنده با اشاره به اینکه ائتلاف سعودی تاکنون چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار مین و بمب را که بیشتر به صورت ناهمگون توسط نیروهای مقاومت یمن در مناطقی کار گذاشته شده بود، خنثی کرده است، به نوعی به قدرت حوثی‌ها اعتراف کرده است.  این در حالی است که در این گزارش به نقل از مقامات سعودی از کشف چندین پهپاد سخن گفته شده که به قول نویسنده، نشان‌دهنده پیشرفت یمنی‌ها در حوزه نظامی است.

به گفته این نویسنده رژیم صهیونیستی، این پهپادها از جنس فوم پلی‌استایرن هستند که قابلیت ساخت به وسیله اجزای جعبه ابزار کودکان را دارند. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات تسلیحات جنگی، پهپادهای پیشرفته مذکور در مقطعی با عبور از سیستم‌های راداری عربستان سعودی، موفق به منهدم کردن سامانه‌های موشکی پاتریوت این کشور شده‌اند؛ موضوعی که به مقاومت یمن اجازه داد بدون هیچ مانعی موشک‌های بالستیک خود را به سوی مرزهای خاندان سلطنتی سعودی هدایت کند و به اهداف مورد نظر برساند. در این گزارش همچنین نویسنده با اشاره به بندر الحدیده و اصرار سعودی‌ها برای تسلط بر آن می‌نویسد: «ائتلاف سعودی از طرف جامعه بین‌الملل و گروه‌های مدافع حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است، چرا که بیم آن می‌رود این جنگ فرسایشی در نهایت به مسدود شدن این بندر و در نهایت به سوءتغذیه حاد و کمبود غذا برای میلیون‌ها تن از شهروندان یمنی منجر شود. بر اساس آمارهای موجود، ارسال ۷۰ درصد مواد غذایی و همچنین بخش عمده‌ای از اقلام بشردوستانه همچون مرسولات سوختی، از طریق بندر الحدیده انجام می‌شود. قریب به دوسوم جمعیت ۲۷ میلیونی یمن نیاز شدیدی به این کمک‌ها دارند و ۴/۸ میلیون یمنی نیز هم‌اکنون در خطر مواجهه با قحطی و عدم بهره‌مندی از منابع غذایی قرار دارند». پس از حملات اخیر در نزدیکی فرودگاه این شهر، همچنان بندر الحدیده در کنترل حوثی‌ها قرار دارد اما بیم آن می‌رود که با تسلط عربستان بر این بندر، فاجعه انسانی در یمن شکل گیرد. در بخش دیگری از گزارش تایمز اسرائیل سعی شده نقش ایران در کمک به مردم مظلوم یمن برای دفاع علیه تجاوز آل‌سعود، با اسناد ساختگی به اثبات برسد و به عنوان سند آتش‌افروزی جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شود.

در این‌باره در گزارش «تایمز اسرائیل» یادآوری شده: «در رابطه با تسلیحات به نمایش درآمده باید گفت برخی از این سلاح‌ها پیش‌تر نیز توسط کارشناسان سازمان ملل متحد و گروهی مستقل به نام «مرکز تحقیقات تسلیحات جنگی» که از طریق گارد ریاست‌ امارات به این ادوات دست پیدا کرده بودند، بررسی شده‌ است. در میان ادوات مورد بررسی قرار گرفته، تسلیحاتی همچون مین‌های جاده‌ای به شکل سنگ و کلوخ به چشم می‌خورد که طبق اظهارات کارشناسان امر، شباهت بسیاری به تسلیحات حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های مبارز وابسته به ایران در عراق و بحرین، دارد؛ موضوعی که دست‌کم مؤید ارتباط ایران در ساخت و تولید آنها است». این گزارش دلایل مضحک اسرائیلی‌ها برای اثبات نقش‌آفرینی ایران در جنگ یمن همچون وجود کلاه نظامی متعلق به سپاه ایران را نیز شامل شده است!

در بخشی از این گزارش آمده است: «از دیگر مواردی که توسط مسؤولان پایگاه نظامی در معرض دید عموم قرار گرفت، وسیله‌ای «دو منظوره» بود که اعلام شد به منظور تامین سوخت موشک‌های بدر مورد استفاده قرار می‌گرفته است و از قاچاقچیان تسلیحات در استان مأرب کشف و ضبط شده بود. همچنین با بررسی قطعات جمع‌آوری شده، نام یک شرکت ایرانی به نام شکوه الکتریک روی برخی قطعات به چشم می‌خورد. شرکت مشعل کاوه از دیگر شرکت‌های ایرانی است که برند آن روی ادوات نظامی به دست آمده درج شده است… از دیگر تصاویر به نمایش گذاشته شده، عکس‌های سیاه و سفیدی بود که اعلام شد توسط «پهپاد آب‌برد» که منفجر نشده بود، استخراج شده است. مسؤولان امر اعلام کردند بررسی تصاویر و اطلاعات موجود در حافظه این پهپاد قایق، نیروهای ایرانی را در حال پیاده‌سازی سیستم راهبری و نصب برخی ادوات روی آن در شرق استان تهران نشان می‌دهد. کارشناسان می‌گویند وجود یک کلاه نظامی در پس‌زمینه تصاویر فوق‌الذکر که متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، مبین ایرانی بودن این پهپاد قایق است.

مقامات ائتلاف در توضیح وجود این تصاویر در حافظه پهپاد چنین استدلال می‌کنند که افرادی که در تصاویر در حال تعبیه اجزای مورد نظر هستند با این تصور که این قایق در درگیری‌ها و جنگ منفجر خواهد شد اقدام به پاکسازی اطلاعات از حافظه آن نکرده‌اند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که قایق مورد اشاره در وهله نخست توسط امارات عربی متحده در اختیار نیروهای ارتش یمن قرار گرفته بود و بعداً به تملک سایر گروه‌ها درآمده است؛ موضوعی که بدون شک در به درازا کشیده شدن و پیچیدگی جنگ یمن بی‌تاثیر نبوده است».

بررسی دلایل این رسانه صهیونیست نشان می‌دهد اساساً گیر افتادن آل‌سعود در باتلاق یمن سبب شده آنها مجبور شوند هر طور شده سعی کنند پای ایران را به این معادله باز کرده و دلایل این افتضاح عربستان را کمک‌‌های ایران نشان دهند. در همین ارتباط رسانه‌‌های اسرائیلی هم به کمک عربستان آمده و سعی دارند آل‌سعود را از برزخی که در آن گرفتار شده، نجات دهند. در آخر باید یادآور شد متهم کردن ایران در کمک به نیروهای یمن نه‌تنها از مشکلات فعلی دولت ریاض کم نمی‌کند، بلکه خود توضیحی از گرفتاری نیروهای متجاوز سعودی و هم‌پیمانان ریاض در این جنایت جنگی است. اگر  با تولید محصولات رسانه‌ای و عملیات روانی گسترده بتوان حضور نیروی نظامی کشوری را در یک بحران توجیه کرد، حتما این تروریست‌‌های صهیونیست هستند که باید به دلیل وجود تسلیحات اسرائیلی در گرجستان و همچنین برخی گروه‌‌های تروریست تکفیری در عراق و شام و همچنین برخی نقاط آفریقا پاسخگو باشند. شاید در قبال اقدامات تروریستی تل‌آویو نه‌تنها نیاز به سند‌‌سازی و عملیات روانی نباشد، بلکه کمک‌‌های بخش خارجی سرویس اطلاعاتی صهیونیست‌ها به قاچاقچیان موادمخدر در آسیای‌شرقی و مافیای قاچاق اعضای بدن در آمریکای‌جنوبی و بخشی از اروپا که در نهایت منجر به تسلیح بخشی از سازمان‌‌های تروریستی شده است، خود گویای وضعیت این رژیم و اقدامات سران آن در کمک به انواع جنایات جنگی و نسل‌کشی باشد.

رژیم صهیونیستی باید به جای کمک به برخی شاهزادگان سعودی، پاسخگوی اتهام درمان برخی سران داعش و القاعده در تعدادی از مراکز درمانی وابسته به موساد باشد؛ موضوعی که نه‌تنها نیاز به سندسازی ندارد، بلکه تصاویر مستند متعددی در اختیار برخی رسانه‌ها قرار دارد و بسیاری از شبکه‌‌های اجتماعی میزبان پخش قسمت‌های مختلفی از کمک صهیونیست‌ها و انتقال تروریست‌‌های تکفیری به مناطق اشغالی هستند که خود گویای وضعیت این رژیم تروریست و اشغالگر است.

انتهای پیام/وطن امروز

در حالی که جنایات سعودی‌ها علیه مردم مظلوم یمن همچنان ادامه دارد و این کشور مرتجع با بهره‌گیری از پول نفت و حمایت‌های بی‌دریغ و گسترده آمریکا و اسرائیل با همه توان در حال حمله، تجاوز و جنایات بی‌شمار علیه یمنی‌هاست، مقاومت مردم یمن در برابر عربستان باعث شده آل‌سعود بشدت در باتلاق تجاوز به یمن گرفتار شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme