https://telegram.me/empireoflies

شخص اول کشور: چرا برای من دختران نازیبا می‌آوری

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاسدالله خان عَلَم امیر قاینات معروف به اسدالله علم. یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی دوران محمدرضاشاه پهلوی، وزیر دربار و نخست‌وزیر ایران از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۲ بوده‌است، درکتاب خاطرات خود می‌نویسد، شاه به من فرمودند: این دختر بازی ما سال به سال در حال تنزل است و دختران نا زیبا می آوری. من اگر با آنها همبستر نشوم سکته می کنم، وزیر دربار در پاسخ می گوید: قربان چون تعداد بسیار زیاد است، جنابعالی مشکل پسندتر شده اید.

 

 

شاهنشاه فرمودند، چیز عجیبی است که این مسئله دختربازی ما هر ساله در تنزل است و هرسال از سال قبل دخترهای بدتری داریم. عرض کردم، من در این مسئله تردید دارم. ولی یک مطلب مسلماست و آن این که شاهنشاه هر ساله پیرتر و بالنتیجه مشکل پسندتر می شوید. بعد پشیمان از این جسارت شدم. ولی شاهنشاه خیلی با شوخی و خنده تلقی فرمودند و فرمودند: ممکن است، راست میگویی. عرض کردم، به علاوه تعداد هم زیاد شده و ممکن است به قول فرانسوی ها دچار… شده باشیم. فرمودند، خوب، چه باید کرد؟ من اگر همین تفریح را نداشته باشم که سکته می کنم.

عرض کردم، کاملا حق با اعلیحضرت همایونی است و تمام رؤساء و مردان بزرگ ناچار باید یک سرگرمی کامل داشته باشند که به نظر من فقط از راه زن میسر است وگرنه ممکن است بی رحم هم بشوند(باز جسارت کردم)»

(خاطرات علم وزیر دربار پهلوی، جلد پنجم، صفحات ۱۶۰،۱۶۱،۱۶۲ / تیر ۱۳۵۴).

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme