https://telegram.me/empireoflies

شبکه فارسی VOA شخصیت‌های برتر سال ۲۰۱۵ را انتخاب کرد+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بخش فارسی صدای آمریکا در اولین روز از سال نومیلادی موضوع برنامه روی خط را به «انتخاب شخصیت برتر سال ۲۰۱۵» اختصاص داد. آنچه که بیش از همه در برنامه روی خط مورد توجه قرار گرفته بود دولتمردان، چهره های سیاسی و البته منتقدان نظام ج.ا.ا بود. در این میان عده ای از مخاطبان صدای آمریکا با چراغ سبز این رسانه [به بهانه طنز] مسئولان نظام ج.ا.ا مورد بی احترامی قرار دادند.

اگرچه هر دو طیف موافق و مخالف در برنامه «روی خط» فرصت ابراز نظر داشتند اما نوع برخورد صدای آمریکا بسیار قابل تامل بود! به عنوان مثال هنگامی که شهرام از شیراز، پرزیدنت اوباما را به خاطر راست گویی در مبارزه با تروریست ها به عنوان شخصیت برتر سال ۲۰۱۵ انتخاب کرد، مجری برنامه با لبخند از این بیان استقبال کرد اما شهرام در ادامه گفت: «راست گویی باراک اوباما طوری است که حتی پینوکیو هم کم آورده است!»، تنها چند لحظه بعد تماس شهرام از شیراز قطع شد.

عده ای دیگر از مخاطبان شبکه فارسی صدای آمریکا مسئولان نظامی و سیاسی نظام ج.ا.ا را به عنوان شخصیت برتر سال ۲۰۱۵ انتخاب کردند. در این میان می توان به «حاج قاسم سلیمانی» اشاره کرد که هر دو طیف مخاطبان صدای آمریکا نظر مثبتی درباره او داشتند. رئیس جمهور روحانی و محمد جواد ظریف نیز از جمله کسانی بودند که مخاطبان صدای آمریکا نظرات مثبتی درباره آنها داشتند!

همچنان که گفته شد نوع برخورد صدای آمریکا با مخاطبان متفاوت بود! صدای آمریکا علاوه بر آنکه با دادن زمان به مخالفان نظام ج.ا.ا فرصت اظهارنظر به آنها می داد کار را به جایی رساند که حتی برخی از تماس گیرندگان به خود اجازه دادند که به مسئولان نظام توهین کنند.

به عنوان مثال یکی از مخاطبان صدای آمریکا [ناصری از هلند] درباره شخصیت برتر سال ۲۰۱۵ گفت: «تمام مسئولان نظام جمهوری اسلامی به خاطر همراهی با رهبر انقلاب مورد تنفر هستند! بدترین آدم ها نیز مردم ایران هستند که شرایط کنونی را تحمل می کنند! در ضمن آیت الله جنتی نیز به دلیل …… [عبارت توهین آمیز]. در این لحظه مجری برنامه بدون آنکه تذکری به تماس گیرنده بدهد با لبخند گفت: «آقای ناصری روحیه طنز خوبی دارند!».

یکی دیگر از مخاطبان صدای آمریکا [یکه تاز از خوزستان] با اشاره به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایشان را شخصیت برتر سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: «آیت الله هاشمی هشت سال است که تحت فشار هستند. در زمان ریاست جمهوری قیمت کالا و خدمات ثابت بود و به نظر من بهترین فرد برای رهبری آینده نظام ج.ا.ا آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند … ».  

 

در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری رسانه های معاند فارسی زبان درصدد جنجال آفرینی و شبهه پراکنی در این باره هستند. یکی از موضوعات مورد علاقه این رسانه ها نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری است! آنها تلاش می کنند که شرایط را به گونه ی ترسیم کنند که گویی آیت الله هاشمی رفسنجانی و … در تقابل با اصل و ارکان نظام ج.ا.ا هستند در حالیکه در واقعیت چنین چیزی وجود نداشته و ندارد.

صدای آمریکا با این سیاست خبری به کسانی چون «یکه تاز» فرصت بیشتری برای اظهار نظر می دهد. به عبارت دیگر اظهارنظرهای از این دست بیشتر مورد توجه است تا کسانی که به طور مستقیم نظام ج.ا.ا مورد حمله لفظی قرار می دهند.

 

در بخش پایانی برنامه نیز «رزیتا» [مجری] به سراغ نظرات بینندگان در فضای مجازی رفت. بنابر نتایج نظرسنجی صدای آمریکا در فضای مجازی، صدراعظم آلمان یعنی آنگلا مرکل شخصیت برتر سال ۲۰۱۵ انتخاب شد. علت این انتخاب به گفته «رزیتا» اعطای پناهندگی به یک میلیون آواره سوری بود!

انتهای پیام/ما هستیم

در اولین روز از آغاز سال نو میلادی شبکه فارسی صدای امریکا موضوع برنامه روی خط را به انتخاب بهترین ها و بدترین های سال ۲۰۱۵ اختصاص داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme