https://telegram.me/empireoflies
دشمنان شهید بهشتی ۳ گروه بودند؛ دسته اول روحانیونی که دشمنان بسیار جدی و تهدیدکننده ایشان بودند.

شبکه‌ نفوذی منافقین هنوز هم به درستی شناسایی نشده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دشمنان شهید بهشتی ۳ گروه بودند؛ دسته اول روحانیونی که دشمنان بسیار جدی و تهدیدکننده ایشان بودند. از نخستین روزهای پیروزی انقلاب و زمانی که ایشان رئیس شورای انقلاب شدند، عده‌ای از روحانیون با ایشان مخالفت را آغاز کردند، چون خود را شایسته این عنوان می‌دانستند و بعد از پیروزی انقلاب پست مهمی به آنها داده نشده بود. یکی از آنها آقای «لاهوتی» و عده‌ای از آقایان «جامعه روحانیت مبارز» تهران بودند که علناً یا در خفا، مطالبی را علیه ایشان منتشر می‌کردند.

روحانیان در شهرهای مختلف هم علیه شهید بهشتی سمپاشی می‌کردند. دسته دوم مخالفان جمهوری اسلامی اعم از منافقین، مارکسیست‌ها و ملی‌گراها بودند. شهید بهشتی تحلیلگر ممتازی بودند و در عین حال مناصب بالایی هم داشتند. مخالفان با سمت ایشان در شورای انقلاب که نمی‌توانستند مخالفت کنند، درباره مباحثی هم که ایشان در سخنرانی‌های‌شان مطرح می‌کردند پاسخی نداشتند، بنابراین از اوایل سال ۵۸ مخالفت‌های خود را با حزب جمهوری اسلامی شروع کردند و تهمت‌هایی چون «سرمایه‌دار»، «قدرت‌طلب»، «انحصارطلب» و «دیکتاتور» را به شهید بهشتی زدند و با یک برنامه‌ریزی منسجم تمام در و دیوار شهر را از شعارهایی علیه ایشان پر کردند.

منافقین و طرفداران «بنی‌صدر» در این قضیه نقش اصلی را به عهده داشتند. گروه سوم هم گروه وابسته به سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی بزرگ دنیا بودند که از طریق رسانه‌های‌شان بشدت و به شکل گسترده‌ای جوسازی می‌کردند و دائماً مصاحبه‌هایی را با منافقین و ملی‌گراها علیه شهید بهشتی ترتیب می‌دادند. ما از ترور شخصیت ایشان بسیار نگران بودیم و می‌گفتیم ممکن است این قضیه به ترور فیزیکی ایشان منجر شود، چون سابقه جوسازی علیه شهید «مطهری» را داشتیم که از سال ۵۷ شروع و در سال ۵۸ به ترور ایشان منجر شد اما خود ایشان بسیاری از مسائل را مطرح نمی‌کردند و برخوردشان بسیار متین و موقر بود. تمام جریانات مخالف حاکمیت جمهوری اسلامی و حکومت دینی وجود ایشان را بویژه در فقدان شهید مطهری برای خود تهدید می‌دانستند و به این نتیجه رسیده بودند که تنها کسی که توان تحلیل و نیز بسیج نیروهای انقلابی را دارد، شهید بهشتی است. لذا همه با هم تصمیم گرفتند ایشان را از سر راه بردارند و به انقلاب لطمه جدی بزنند. در هر حال شهید بهشتی معتقد بودند اگر دفاعی هم باید صورت بگیرد، وظیفه دیگران است و صحیح نیست ایشان از خود دفاع کنند.

می‌فرمودند فرصت اندک است و کار بسیار و اگر بخواهند به دور باطل پرسش و پاسخ در این زمینه بیفتند، دیگر فرصتی برای امور مهم باقی نمی‌ماند. البته در مصاحبه‌های هفتگی دیوان عالی کشور، گاهی اشاره‌های کوتاهی می‌کردند اما در مجموع پاسخ نمی‌دادند. ایشان چند برنامه مناظره تلویزیونی داشتند – از جمله با کیانوری و فرخ نگهدار- که در شناخت افکار و شخصیت ایشان بسیار مؤثر بود اما هجمه تبلیغاتی علیه ایشان که از داخل و خارج حمایت می‌شد، گسترده‌تر از آن بود که بتوان با این حرکت‌های جزئی جلوی آنها را گرفت. نکته جالب اینجاست که خیلی‌ها به دلیل دشمنی با شهید بهشتی به بنی‌صدر رأی دادند و الا شناختی از او نداشتند. در داخل حزب جمهوری تمایل جدی برای رئیس‌جمهور شدن ایشان وجود داشت. نیروهای انقلابی بیرون از حزب هم تمایل داشتند ایشان رئیس‌جمهور شوند اما امام(ره) بشدت مخالف بودند و می‌فرمودند: «روحانیت باید کارهای ارشادی و آموزشی را دنبال و کادرسازی کند و نباید درگیر مسائل اجرایی شود».

انصافاً در این زمینه هم حق با امام(ره) بود و به نظر من یکی از جبران‌ناپذیرترین ضرباتی که منافقین و بنی‌صدر به انقلاب زدند این بود که روحانیان وارد امور اجرایی کشور شدند. از روحانیت باید به عنوان پشتوانه تربیت نیروهای اصیل استفاده کرد. اشتباه یک روحانی در امور اجرایی صدمه مستقیم به اعتبار روحانیت می‌زند که در بسیاری از مراحل زد. در آخرین جلسه شورای مرکزی حزب، شهید «آیت»‌ به صراحت از اینکه شهید بهشتی با بنی‌‌صدر و منافقین مماشات می‌کند، انتقاد کرد و گفت: مدیریت آقای «موسوی‌اردبیلی» در قوه‌قضائیه به نفع انقلاب و اسلام نیست! آن شب نماز را به جماعت خواندیم. قرار بود جلسه‌ای با حضور اعضای ۳ قوه تشکیل شود. فردا صبح باید برای مأموریت به خارج از کشور می‌رفتم، لذا دم در سالن از شهید بهشتی خداحافظی کردم و به خانه رفتم. همین که به خانه رسیدم، تلفن زنگ زد فلانی بیا در دفتر حزب انفجار روی داده است! بلافاصله برگشتم و آن فاجعه را دیدم. البته تا ساعت ۱۲ شب هنوز مشخص نبود آیا شهید بهشتی هم در آن جلسه بوده‌اند یا نه. به اعتقاد من شبکه‌ نفوذی منافقین هنوز هم به‌درستی شناسایی نشده است و تا منافقین در دستگاه‌های دولتی کشف و نابود نشوند، ما گرفتاری‌های زیادی خواهیم داشت.

منبع: موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

انتهای پیام/وطن امروز

دشمنان شهید بهشتی ۳ گروه بودند؛ دسته اول روحانیونی که دشمنان بسیار جدی و تهدیدکننده ایشان بودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme