https://telegram.me/empireoflies

شبکه‌های ماهواره‌ای ابزار دست دشمن هستند/ در جمهوری اسلامی عزت علمای اهل‌سنت بیشتر شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشیخ یعقوب دریانورد، امام جمعه اهل سنت قشم و نماینده هیئت فتوا اهل سنت جنوب ایران، در گفتگو با جام نیوز، پیرامون اغتشاشات اخیر و عوامل پشت پرده آن گفت: «ما یک نکته را باید همیشه در نظر داشته باشیم و آن هم بصیرت است. ما امروز در جهانی زندگی می کنیم که کسانی ما را رصد می کنند؛ غربی ها، شرقی ها و کشورهای دیگر می خواهند دوباره بر ما تسلط پیدا کنند. مطمئنا آن ها نمی توانند تحمل کنند و ببینند که ما در حال پیشرفت در زمینه های مختلف هستیم و کاری انجام می دهیم که جهان اسلام از هر سو به ما نگاه کند. مطمئنا این ها نمی توانند آرام بنشینند؛ قرآن کریم می فرماید: و لن ترضی عنک الیهود و لا نصری حتی تتبع ملتهم؛ یهود و نصاری از شما راضی نمی شوند مگر آن که از آن ها پیروی کنید. درست است که نقد منصفانه و درست می تواند برای ما سازنده باشد اما اینکه ما بیاییم در وسط کوچه و خیابان شعارهای هنجار شکن بدهیم و مساجد  و بانک ها را آتش بزنیم این چه چیزی را حل می کند جز اینکه دشمن از آن بهره برداری می کند؟ ببینید چه تبلیغاتی در شبکه های ماهواره ای و در روزنامه هایشان و در جاهای دیگر به راه انداخته اند؛ ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور از این اقدامات پشتیابنی کرد. ما نمی توانیم این ها را به عنوان نقد حساب کنیم؛ نقد درست آن است که انسان در جایی سالم نقد خود را ارائه داده و از مسئولان بخواهد که این نقد را بشنوند و به آن عمل کنند یا پیگیری کنند.»

امام جمعه اهل سنت قشم افزود: «من فکر نمی کنم آنچه در کشور ما به وجود آمد، نقد بوده باشد؛ این نقد نیست، یک نوع فتنه است و دشمن هم از آن بهره برداری می کند. آمدن وسط خیابان و شکستن شیشه ها و آتش زدن پرچمی که برای مردم مقدس است و برای آن خون داده اند، نمی تواند به عنوان نقد حساب شود بلکه یک نوع فتنه گری است. بصیرت بسیار مهم است؛ همانطور که رهبر ما همیشه گفته اند ما باید بصیرت داشته باشیم؛ این بصیرت را نباید از دست بدهیم و در همه مسائل باید رصد کنیم که دشمن از چه چیزی علیه ما بهره برداری می کند. من فکر نمی کنم کسی در این کشور بخواهد دوباره به همان حالت اول بازگردد. من همیشه گفته ام که ما دو حالت پیش رو داریم؛ یکی اینکه خدا نکرده جمهوری اسلامی برود که یا دوباره یک حکومت لائیک می آید که کل مسائل فرهنگی ما را دوباره باز می گرداند و همان مشروبات الکی و فحشا بازخواهد گشت یا اینکه یک دولتی بیاید که مثل جاهای دیگر ما ناامنی داشته باشیم؛ امروز ما امن ترین کشور در منطقه هستیم. لذا ما نمی خواهیم مثل افغانستان و عراق و سوریه جنگ و ناامنی داشته باشیم. امروز امنیت ما بسیار بالا است؛ استقلال داریم، علم داریم، فناوری داریم و فکر نمی کنم این ها بتواند دوباره جایگزین شود. لذا ما اصلا خواستار این نیستیم که نقد به این صورت عمل شود و نقد اینگونه ابراز شود. این نقد نیست بلکه فتنه گری و یک نوع کمک به دشمن است. لذا من فکر نمی کنم که ما یا هر کس دیگری بخواهد در کشور به حالت اول بازگردد یا این دو حالتی که بیان کردم را بخواهد در این کشور پیاده کند.»

شیخ یعقوب دریانورد درباره نقش رسانه های ضد انقلاب مانند بی بی سی، آمدنیوز، کلمه و … در آشوب های اخیر گفت: «آن ها دوست دارند از هر طریق مذهب و حزب و … برای رسیدن به اهداف خودشان استفاده کنند. ما نباید وسیله ای برای اهداف دشمن قرار بگیریم حالا فرق نمی کند شبکه ماهواره ای دینی باشد، شبکه بی بی سی باشد یا شبکه های دیگر؛ آن ها که مطمئنا روش هایشان مشخص است برای ما؛ دشمنی آمدنیوز و بی بی سی و من و تو و … مشخص است که علیه مردم ما کار می کنند اما این شبکه های دینی که آمدند این مسائل را ترویج دادند، هم ابزار دشمن هستند. ابزار دشمن فرق نمی کند که یک فرد یا شبکه یا مذهب باشد. فکر نمی کنم کسانی که در خارج می نشینند، بدانند که در کشور ما چه می گذرد؛ حقیقت این است که امروز ما احساس خوشبختی و امنیت در این کشور داریم؛ مهم نیست که شبکه های ماهواره ای به هر اسم و مذهب و دینی باشند، چه می گویند، آن ها نمی توانند دایه مهربان تر از مادر باشند؛ آن ها ابزار دست دشمن در این فتنه شدند و مردم ما به خوبی می فهمند و درک و بصیرت دارند. آنها می‌دانند این ها ابزار دست دشمن هستند. لذا من فکر نمی کنم بتوانند کاری کنند چون مردم ما بیدار هستند و بصیرت دارند.»

شیخ یعقوب دریانورد درباره شایعه سازی اخیر شبکه های وهابی مبنی بر احتمال ترور علمای اهل سنت توسط جمهوری اسلامی گفت: «اگر جمهوری اسلامی می خواست این کار را بکند زودتر از این حرف ها این کار را می کرد؛ قدرت دست اوست. در جمهوری اسلامی عزت علمای اهل سنت بیشتر شده است. حتی مولوی عبدالحمیدی که می گویند حکومت و سپاه می خواهد او را ترور کند را نیز دعوت به کنفرانس وحدت می کنند و به او زمان می دهند تا برای مسلمانان جهان سخنرانی کند و به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در کنفرانس ها شرکت می کند؛ ممکن نیست جمهوری اسلامی بخواهد همچنین کاری کند. این رسانه ها هدفی جز تفرقه میان مسلمانان بویژه اهل سنت و تشیع ندارند. در یک مقایسه ساده می‌بینید که در زمان قبل از انقلاب مدارس دینی اهل سنت به تعداد انگشتان دست بود اما الان ده ها مدرسه دینی داریم. این ها به دنبال رخنه در میان امت اسلامی و قبائل آن یعنی بلوچ و فارس و کرد و ترک و عرب هستند؛ باید آگاه باشیم و این رخنه ها را ببندیم و به مکر دشمنان آگاه باشیم.»

دانلود

انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

“اگر جمهوری اسلامی می خواست این کار را بکند زودتر از این حرف ها این کار را می کرد؛ قدرت دست اوست. در جمهوری اسلامی عزت علمای اهل سنت بیشتر شده است.”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme