https://telegram.me/empireoflies

قسمت دوم/شبکه‌های ماهواره‌ای؛ آسیب‌ها، آثار و پیامدها

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در قسمت قبلی (اینجا) تعدادی از آثار، آسیب و پیامدهای استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای عنوان شد که در این بخش تعداد دیگری از این آثار منتشر شده است.

مقدمه‌ای که در اینجا باید ذکر شود موضوع عدم اختیار و انتخاب‌گری در دریافت برنامه‌های ماهواره‌ای است. ماهواره بر عکس ویدئو یا حتی اینترنت، قابلیت کنترل و انتخاب ندارد. رسانه‌ای است که محتوای خود را بدون اختیار گیرنده به وی مخابره می‌کند و گیرنده نیز به دلیل حس تنوع‌طلبی تلاش می‌کند از همه ابعاد این رسانه استفاده کرده و در نتیجه خواه ناخواه درگیر مضرات آن نیز خواهد شد.

ترویج فمینیسم و ایجاد حس رقابت در میان زنان نسبت به مردان

به شدت روی این مساله تکیه می‌شود که زن و مرد رفیق هم نیستند؛ بلکه رقیب یکدیگرند که اگر زن اندکی غافل شده یا کوتاه بیاید، عقب می‌افتد و قافیه را می‌بازد. در برخی از برنامه‌ها مرد را تنها در اندازه موجودی که پاسخ‌گوی نیاز جنسی زن است، پایین می‌کشند و این رقابت را به اندازه‌ای تقویت کرده‌اند که توقع چند همسری برای زنان را حقی معقول و عادلانه به شمار می‌آورند.

ایجاد حس رقابت در میان زنان و دختران برای جلب توجه مردان

ایجاد این حس در شبکه‌های ماهواره‌ای به خصوص در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خانوادگی با بهره‌گیری از گفتار، رفتار و خودآرایی هنرپیشه‌ها قابل مشاهده است.

ایجاد بلوغ زودرس جنسی

جامعه ایده‌آل، جامعه‌ای است که پسرها و دخترها در سنینی با مفهوم غریزه جنسی آشنا شوند که اندکی پس از آن ازدواج می‌کنند. در جامعه ما پسرانی که در سن ۱۲ سالگی و دخترانی که در ۹ سالگی به بلوغ جنسی رسیده‌اند و در سن بالای ۲۵ و ۳۰ سال ازدواج می‌کنند کم نیستند. یعنی بیش از ۱۵ سال با این غریزه دست و پنجه نرم کرده‌اند.

نوجوانی که در سن ۱۲ سالگی به سن بلوغ می‌رسد؛ عقلانیت لازم برای کنترل غریزه را ندارد. بدون تردید تماشای صحنه‌های مستهجن یکی از اصلی‌ترین عوامل بلوغ زودرس است. پسر بچه‌های زیر ۱۰ سال که دچار بیماری خود ارضایی شده‌اند، وقتی از خانواده آن‌ها پرس و جو شده، مشخص گردیده که در خانه ماهواره دارند.

ایجاد روحیه تنوع‌طلبی جنسی و هوس‌بازی

وقتی یک مرد و زن دائم با انواع و اقسام مردها و زن‌ها و روابط میان آن‌ها آشنا شده و نگاه می‌کنند، بدون این‌که بخواهند و انتخاب کنند، دچار روحیه تنوع طلبی یک حق است و نباید آن را زشت شمرد. دو مساله مانع این تنوع طلبی می‌شود: ۱-حسادت زنانه ۲-غیرت مردانه. که به تعبیر آن‌ها باید فرهنگ مردم بالا رود و روشن‌فکری مردم ارتقا پیدا کند تا این دو مانع شکسته شود.

از نگاه روان‌شناسی، سیری ناپذیر کردن مخاطب نسبت به مسائل غریزی است. مردی که مشتری این صحنه‌ها شده از همسر خود همان توقعی را دارد که در این فیلم‌ها دیده، به طور حتم همسر او نمی‌تواند پاسخ‌گوی این توقعات باشد.

انتهای پیام/

مقدمه‌ای که در اینجا باید ذکر شود موضوع عدم اختیار و انتخاب‌گری در دریافت برنامه‌های ماهواره‌ای است. ماهواره بر عکس ویدئو یا حتی اینترنت، قابلیت کنترل و انتخاب ندارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme