https://telegram.me/empireoflies

شایعه آدم‌ربایی در شمال ایران ساخته رسانه‌های بیگانه است

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، در روزهای گذشته سخنانی دهان به دهان درباره فعالیت فرقه ضاله وهابیت در برخی از شهرهای شمالی کشور مطرح شد. این شایعات هنگامی بیشتر شد که سخنانی درباره آدم‌ربایی توسط این گروهی وهابی در بین مردم پخش شد.

این مباحث در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک بیشتر دیده می‌شود و سبب ایجاد رعب و وحشت در بین برخی از مردم شده است. به اندازه‌ای که تصاویری از قطع شدن دست و سر مردم و کودکان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و آن را به شهرهای شمالی ایران منتصب کرده‌اند!

یکی از تصاویری که در روزهای اخیر در رسانه‌ها مطرح و سبب افزایش شایعات شده ، تصویر دختری می‌باشد که لب و دهان او با نخ و سوزن دوخته شده است. اما حقیقت این است که تصویر مربوط به کشور عربستان است. ماجرا از این قرار است که در یک اقدام وحشیانه مقامات سعودی یک مرکز کار در عربستان، خواستار دوختن لب‌ها و چشم یک کارگر خارجی به اتهام ذکر گفتن شدند.

دختر-مسیحی

یک کارگر زن خارجی در محل کار خود بسیار ذکر مسیح می‌گفت که این امر خشم مقامات سعودی را برانگیخت به این دلیل صاحب کار او لبان و چشم راست این زن را دوخت.

با این حال در آخرین بررسی‌های انجام شده، مشخص گردیده است که این شایعات از اساس صحت ندارد و عکس‌های منتسب مربوط به کشورهای عراق، سوریه و افغانستان است. در واقع این شایعات تنها سخنانی است که دهان به دهان در بین مردم گشته و بزرگ و بزرگتر شده است.

گمشدن مائده موجب شایعات بسیاری در بین مردم شد

پدر مائده کبریایی آبکناری دختری که شایعات درباره فعالیت‌های وهابیون در گیلان پس از گم‌شدن او مطرح شده بود در گفت‌وگو با رسانه‌های محلی با اشاره به مفقود شدن دخترش در تاریخ ۴ خرداد ماه امسال، اظهار کرد: تنها چیزی که می‌دانم این است که ۱۴ روز پیش مائده جلوی مدرسه گمشده و دیگر او را ندیده ایم.

وی با اشاره به اینکه پلیس تاکنون اظهار نظری در مورد مفقود شدن مائده نکرده است افزود: نیروهای انتظامی و پلیس در حال پیگیری هستند.

کبریایی با بیان اینکه گمشدن مائده موجب نگرانی خانواده‌ها و شایعات بسیاری در استان گیلان شده است، گفت: ما هیچ سرنخی از نحوه گم‌شدن دخترمان نداریم و تنها چیزی که می‌دانم این است که مائده از جلوی مدرسه مفقود شده است.

هیچ سرنخی از آدم‌ربایی وهابیون در گیلان وجود ندارد

اما یکی از مسئولان ارشد استان گیلان در این باره در گفت‌وگو با رسانه‌ها با بیان اینکه آمار مفقودین و گمشدگان همیشه در گیلان وجود داشته است، اظهار کرد: اینکه گم شدن کودکی در انزلی و شهرهای دیگر را از اقدامات فرقه ضاله وهابیت مطرح می کنند، اصلا صحت ندارد و حتی هیچ‌گونه سر نخی نیز از وهابیت در این نوع موضوعات مشاهده نشده است.

وی از مردم خواست که به شایعات دامن نزنند و با هوشمندی خود مانع از فراگیر شدن این دروغ‌ها شوند.

این مسئول با بیان اینکه رسانه‌ها و افراد ضدانقلاب با ترویج این شایعات به دنبال تضعیف نظام اسلامی هستند، گفت: شایعه آدم‌ربایی در گیلان ساخته رسانه‌های بیگانه است.

شیوع مطالب خلاف واقع درباره نا‌امنی در گیلان دروغ است

همچنین سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت نیز دیروز در جمع خبرنگاران محلی، در مورد فعالیت و آدم‌ربایی فرقه ضاله وهابیت در گیلان به ویژه در شهر بندرانزلی که در روزهای اخیر در بین مردم شایعه شده است، اظهار کرد: دزدی و آدم‌ربایی وهابیون در گیلان تنها یک شایعه است و این مطلب شایع در بین مردم استان صحت ندارد.

وی با بیان اینکه شایعه‌پراکنی تنها جامعه را متشنج می‌کند، گفت: شیوع مطالب خلاف واقع درباره نا‌امنی در گیلان دروغ است و ما این شایعات را تکذیب می‌کنیم.

فرماندار شهرستان رشت همچنین با تأکید بر اینکه فرقه ضالّه وهابیت یک فرقه دست‌ساز استکبار جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی است با اشاره به فعالیت‌های مخرب گروه‌های وهابیت به منظور تخریب جایگاه اسلام و به ویژه تشیع، تصریح کرد: وهابیون در طول تاریخ صدر اسلام تاکنون و در دوران حیات نظام جمهوری اسلامی همواره در توطئه‌های مختلف دنبال تخریب پایه‌های انقلاب اسلامی ایران بودند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. «کمپین آزادی های همیشگی» برای حمایت از زنان ایرانی
    http://www.bloghnews.com/news/44956

  2. پس چرا خبرش تو بیست و سی پخش شده؟؟؟؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme