https://telegram.me/empireoflies

شایعه‌پراکنی ضدانقلاب در خصوص کشتی سانچی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در پی غرق شدن کشتی سانچی با تمامی سرنشینانش در آبهای چین شایعات بسیاری در فضای مجازی و رسانه های ضد انقلاب شکل گرفت که بعضا مضحک و خنده دار به نظر می رسد.

حتی این شایعات به نمایندگان مجلس نیز کشیده شد و دیروز در خبری از زبان برخی نمایندگان مجلس مطالبی شنیده شد که حکایت از حمله آمریکایی‌ها به نفتکش سانچی داشت! روایتی که بر پایه آن، محموله سانچی قرار بوده به کره شمالی منتقل شود، نه کره جنوبی و آمریکایی‌ها برای ممانعت از این کار، ترجیح داده‌اند به این نفتکش حمله کرده و آن را غرق کنند.

این روایت که برخی نمایندگان مجلس مدعی بودند، در بولتن‌های محرمانه نیز درج شده، ضمن رد برخورد نفتکش «سانچی» با کشتی فله‌بر «سی‌اف کریستال»، حریق نفتکش ایرانی که با پرچم پاناما محموله بیش از ۱۳۰ هزار تنی میعانات گازی را حمل می‌کرد، ناشی از اصابت موشک‌های شلیک شده از هواپیما‌های آمریکایی ذکر می‌کند!

گفته می شد که برخی از تردید ها و پنهان کاری های دولت چین این شایعه را دامن می زند از جمله اینکه تصویر یا خبری از کشتی چینی منتشر نشده و کسی نمی‌داند آن کشتی بعد از حادثه خونباری که به غرق شدن سانچی و از دست رفتن محموله گرانبهای آن منجر شد، چه فرجامی یافته است؛

ولی دیروز در برخی زا سایت ها تصویر کشتی فله بر چینی نیز منتشر شد و بر این شایعات بی اساس پایان داد.

در شایعه ای دیگر برخی از سایت های معاند به نقل از بی بی سی نوشته بودند که نفتکش سانچی نه به سمت کره جنوبی که به سمت کره شمالی در حال حرکت بوده!! البته در میان خبر های بی بی سی اساسا چنین خبری وجود ندارد و این رسانه های فیک به عمد برای باور پذیر بودن شایعه خود این خبر را به دروغ از بی بی سی نقل می کنند.
این سایت ها و کانال های تلگرامی برای این که ادعا های دروغشان باور پذیر باشد گفته اند تمام رادارها برای دیده نشدن توسط نیروهای کره جنوبی، آمریکا و حتی چین خاموش شده بود و همینطور تمام چراغ ها، و احتمال اینکه کشتی دیگری با سانچی برخورد کرده باشد بسیار کم است، سانچی ۲۷۴ متر طول داشته و در دریایی که خبری از طوفان نبوده حتی از فاصله دور هم قابل رویت بوده، و احتمال اینکه کشتی باری هنگ هنگی نفتکشی با آن عظمت را حتی در سیاهی شب ندیده باشد بسیار کم است‌!
حتی اگر بگوییم به دلیل خاموش بودن رادار و چراغ های سانچی، کشتی باری نتوانسه نفت کش را ببیند، نفت کش ایرانی به راحتی میتوانسته چراغ های کشتی باری را ببیند و تغییر مسیر بدهد!!

این کانال ها در یک توهم پراکنی عجیب نوشته اند :”نفتکش ایرانی برای رساندن محموله به کره شمالی تغییر مسیر داده و با وجود خاموش بودن رادارها و چراغ و حتی قطع تماس رادیوئی توسط چین شناسایی شده و پس از بارها اخطار چین و بی توجهی خدمه نفتکش به اخطارها، چین با پرتاب موشک به سمت نفتکش ایرانی، آن را غرق کرده و حتی از نجات خدمه هم سر باز زده، فقط چینی ها باسرعت وارد عمل شده و جعبه سیاه نفتکش را به دست آورده تا از بازتاب گسترده ماجرا توسط رسانه ها و واکنش های افکار عمومی جلوگیری کنند.”
همه این گمانه زنی هی و داستان سرایی ها در حالی است که عکس ها و مستندات قوی از برخورد کشتی چینی با کشتی ایرانی وجود دارد و دلیل اصلی حادثه تا این جای کار کاملا مشخص است و جزئیات آن باید در هفته های آینده با بازخوانی جعبه سیاه کشتی حاصل شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme