https://telegram.me/empireoflies

شایعه‌ای برای تضعیف راهپیمایی عظیم اربعین

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این روزها، شبکه‌های اجتماعی مجازی و شبکه‌های موبایلی به بستری برای ترویج شایعات تبدیل شده‌اند.

در یکی از جدیدترین شایعات که در شبکه‌های موبایلی دست‌به دست چرخید، با انتشار تصویری ادعا شد که زائران ثروتمند عرب امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد با پرداخت مبالغ هنگفتی زنانی را برای بهره‌گیری جنسی در اختیار می‌گیرند. این شایعه دلیل اتفاقات ادعایی خود را “فقری که در جامعه بیداد می‌کند” عنوان نموده است.

متن این شایعه در ذیل آمده و پس از آن پاسخ شایعه درج شده است:

متن شایعه

“از بازار […] اعراب در باغات اطراف مشهد: این روزها شاهد هجوم وسیع اعراب به بهانه زیارت امام رضا در شهر مشهد هستیم، که کماکان شهروندان مشهدی بسیاری از انان را در بازار، حرم و أماکن تفریحی نظیر کوهسنگی و شاندیز و طرقبه دیدند. معظلی که در آینده‌اى نه چندان دور گریبان‌گیر بهداشت مردم مشهد و دیگر نقاط کشور ما خواهد شد…

تن‌فروشیه خیلی از زنان بخاطر پول خوبی است که آنها می‌دهند ولى متاسفانه این عمل باعث شده که، بیماریهایى از اعراب نیز همراهشان شود. این روزها، اعراب، باغات طرقبه و شاندیز مشهد را کرایه می‌کنند و دلالان برای اینان زنان […] می‌برند و بگفته خود انها شیرینی خوبی هم می‌گیرند … متاسفانه بخاطر فقری که در جامعه بیداد می‌کند، این مسافرین عرب، بهره […] خوبی از زنان جوان جامعه ما میبرند. آنها حاضرند برای سه روز […] مبلغ پنج میلیون تومان راپرداخت نمایند. هم اکنون این موضوع مشکل بهداشت جامعه ما شده که اقایان منبرنشین بی‌خبر از همه چى، فقط در یک چند کلام صیغه محرمیت آنرا حل شده می‌بینند. این را از این بابت نوشتم که امروز دختر جوانی که فوق لیسانس معمارى داشت را در داروخانه دیدم که عربی به او پیشنهاد […] داده بود و دلال پست بی‌غیرت این شهر ، از رقم یک شب=یک میلیون تومان!!! حرف می‌زد. امیدوارم در این خصوص خودمان به خودمان رحم کنیم و به این اعراب […] که روزی زنان خرمشهر و ابادان را جزیی از غنیمت جنگی می‌شمردند، اجازه نزدیک شدن به نوامیسمان را ندهیم، چرا که مسئولین‌مان خود را به  خواب زده‌اند …

جا دارد اینجا از روح بزرگ رضاخان یادی کنیم که وقتی به ترکیه رفته بود و شب هنگام که رفت بخوابد، از دختری که آتاتورک برایش تهیه دیده بود سر باز زد، که مبادا روزی اتاتورک به ایران آید و ناموس او را که زنان و دختران این مرز و بوم هستند، در خواست نماید…”

و اما، پاسخ شایعه

۱- این ادعا نخستین‌بار در روزنامه انگلیسی گاردین و در گزارشی شیطنت‌آمیز منتشر شد که برای ادعاهای خود تنها به ذکر چند منبع میدانی آنهم با هویت مجهول بسنده کرده بود!

۲- نگاه یک سویه، درشت نمایی، اغراق و غرض‌ورزی از نکات بارز گزارش است که مبتنی بر سیاستهای تفرقه انگیز همیشگی انگلیس تهیه شده و خود به انگیزه و مبنای شایعات بعدی از این دست بدل گردیده است.

۳- اگرچه فساد و شرارت در جوامع مختلف انسانی با درجات مختلف محتمل بوده و به صورت مطلق قابل نفی نیست، اما اصرار بر القای وجود فسادی سازمان یافته، در قلب مذهبی ایران ، و بدون هیچ گونه نظارت و برخوردی ، آنهم به صورت علنی و در قالب یک جاذبه رسمی، غرض نویسنده را مشخص کرده و صحت ندارد!

۴- در متنها و تصاویر مرتبط با این شایعه بصورت هدفمند بر کلیدواژه “صیغه” و حضور چندین مرد و یک زن تاکید شده ، در صورتی که زوجیت در عقد موقت همانند عقد دائم است و تفاوت عمده در مدت زمان آنهاست.

۵- نه تنها در مدت عقد موقت زن اجازه ارتباط با شخص دیگری را ندارد ، بلکه پس از اتمام زمان عقد نیز الزاما باید “عده” نگه دارد و نمی تواند بلافاصله با مردان دیگری باشد!

۶- اکثریت مطلق این مسافران، زوار دردمند و مشتاقان زیارت امام هشتم هستند؛ مهمترین دلایل انتساب این موارد به آنها:
*پیروی از سیاستهای تفرقه‌انگیز بین مسلمانان و عرب ستیزی در ایران
*کاهش قداست و معنویت زیارت در نگاه افکار عمومی
*تخریب وجهه معنوی مشهد مقدس

۷- اشاره به ظلمهای ناخواسته‌ای که بر نوامیسمان در جنگ روا شده و مقایسه آن با داستان رضاخان صرفا جهت تحریک احساسات مخاطب و پذیرش ادعاهای نویسنده است. نه تنها داستان رضاخان و دختر اهدایی آتاتورک صحت ندارد بلکه در بی غیرتی رضاخان همین بس که قانون کشف حجاب یعنی بزرگترین طرح فساد اجباری تاریخ ایران را با عریان کردن همسر و دخترانش آغاز کرد!

۸- مطالبه عمومی مردم برخورد قاطع با عوامل پنهان و پیدای فساد بر طبق روال همیشگی است و اعلام موضع رسمی و به موقع از سوی مسئولان از ایجاد شایعات و موجهای مختلف اجتماعی جلوگیری می‌کند.

۹- انتشار اینگونه شایعات در جهت ترویج افکار عرب‌ستیزانه و اختلاف‌افکنی بین عرب‌ها و عجم‌ها انجام می‌شود. همچنین در آستانه فرارسیدن ماه مبارک محرم و صفر، و نزدیک‌شدن راه‌پیمایی عظیم ده‌ها میلیون‌نفری اربعین حسینی به‌سوی کربلای معلا، اینگونه شایعات در جهت تضعیف و تخریب این راهپیمایی و همایش بزرگ مسلمانان و شیعیات عمدتاً ایرانی و عراقی انجام گرفته است. در سالهای اخیر، رسانه‌های استکباری و وهابی، به شیوه‌های مختلف، به‌شدت ترس خود از تجمع بزرگ محبان اهل‌بیت(ع) در اربعین حسینی در کربلا اعلام داشته‌اند.

گفتنی است، انتشار این شایعه با استقبال عناصر ضدانقلاب در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و به انتشار آن پرداختند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme