https://telegram.me/empireoflies

شاه‌مهره سعودی‌ها مشاور «ربع پهلوی» شد!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتجمع روز کوروش در هفتم آبان ماه امسال با حضور هزاران نفر در پاسارگاد برگزار شد و به پایان رسید. اما گویا اتفاقات و اظهار نظرهای پس از آن پایانی ندارد.

پس از این تجمع، سخنان برخی از عناصر سلطنت‌طلب و تجزیه‌طلب و وابسته به بیگانگان علیه یکدیگر، اختلافات بین اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی را عمیق و خط کشی بین آنها را مشخص‌تر کرد. در این میان بیانیه «ربع پهلوی» که ریاست شورای ورشکسته ملی ایران را هم دارد، پس از تجمع روز کوروش در پاسارگاد ، بر آتش اختلافات دمید و جناح‌بندی‌ها را آشکارتر کرد.

«ربع پهلوی» که در ماه‌های اخیر خبرهایی از ارتباطش به سعودی‌ها رسانه‌ای شده، در بیانیه خود از برخی شعارهای سرداده شده انتقاد و آن را نژادپرستانه خواند. در بخشی از این بیانیه آمده است: “… شعارهایی نیز سرداده شد که شائبه‌ستیز و تبعیض نژادی را به بار داشت … هرگونه سخن یا رفتار را که نفرت‌پراکنی ضد یک قوم یا نژاد، جنس یا باوری باشد را محکوم می‌کنم …”

همین بیانیه «ربع پهلوی» کافی بود تا برخی افراد و رسانه‌ها که تا چندی پیش از حامیانش بودند، از وی شدیداً انتقاد کرده و او را «خائن»، «نمک به حرام»، «عرب‌پرست» و «مزدور» بنامند!

«امید دانا» لیدر سلطنت‌طلبان مقیم اروپا، که تا چند سال پیش یکی از طرفداران «ربع پهلوی» بود، در یکی از برنامه‌هایش با بیان اینکه یکی از غم‌انگیزترین برنامه‌هایش را تولید می‌کند، گفت: “… بیانیه شاهزاده مانند خنجری از پشت بر پیکر ما بود …”

«شهرام همایون» مدیر شبکه سلطنت‌طلب «کانال یک» هم در یکی از برنامه‌هایش با کنایه به «ربع پهلوی» گفت: “… برخی گفتند که افراد شرکت‌کننده در تجمع روز کوروش فاشیست و نژادپرست هستند … چه کسی این حرف را می‌زند؟ علیرضا نوری‌زاده؟ یا علیرضا میبدی؟ دارند ما را بازخواست می‌کنند که چرا گفتیم عرب نمی‌پرستید، غلط کردید …”

حتی «آرین وطن‌خواه» که از حامیان همیشگی «ربع پهلوی» بود، به بیانیه او واکنش نشان داد و گفت: “… کجای این حرف نژادپرستی باشه؟ هرکی میگوید از شعارهای نژادپرستانه بود، غلط زیادی کرده. شما می‌خواهید هر حرفی که رژیم می‌گوید را تکرارش بکنید …”

اما در میان موجی از انتقادات به شازده سلطنت‌طلبان، تنها «علیرضا نوری‌‎زاده» بود که به حمایت از «ربع پهلوی» برخواست و بیانیه وی را بجا و سنجیده دانست.

«علیرضا نوری‌‎زاده» که چند سال پیش تلویزیون «ایران فردا» را در لندن با دلارهای اهدایی شاهزاده‌های سعودی تاسیس کرده و اداره می‌کند، شعارهای سرداده شده در تجمع روز کوروش در پاسارگاد را ضدعرب دانسته و مواضع «ربع پهلوی» را ستود. نوری‌زاده در یکی از برنامه‌هایش با عصبانیت گفت: “شعار «هرچی بلاست از عرباست» شعار کثیف و نژادپرستانه است … مگر قرار است ما عرب بپرستیم؟ … می‌گویند من حرف در دهان شاهزاده گذاشتم. من اصلاً روحم خبردار نبود. وقتی بیانیه را شنیدم، به ایشان زنگ زدم و گفتم درود بر شما که اینطور هوشمندانه به قضیه نگاه می‌کنید و خیلی خوشحال شدم که با نگاهی بزرگ به این مسائل نگاه می‌شود توسط دوستان …”

با توجه به اینگونه اظهار نظرهای نوری‌زاده، ارتباط او با «ربع پهلوی» غیرقابل انکار است و این نزدیکی افکار نشان از یکی بودن منبع فکری آنان است؛ منبعی که از سوی سعودی‌ها خط داده می‌شود و هدفش تجزیه ایران است. از سویی دیگر نوری‌زاده را می‌توان شاه‌مهره سعودی‌ها در میان سلطنت‌طلبان ایران دانست که عملاً به مشاور «ربع پهلوی» تبدیل شده است.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تجمع روز کوروش در هفتم آبان ماه امسال با حضور هزاران نفر در پاسارگاد برگزار شد و به پایان رسید. اما گویا اتفاقات و اظهار نظرهای پس از آن پایانی ندارد. پس از این تجمع، سخنان برخی از عناصر سلطنت‌طلب و تجزیه‌طلب و وابسته به …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme