https://telegram.me/empireoflies

شارلاتان بزرگ کجاست !؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دو هفته پیش بود که پس از حوادث تروریست در پاریس که منجر به کشته و مجروع‌شدن ده‌ها نفر و مرگ تروریست‌ها شد، راهپیمایی ضد تروریستی در این شهر برگزار شد.

این راهپیمایی با حضور نمادین مسئولان و مقامات کشورهای غربی برگزار شد. رئسای کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آنها با حضور در یکی از خیابان‌های فرعی پاریس و دور از اجتماع گسترده مردم فرانسه، در مقابل دوربین‌ها حضور یافتند تا از طریق رسانه‌ها به مردم بگویند که در راهپیمایی ضد تروریستی شرکت کرده‌اند.

پس از آن، دوهفته‌نامه طنز انگلیسی «پرایویت آی» بر روی جلد شماره جدید خود تصویری از راهپیمایی صوری رهبران کشورهای مختلف در حمایت از مجله فرانسوی «شارلی ابدو» را منتشر کرد. این نشریه در این تصویر طنز به جای «من شارلی هستم» به نقل از مسئولان غربی نوشته است: “من شارلاتان هستم!”

دوهفته‌نامه طنز انگلیسی «پرایویت آی»

شایان ذکر است، شارلاتان در زبان به فرانسوی (charlatan) به کسی گفته می‌شود که با زبان خوش مردم را فریب دهد. این کلمه ریشه‌ای ایتالیایی دارد (Ciarlatano) و در معنای شارلاتان صفات حقه‌بازی، شیادی، شید، چرب‌زبانی و دروغگویی نهفته است.

نشریه طنز «پرایویت آی» گفته است که مسئولان غربی با شرکت در یک راهپیمایی نمادین، به دنبال فریب افکار عمومی در اروپا به ویژه فرانسه بوده‌اند. مقامات غربی از ترس مسائل امنیتی جرئت حضور در بین مردم را نداشتند.

اما این تصویر طنز با آنکه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفت، از سویی بسیاری دیگر مورد انتقاد واقع شد. بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی با اشاره به حذف تصویر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از عکس روی جلد این نشریه انگلیسی، گفتند “پس شارلاتان بزرگ کجاست !!؟؟”

فرانسه-رژیم-صهیونیستی

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفری تبلیغاتی به فرانسه رفت.

گفتنی است، بسیاری از مردم فرانسه با ابراز عصبانیت نسبت به سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به فرانسه، سفر نتانیاهو را تنها سفری تبلیغاتی در جهت اهداف اسرائیل و در راستای مظلوم‌نمایی‌های همیشگی این رژیم عنوان کردند.

به گفته برخی کارشناسان غربی، سیاست‌پردازان صهیونیستی تلاش دارند با ناامن جلوه دادن اروپا، یهودیان مستقر در این کشورها را در راستای تغییر بافت جمعیتی سرزمین‌های اشغالی، به فلسطین اشغالی دعوت کنند. از آنجا که یهودیان فرانسه بیشترین تجمع یهودیان در جهان بعد از اسرائیل و آمریکا به شمار رفته و بالغ بر ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار یهودی در این کشور زندگی می‌کنند، رژیم صهیونیستی از سال‌ها پیش تلاش‌های گسترده‌ای برای جذب این یهودیان در سرزمین‌های اشغالی انجام داده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme