https://telegram.me/empireoflies

شادمانی رسانه تجزیه طلب از تشکیل یک فراکسیون در مجلس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در چند ماههای اخیر خبر هایی شنیده شده که عده ای از نمایندگان مجلس قصد دارند تا فراکسیونی تحت عنوان آذریهای مجلس تشکیل دهند.

گفته شده این فراکسیون از نمایندگان ترک مجلس دهم ایران با حضور نزدیک به ۱۰۰نفر از نمایندگان تشکیل شده که طی آن نمایندگان حوزه های انتخابیه تهران، ارومیه، مشکین شهر و خدابنده به عنوان اعضای هیات رئیسه موقت این فراکسیون انتخاب شده اند.

از زمانی که زمزمه های تشکیل این فراکسیون شنیده شد برخی از فعالین قومیت‌گرا و تجزیه طلب از این فراکسیون حمایت های علنی نمودند تا جایی که ۱۶۰۰ تن از فعالین ملی – مدنی آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای ضمن حمایت از تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق ترک نشین در مجلس شورای اسلامی ایران از این فراکسیون خواستند تا مشکلات و خواسته های ترک زبانان را در صدر مطالبات مجلس قرار دهد.

چند روز پیش هم خبری منتشر شد که از قول یکی از نمایندگان مناطق آذری زبان گفته بود اولین جلسه فراکسیون نمایندگان ترک نشین تشکیل شده و بیش از صد نفر هم در آن شرکت داشتند.

البته تشکیل فراکسیون ها در مجلس برای هماهنگی نمایندگان در موارد خاص امری خوب و قابل تقدیر است ولی از آنجا که تشکیل فراکسیون ترک زبانان اولین چیزی را که به ذهن متبادر می کند دامن زدن به قومیت گرایی و تجزیه طلبی است بهتر بود این فراکسیون با در نظر گرفتن این موارد و حساسیت هایی که در مناطق آذری زبان وجود دارد تشکیل می شد از طرفی یکی از رسانه هایی که به شدت از این فراکسیون حمایت می کند رسانه ای است که متعلق به یکی از کشور های همسایه است و فعالیت های تجزیه طلبی در آن کاملا آشکارا در حال پی گیری است.

تجزیه طلب

این سایت که مروج جدایی استان های آذری زبان از ایران و پیوستن به جمهوری آذربایجان است در سال های اخیر فعالیت هایی را در راستای تحریک قومیت ها و بزرگ نمایی مشکلاتشان دنبال کرده است.

اکنون این نمایندگان فهیم استان های آذری زبان هستند که باید با ابراز برائت از این گونه تحرکات مسموم هدف نهایی خود را از تشکیل چنین فراکسیون اعلام و از دشمنان ایران و ایرانی ابراز برائت کنند. لازم به ذکر است  مجلس دهم ، ۷۲ نماینده ترک زبان دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme