https://telegram.me/empireoflies
شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی به پایان ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران به امضا کنندگان برجام پرداخت.

سی ان ان: ایران آماده اعلام کاهش تعهدات خود ذیل برجام است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا در گزارشی به پایان ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران به امضاکنندگان برجام پرداخت.

در این مطلب آمده است: ایران امروز یکشنبه همزمان با پایان ضرب‌الاجل ۶۰ روزه خود، اقدام به کاهش تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می‌کند. براساس ضرب‌الاجل تهران، کشورهای باقیمانده در برجام باید با تسهیل شرایط در امور بانکی و بخش فروش نفت به ایران کمک می‌کردند.

همزمان با به پایان رسیدن ضرب‌الاجل ایران، روز گذشته امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفتگویی تلفنی با حسن روحانی، همتای ایرانی خود درباره برجام رایزنی و از تبعات تضعیف شدن این توافق ابراز نگرانی کرد.

ایران در ماه می سال جاری میلادی اعلام کرد از بخش‌هایی از توافق هسته‌ای با قدرت‌های ۱+۵ عقب‌نشینی خواهد کرد. همزمان با فشارهای اقتصادی و سیاسی دولت دونالد ترامپ علیه تهران، حسن روحانی اعلام کرد ایران دیگر خود را ملزم به اجرای برخی از تعهداتش ذیل برجام نمی‌داند.

با این وجود، کشورهای امضاکننده برجام می‌کوشند این توافق را نجات دهند. رئیس‌جمهور فرانسه در تماس تلفنی شب گذشته خود به روحانی، بر نگرانی شدیدش از به خطر افتادن توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ خبر داد.

روحانی نیز در این تماس تلفنی، جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و تاکید داشت: اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود مبنی بر انتفاع تهران از برجام پایبند باشد.

کاخ الیزه تایید کرد مکرون در روزهای آتی به گفتگوهای خود با مقامات ایرانی و همپیمانان فرانسه برای کاهش تنش‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.

حال باید منتظر ماند و دید ایران امروز چه اقدامی در راستای کاهش تعهدات خود ذیل برجام انجام خواهد داد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme