https://telegram.me/empireoflies

سیدحسن نصرالله: اگر آمریکایی‌ها عمودی از منطقه خارج نشوند، افقی خواهند رفت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سیدحسن نصرالله، در این مراسم با بیان ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بر گرفتن انتقام سخت از آمریکایی ها تاکید کرد.

دبیرکل حزب الله گفت: «حاج قاسم با فرماندهان جهادی و بسیاری از عناصر مقاومت ارتباط گرفت و روابط محکمی را تا مرحله شهادتش آغاز کرد. حضور او میان ما همیشه و حتی در خاکریزها و خطوط مقدم پررنگ بود، شاید در عراق این حضور اکنون پررنگ تر و بیشتر دیده شود. همه مجاهدان مشتاق وی بودند و او نیز مشتاق آنان بود. همه او را دوست داشتند و او نیز همه مجاهدان را دوست می‌داشت. وقتی ایشان فرمانده نیروی قدس شد، دیگر نیازی به ارسال پیام و درخواست کمک و اینظور مسائل نبود بلکه او همیشه در کنار ما بود و نیازهای ما را دنبال و فراهم می‌کرد حتی گاهی بیشتر از آنچه نیاز یا توقع داشتیم. همیشه کمک ما بود و کمک هایی که می‌داد مادی، معنوی و فکری بود، سابقا کسی چنین چیزی را حس نکرده بود و سراغ نداشت.»

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «در زمان جنگ سال ۲۰۰۶ هم با وجود همه خطرات، شهید قاسم سلیمانی به حومه جنوبی بیروت آمد و در طول جنگ در کنار ما بود. او می توانست در سوریه یا لبنان باشد و از دور مسایل را هماهنگ کند اما در اتاق عملیات در کنار ما بود. او می گفت یا در کنار شما زنده می مانم یا در کنار شما می میرم.»

دبیرکل حزب الله درباره نقش سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شکست داعش گفت: «اگر داعش در شرق حمص و تدمر شکست داده نمی شد، نمی توانستیم داعش را در ارتفاعات عرسال لبنان شکست دهیم. حاج قاسم سلیمانی شخصا در نبردها علیه داعش در کنار ما و برادران سوری حضور داشت. قدرت بازدارندگی، امکانات، تجربه و توانایی های مقاومت، به برکت جمهوری اسلامی و رهبری آن امام خامنه ای و نماینده او حاج قاسم سلیمانی است. با این وجود، او هرگز به ما منت نگذاشت و هرگز به چنین مسایلی اشاره هم نمی کرد. او به ما گفت که خادم ماست و این عبارت او در برابر همه گروه ها در لبنان و فلسطین معروف بود.»

سید حسن نصرالله درباره ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس افزود: «حاج قاسم سلیمانی در ۲۰ سال گذشته هیچ درخواستی از ما نکرد و هیچ دستوری به ما نداد. تواضع، محبت، برادری، حضور میدانی و حضور در خط مقدم و آمادگی شهادت از جمله ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بود. شهید فرمانده قاسم سلیمانی و شهید فرمانده ابومهدی المهندس، شاگردان مکتب امام خمینی (ره) بودند. شهید ابومهدی المهندس هم از نظر شخصیت ویژگی‌های شبیه شهید قاسم سلیمانی داشت. شهید المهندس با اینکه جانشین فرمانده نیروی بسیج مردمی عراق بود که بیش از ۱۲۰ هزار نیرو دارد، خودش را شاگرد و سرباز حاج قاسم سلیمانی می‌دانست. این دو در مبارزه با داعش در کنار هم بودند و خداوند هم اینطور مقدر کرد که این‌ها در کنار یکدیگر شهید شوند؛ چنین چیزی تصادفی نبود.»

دبیرکل حزب الله با اشاره به تشییع حماسی شهدای مقاومت در ایران و حضور میلیونی مردم گفت: «باید به تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در استان خوزستان اشاره کنم که تاکنون در آن منطقه چنین بدرقه بزرگی شاهد نبوده اند. این تشییع بی نظیر مردمی در استان خوزستان پیامی آشکار به حاکمان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است که از خوزستان علیه نظام جمهوری اسلامی توطئه می کنند. باید به تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در استان خوزستان اشاره کنم. من تشییع پیکر حاج قاسم در اهواز را دیدم؛ تاکنون در آن منطقه چنین بدرقه بزرگی شاهد نبوده اند. این تشییع بی نظیر مردمی در استان خوزستان پیامی آشکار به حاکمان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است که از خوزستان علیه نظام جمهوری اسلامی توطئه می کنند. من به عربستان سعودی و اربابانش میگویم که ” اَلیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُ” این صحنه‌ها آمریکا را دچار یأس کشنده‌ای می‌کند.»

سید حسن نصرالله افزود: «حضور گسترده مردم در تشییع حاج قاسم، دشمنان جمهوری اسلامی را که علیه ایران دسیسه چینی می‌کردند، ناامید کرد. پیام مراسم تشییع تهران ترامپ را ترساند و کاخ سفید را لرزاند. حضور گسترده مردم در تشییع پیکر‌ حاج قاسم سلیمانی، تولد دوباره جمهوری اسلامی بود که به برکت این خون‌های پاک عملی شد. این حضور مردمی، مصونیت بزرگی برای جمهوری اسلامی ایجاد کرد. یکی از برکت‌های خون این شهدا، احیای ارزش‌های جهاد، مقاومت، پایداری، اخلاقی، اخلاص و شهادت بود.»

سیدحسن نصرالله درباره شکست داعش و تاثیر آن بر کشورهای منطقه افزود: «عملی کردن فتوای مرجعیت (عراق) برای مبارزه با داعش، به فرماندهان میدانی نیاز داشت. اگر شکست داعش در عراق نبود، کویت و کشور‌های خلیج (فارس) که کمک مالی و رسانه‌ای به آن می‌کردند، به خطر می‌افتادند. داعش در این صورت، ایران و ترکیه را هم تهدید می‌کرد. همه ملت‌ها و دولت‌های منطقه باید از شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدا و رزمندگان مجاهد تشکر کنند، زیرا آن‌ها در درگیری با داعش از همه ملت‌های منطقه و از امنیت و ثبات منطقه دفاع کردند.»

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: «حاج ابومهدی المهندس تماس گرفت و گفت حاجی به عراق نیایید این‌جا شرایط خوب نیست. حاج قاسم گفت می‌دانم خوب نیست اما می‌آیم. شهید مهندس نیز با وجود آن‌که می‌دانست شرایط خوب نیست برای استقبال به فرودگاه رفت در حالی که لزومی نداشت شخصا برود. این خواست خدا بود که این دو نفر با توجه به شباهت‌هایشان با هم به شهادت برسند. این موضوع اتفاقی نبود.»

سید حسن نصرالله درباره پاسخ محور مقاومت به اقدام تروریستی آمریکا گفت: «آمریکا تهدید اصلی و اسرائیل ابزاری در دست آن است. آمریکا اصلی‌ترین تهدید برای امنیت ملی همه کشورهاست. آمریکا غارتگر اصلی نفت و ثروت‌های کشور‌های ماست. پاسخ به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، با یک عملیات نیست، بلکه یک مسیر طولانی است که باید به بیرون راندن آمریکا از منطقه غرب آسیا منتهی شود. آنچه در عین الاسد رخ داد، فقط یک سیلی و یک گام قوی در این مسیر طولانی برای پاسخ به این جنایت و مقدمه نظامی در آغاز این مسیر بود.»

دبیرکل حزب الله درباره سقوط هواپیمای اوکراینی هم گفت: «تاریخ را نگاه کنید؛ ببینید کدام کشور پس از سه روز درباره چنین حادثه‌ای (نحوه سقوط هواپیمای اوکراینی) اینقدر شفاف بوده است. بعد از ۳ روز اعتراف کرد و مسئولیت آن را برعهده گرفت.»

سید حسن نصرالله با اشاره به سیلی موشکی سپاه به آمریکا در عراق افزود: «این حمله بزرگ نظامی (حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا)، شجاعت بی‌نظیر رهبران و ملت ایران را نشان داد. در این حمله، پایگاه نظامی آمریکا هدف قرار گرفت که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بی‌سابقه بود. ترامپ با وجود همه تهدیدات قبلی خود، به آن پاسخ نداد. تصمیم‌گیری درباره این عملیات، سلاح‌های به کار رفته در این عملیات و اجرای این عملیات کاملا ایرانی بود. وزیر دفاع آمریکا اعتراف کرد ۱۱ فروند موشک ایران به پایگاه عین الاسد اصابت کرد، این موضوع به معنای آن است که همه پایگاه‌های آمریکا در منطقه در تیررس موشک‌های دقیق ایران قرار دارند. حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، پیام قوی برای صهیونیست‌ها بود. ایران پایگاه عین الاسد را هدف قرار داد، اما صهیونیست‌ها عزا گرفتند.»

دبیرکل حزب الله افزود: «حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد، هیبت آمریکا را در هم شکست. هزاران سرباز آمریکایی مجبور شدند فرار کنند و پنهان شوند و لحظات وحشت را تجربه کنند. ترامپ بزرگترین دروغگو در تاریخ آمریکاست. ترامپ در سخنانش ایران را به مذاکره و همکاری دعوت کرد. ترامپ در حالی از مبارزه با داعش سخن گفت که بزرگترین فرمانده مبارزه با داعش را به قتل رساند و عناصر داعش را خوشحال کرد.»

سید حسن نصرالله درباره توجیه های آمریکا در ترور سردار سلیمانی گفت: «ترامپ دروغ می گوید، حاج قاسم سلیمانی به هیچ وجه برای منفجر کردن سفارت آمریکا در بغداد برنامه ریزی نمی کرد. ترامپ با مطرح کردن این دروغ، می خواهد جنایت خود را توجیه کند. سیلی محکمی که ایران به آمریکا زد، درسی برای همه ماست که به قدرت خود اعتماد کنیم و بدانیم که قدرت آمریکا نامحدود نیست.»

دبیرکل حزب الله افزود: «ایران با این حمله، قدرت، شجاعت و اقتدار خود را نشان داد. ایرانی ها اعلام کرده بودند اگر آمریکا به این حمله پاسخ دهد، همه پایگاه های آمریکا در منطقه و نیز اسرائیل را هدف قرار خواهند داد. فرماندهان نظامی آمریکا به ترامپ گفتند که توانایی دفاع از این پایگاه ها را ندارند. ایران موشک های دقیق تر از موشک هایی دارد که در حمله به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد از آن استفاده شد.»

سید حسن نصرالله با اشاره به نجات اقلیم کردستان عراق از چنگال داعش توسط سردار سلیمانی، خطاب به مقامات اقلیم کردستان گفت: «به مسعود بارزانی یادآوری می کنم که باید امروز قدرشناسی خود از حاج قاسم سلیمانی را نشان دهد. به مسعود بارزانی یادآوری می کنم زمانی که داعش به نزدیک اربیل رسیده بود و با همه طرف ها تماس گرفت و هیچ کسی به او کمک نمی کرد، این حاج قاسم سلیمانی بود که به همراه شماری از فرماندهان حزب الله به اربیل رفتند. به او یادآوری می کنم که زمانی که حاج قاسم سلیمانی وارد اربیل شد، دستانش (بارزانی)از ترس می لرزید و این حاج قاسم سلیمانی بود که منطقه کردستان را از خطر داعش نجات داد.»

دبیرکل حزب الله درباره انتقام محور مقاومت از آمریکا به دلیل ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی گفت: «پس از سیلی عین الاسد و تحولاتی که ان شاء الله در عراق صورت خواهد گرفت، بقیه محور مقاومت هم باید وارد عمل شود. تصمیم به خروج آمریکا از منطقه تصمیمی قطعی است، تنها شاید این عملیات زمان‌بر باشد. مقامات آمریکایی می‌گویند دنیا پس از ترور سلیمانی امن‌تر شده، اما کدام دنیا امن‌تر شده؟ دنیای مردم ستمدیده و مظلوم یا دنیای صهیونیست‌ها؟ در روز‌ها و هفته‌های آینده خواهید فهمید که چه اشتباه بزرگی مرتکب شدید و می‌بینید که منطقه چقدر برای شما ناامن است. پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، جهان، جهان دیگری خواهد بود و مستبدان در آن جایی نخواهند داشت. اگر آمریکایی ها عمودی از منطقه خارج نشوند، آنها را افقی از منطقه بیرون خواهیم کرد.»

 

انتهای متن/ جام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سیدحسن نصرالله، در این مراسم با بیان ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بر گرفتن انتقام سخت از آمریکایی ها تاکید کرد. دبیرکل حزب الله گفت: «حاج قاسم با فرماندهان جهادی و بسیاری از عناصر مقاومت ارتباط گرفت و روابط محکمی را تا مرحله شهادتش آغاز …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme