https://telegram.me/empireoflies

سیاه نمایی از وضع معیشت ایرانیان توسط BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سیاه‌نمایی از وضعیت کشور و القای ناامیدی به مردم داخل کشور یکی از محورهای همیشگی و ثابت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و رسانه‌های ضد انقلاب بوده و هست تا از این طریق بتوانند مردم را از نظام اسلامی دل‌زده کنند.

این به اصطلاح رسانه‌ها با ارائه آمارهای ساختگی درباره وضعیت اقتصاد و معیشت مردم یا انتشار گزارشاتی درباره افزایش طلاق و خودکشی در ایران یا نشر اخباری در مورد بالا رفتن قیمت نرخ ارز و سکه در کشور و از این دست اخبار از اساس کذب سعی در ارائه تصویری تاریک و سیاه از کشور می‌کنند. از طرف دیگر نیز این مسائل مربوط به اقتصاد و معیشت مردم را به موضوع تحریم‌های یکجانبه و یک‌طرفه پیوند بزنند و مقصر اصلی را نیز در این بین جمهوری اسلامی می‌دانند که محکم در برابر زورگویی‌های آنان ایستاده و از حقوق طبیعی مردم خود دفاع می‌کند.

البته در برخی از موارد این رسانه ها از آن جایی که در داخل ایران جاسوس هایی برای برآورد وضعیت اقتصادی جامعه دارند سعی می کنند تا انتقام موضوعی خاص را با سیاه نمایی از فضای معیشتی ایرانیان از ملت و دولت ایران بگیرند.

در هفته های اخیر موضوع آزادی جاسوس دو تابعیتی ایرانی انگلیسی که به جرم جاسوسی در زندان به سر می برد بسیار داغ بوده و حتی پس از افتضاحی که وزیر خارجه انگلیس در خصوص اعتراف در مجلس نمایندگان این کشور به وجود آورد افکار عمومی انگلیس و رسانه های این کشور فشار زیادی را به دولت این کشور وارد کردند تا این جاسوس رسانه ای آزاد شود ولی نهاد های قانونی ایران در مقابل این فشار ها قد خم ننموده و بر درخواست های خود پافشاری کردند. حتی آمدن وزیر خارجه انگلیس به ایران نیز تاثیری در تصمیم های ایران برای عدم آزادی نازنین زاغری نداشت.

در همین راستا شبکه‌ سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی که با هدف جنگ روانی علیه نظام اسلامی و مردم ایران توسط سازمان جاسوسی انگلیس موسوم به MI6 حمایت می شود اخیرا با تهیه گزارشی در خصوص سطح معیشت ایرانیان و میزان کوچک شدن سفره مردم به خصوص قشر متوسط دست به کار شده و سعی می کند این گونه القا نماید که در یک دهه گذشته در کشور مردم از نظر مالی بسیار در مضیقه بوده اند.

جالب آن‌جاست که بی‌بی‌سی نه تنها پیشرفت پر‌شتاب و گسترده در بسیاری از سطوح زندگی در کشور را که در ده سال گذشته اتفاق افتاده انکار می‌کند بلکه کوشش می‌کند تا مدعای خود را مبنی بر عدم پیشرفت تولید ناخالص ملی را بر اساس آمار های اشتباه و غیر موثق ثابت نماید.

همه این مطالب و گزارشات کزایی در حالی مطرح می شود که همین سایت و شبکه متبوع آن در زمان انتخابات ریاست جمهوری ایران به شدت به تغییر سفره ایرانیان در ۴ سال گذشته اعتراف می کردند و ادعا داشتند که ایرانیان بر خلاف دولت دهم در دولت یازدهم از تورم بسیار پایینی برخوردار بوده اند و باید این رند در دولت آینده هم ادامه داشته باشد.

اما به محض این که دولت کنونی در مسائلی مثل جاسوسی و دیگر موارد به اربابان غربی باج نداده و بر عزت ملی و حاکمیت ولایت فقیه صحه می گذارد رسانه ملکه پیر در پی انتقام گیری است تا با این کار یک بار دیگر دولت و مسئولان را مرعوب خود نماید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme