https://telegram.me/empireoflies

سیاه‌نامه‌ای برای زیرسوال‌بردن امنیت ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از تفاهم هسته‌ای اخیر جمهوری اسلامی ایران و گروه ۵+۱ ، بسیاری از کشورهای غربی هنوز دست از پروژه نخ‌نمای ایران‌هراسی برنداشته و با انتشار گزارش‌های تخیلی از وضعیت جامعه ایران، سعی می‌کنند چهره کشورمان را در نگاه مردم دیگر کشورها تیره کنند.

برای نمونه، در ماه گذشته دو تن از خبرنگاران پایگاه خبری ایتالیایی «نوتیزیِ ژئوپولِتیکِ» (Notizie Geopolitiche) وابسته به «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر اسبق و بدنام ایتالیا، با حضور در ایران، گزارشی سراسر سیاه‌نمایی از وضعیت کشورمان تهیه و منتشر کردند.

تصویری که در این گزارش از مردان ایرانی به مخاطب ارائه شده، «بمب‌های شهوت» است که هر لحظه ممکن است منفجر شوند. 

ایتالیا ضد ایرانی

تصویر از وبسایت پایگاه خبری ایتالیایی «نوتیزیِ ژئوپولِتیکِ»

با آنکه در روزهای اخیر گزارش‌هایی درباره ناامنی در کشورهای اروپایی به‌ویژه ایتالیا و جولان عناصر مافیا در این کشور در رسانه‌های مختلف منتشر شده، اما این دو خبرنگار ایتالیایی در گزارش خود مدعی شدند که در ایران مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفتند و نوشته‌اند در طول دو هفته‌ای که به ایران سفر کرده‌اند، هرگز احساس امنیت نکرده‌اند!

این گزارش ضدایرانی با انتقادات بسیاری مواجه شد از ایرانی‌های خارج‌نشین تا بسیاری از ایتالیایی‌ها به این سیاه‌نامه اعتراض کردند.

در واکنش به این گزارش سراسر ضدایرانی، یکی از دانشجوهای مقیم ایتالیا در صفحه فیسبوکش نوشت: “… در دانشگاه ما در ونیز دستکم همین امسال بیست دختر دانشجوی ایتالیایی که زبان فارسی می‌خوانند به ایران سفر کرده‌اند؛ من با هر کدام از آنها صحبت کرده‌ام روایت‌های کاملا متفاوتی از این گزارش داشته‌اند. تجربیات منفی‌شان فقط محدود به این بوده که جایی از آنها پول اضافه گرفته‌اند، که خب این در تمام کشورهایی که توریست زیاد تردد می‌کند، اتفاق می‌افتد؛ از جمله در همین ونیز یا رم …”

یکی دیگر از ایرانی‌های ساکن اروپا در صفحه فیسبوکش نوشت: “در چند ماهی که اخیرا بلژیک بودم، چند نفر در همان دانشکده خودمان … تا فهمیدند من ایرانی هستم با خوشحالی و شوق فراوان گفتند اخیرا به ایران سفر کرده‌اند و از امنیت و زیبایی ایران و مهمان‌دوستی ایرانی‌ها تعریف می‌کردند. زنها هم می‌گفتند بجز محدودیتهایی مثل حجاب که قانونی است و از قبل به آنها اطلاع داده شده بوده، محدودیت دیگری حس نکرده‌اند. بخصوص ناامنی ندیده بودند و تعجب می‌کردند از اینکه در خاورمیانه جایی اینقدر امنیت برقرار است …”

دختری ایتالیایی به نام «جولیا» که اخیراً به ایران سفر کرده نیز در واکنش به گزارش ضدایرانی مذکور در صفحه فیسبوک خود نوشت: “… در بیش از یک ماهی که در ایران بودم هرگز چنین تجربیاتی را که در این گزارش آمده نداشتم. از اتوبوس، مترو، هواپیما استفاده کردم، اینکه شما ایران را یک کشور نامناسب برای زنان معرفی کنید یک نگاه احمقانه است. در همه جا متاسفانه آزار و اذیت علیه زنان رخ می‌دهد اما نه فقط در ایران. من در ایران حس امنیت بیشتری داشتم تا در ایتالیا. این گزارش به وضوح برای بدنام کردن یک واقعیت ساخته شده است، چیزی که ما دیر یا زود باید با آن مقابله کنیم … من عصبانی هستم، چون این افراد خودشون ایران بودند و واقعیت رو دیدند و عمدا نوشته‌اند. اینها فقط می‌خواهند از وضعیت کشوری که خیلی برای مردم آشنا نیست سوء استفاده کنند.”

تصویر از صفحه فیسبوک یک گردشگر ایتالیایی

تصویر از صفحه فیسبوک یک گردشگر ایتالیایی

با توجه به آنکه در سالهای اخیر صنعت گردشگری در ایران رشد قابل توجهی داشته و بر اساس نظرسنجی‌ها میزان احساس امنیت گردشگران خارجی در هنگام ورود به ایران از ۳۵ درصد در پایان سفر و هنگام خروج از ایران به ۹۵ درصد رسیده است، به نظر می‌رسد انتشار اینگونه گزارش‌های سفارشی در رسانه‌های غربی در جهت ادامه پروژه ایران‌هراسی و زیرسوال بردن امنیت ایران و تضعیف صنعت گردشگری کشورمان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

در ماه گذشته دو تن از خبرنگاران پایگاه خبری ایتالیایی «نوتیزیِ ژئوپولِتیکِ» (Notizie Geopolitiche) وابسته به «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر اسبق و بدنام ایتالیا، با حضور در ایران، گزارشی سراسر سیاه‌نمایی از وضعیت کشورمان تهیه و منتشر کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme