https://telegram.me/empireoflies

سیاست امام خامنه‌ای، دشمنان ایران را ضربه‌فنی می‌کند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبرگزاری رسمی روسیه «اسپوتنیک» طی یادداشتی به بررسی سخنان امام خامنه‌ای در سخنرانی سالروز رحلت امام خمینی (ره) و عملکرد ایشان در ۲۶ سال زعامت امت اسلامی و ملت ایران پرداخت.

در ابتدای این یادداشت نوشته شده است: “آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب ایران به چند نکته اشاره کرد که برخی داخلی بودند و برخی خارجی اما کلا پیغام‌های زیادی برای دیگران در لابلای صحبت‌ها ارسال کرد. همه در انتظار سخنان آیت‌الله سید علی خامنه‌ای و موضع‌گیری‌های او بودند، چرا که حرف اول و موضع‌گیری آخر نظام همیشه از زبان وی تبیین می‌گردد. آیت‌الله خامنه‌ای در صحبت‌های خود بر چند محور کلیدی تکیه کرد. اول اینکه نباید هرکس برای خود خاطراتی از امام خمینی (ره) بسازد و موضع سیاسی خود را تقویت کند …”

در ادامه یادداشت «اسپوتنیک» آمده است: “مهم‌ترین بخش‌های صحبت‌های آقای خامنه‌ای در پایان سخنرانی بود. آقای خامنه‌ای در صحبت‌های خود بر ادامه حمایت ایران از ملت فلسطین تاکید کرد، مساله‌ای که خیلی مورد توجه غرب در گفتگو ها با ایران می‌باشد. وی همچنین بر مقابله با آنچه “اسلام آمریکایی” نام دارد تاکید کرد و با مطرح کردن برخی وقایع از جمله تاسیس و حمایت از گروه‌های تندروی تکفیری، تروریست‌های داعش، القاعده و حامیان آنها را پیرو “اسلام آمریکایی” دانست. وی به این مساله اشاره کرد که آمریکایی‌ها با استفاده از ابزار “اسلام آمریکایی” در تلاش هستند مسلمانان را به جان هم بیاندازند و وجهه مسلمانان را در سطح جهان تخریب کنند. رهبر ایران بر وحدت مسلمانان شیعه و سنی به عنوان موضع اصلی ایران تاکید کرد و اظهار داشت که تنها راهکار مقابله با “اسلام آمریکایی” و تروریست‌ها وحدت میان همه مسلمانان جهان است.

آیت‌الله خامنه‌ای در حضور سفرای خارجی مقیم تهران بر خطوط قرمز ایران در مذاکرات پافشاری کرد و گفت ایران به هیچ وجه به ایالات متحده اطمینان ندارد. ایشان به نامه رونالد ریگان (رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده) به امام خمینی (ره) اشاره کرد که در آن زمان تلاش داشت با چرب زبانی سر ایران کلاه بگذارد، مساله‌ای که شبیه به نامه‌های اوباما به آقای خامنه‌ای می‌باشد. اشاره‌ای که همه تجزیه و تحلیل‌ها مبنی بر عادی‌سازی روابط ایران و ایالات متحده در صورت امضای توافق هسته‌ای را زیر سوال می‌برد و نشان می‌دهد که رهبری ایران و و ایرانی‌ها هنوز به دلایل تاریخی به هیچ‌وجه به آمریکایی اطمینان ندارد. شاید گفتگوهای ایران و ۱+۵ منجر به تلطیف فضای متشنج فیمابین دو کشور گشته، اما هنوز بی‌اطمینانی وجود دارد …”

خبرگزاری بین‌المللی دولت روسیه به عنوان یکی از قدرتمدترین کشورهای دنیا و از اعضای گروه مذاکره‌کننده ۵+۱، در ادامه یادداشت خود به توانایی‌های امام خامنه‌ای در اداره جمهوری اسلامی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اذعان نمود و گفت: “اگر به ۲۶ سال رهبری آقای خامنه‌ای بر جمهوری اسلامی نگاه کنیم متوجه می‌شویم که وی نه تنها یک شخصیت دینی و مذهبی می‌باشد، بلکه یک سیاست‌مدار کارکشته بالفطره است که توانسته در فراز و نشیب‌های مختلف ایران را به پیش ببرد. به هر صورت با سیاست و رهبری او ایران توانست دشمنان کلیدی خود در منطقه خاور میانه از جمله صدام حسین و طالبان را کنار بزند و از گزند اتفاقاتی که به‌صورت بالقوه ممکن بود برای ایران پیش آید عبور کند. حضور و نفوذ ایران به چند هزار کیلومتر آن‌طرفتر از مرزهای خود رسیده، امری که از نظر استراتژیک سیاسی-نظامی به معنای انتقال مرزهای دفاعی به چند هزار کیلومتر دورتر از مرزها به حساب می‌آید. از نظر نظامی و علمی ایران به قطب تولید تسلیحات و فن‌آوری‌های عالی تبدیل گشته و علیرغم شدیدترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ، این کشور توانسته همه برنامه‌های خود را پیش ببرد.

اصرار رهبر جمهوری اسلامی بر مواضع اصولی این کشور و در این شرایط حساس (که خیلی‌ها تصور دارند ایران باید انعطاف بیشتر نشان دهد و از برخی مواضع اصولی کوتاه بیاید)، نشان می‍‌دهد که جمهوری اسلامی نه فقط احساس نیاز یا ضعف در گفتگوهای خود با ۱+۵ و یا شرایط سیاسی-نظامی بین‌المللی نمی‌کند، بلکه مطمئن است همانگونه که ایران با سیاست خود توانست دشمنان کلیدی خود را کنار بزند خواهد توانست حریفان دیگر در منطقه را با “نرمش قهرمانانه” (یا همان سیاست) ضربه فنی کند. به همین دلیل شاهد آن هستیم که تحلیل‌های زیادی مبنی بر تغییر موضع سیاسی خیلی کشورهای قدرتمند جهان در قبال جایگاه ایران در منطقه و نقش آن برای ثبات و امنیت خاورمیانه هستیم.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme