https://telegram.me/empireoflies

سکوت عجیب رسانه‌های بریتانیا درباره هزینه گزاف مراسم عروسی نوه ملکه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز شنبه (۲۹ اردیبهشت) مراسم عروسی سلطنتی نوه ملکه بریتانیا «هنری چارلز البرت دیوید» با «مگان مارکل» بازیگر دو رگه آمریکایی برگزار شد.

این مراسم عروسی با هزینه حدودی ۳۲ میلیون پوند یکی از پرخرج‌ترین مراسم‌ها در نوع خود بود آنهم در زمانی که دولت انگلیس چند سال است سیاست ریاضت اقتصادی را درپیش گرفته است.

با اینکه هزینه هنگفت مراسم عروسی سلطنتی نوه ملکه بریتانیا با اعتراضات مختلف در داخل و خارج این کشور مواجه شده اما رسانه‌های انگلیسی سکوت عجیبی را در برابر این ریخت و پاش میلیونی درپیش گرفته‌اند.

با مرور رسانه‌های مختلف بریتانیا از جمله «ایندیپندنت»، «گاردین»، «تلگراف»، «بی‌بی‌سی» و «اسکای نیوز» فقط مطالبی در تعریف و تمجید از نحوه برگزاری مراسم، لباس عروسی مارکل، شادی وصف‌ناپذیر پرنس هری و خیل گسترده مهمان‌هایی که به این مراسم دعوت شده‌اند، به چشم می‌خورد.

روزنامه ایندیپندنت با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان به صورت زنده مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا با بازیگر هالیوودی را تماشا کردند، بدون اشاره به تبعات اقتصادی آن، به بحث مسائل خانوادگی پرداخته و نوشت مسئله مهمی که باید به آن توجه کرد، ازدواج افراد در یک طبقه اجتماعی با یکدیگر است که رو به افزایش است.

وبگاه روزنامه گاردین بخش ویژه‌ای را با صفحات متعدد به این عروسی سلطنتی اختصاص داده و از آن با عنوان «یک روز زیبا» یاد کرد. این روزنامه در خبری به خطبه عقد پرنس هری و مگان که توسط کشیش «مایکل کوری» ایراد شد، پرداخته و نوشت کلمات او نشان دهنده علاقه شدید این دو به هم بود!

روزنامه تلگراف نیز در عوض مصاحبه با کارشناسان اقتصادی درباره وضعیت کنونی بریتانیا و تاثیر شدید سیاست ریاضت اقتصادی بر زندگی مردم، با یک متخصص زبان بدن، درباره حرکات نوه ملکه انگلیس و بازیگر هالیوودی گفت‌وگو کرد.

در حالی که مردم انگلیس با پرداخت مالیات‌های ۲۰ تا ۴۵ درصدی، مجبور به جبران کسری بودجه دولت هستند، اما این متخصص زبان بدن،‌ با افتخار تحلیل کرد که حرکات،‌ ایما و اشاره‌های مگان مارکل «قدرتِ مراسم» بود و نشانه‌ای از نگرانی در او دیده نمی‌شد، اما هری مضطرب به نظر می‌رسید!

شبکه اسکای نیوز که تقریبا تمام وقت اخبار خود را به این مراسم اختصاص داده بود به موضوعاتی بی‌اهمیت‌تر از جمله «تغییر لباس‌های این زوج هنگام خروج از قصر ویندسور برای حضور در بخش عصرگاهی مراسم»، «حلقه‌ای که هری به مگان داد متعلق به مادرش شاهزاده دیانا بود» و «هری و مگان سوار بر خودرو جگوار مدل ای ساخت ۱۹۶۸ به جشن رفتند» پرداخت.

شبکه سلطنتی انگلیس «بی. بی. سی» که تمام مراسم را به صورت زنده پوشش داد نیز به هزینه هنگفتی که این مراسم روی دست دولت این کشور گذاشت، اشاره‌ای نکرده و به ذکر نام طراح و نوع لباس عروسی مگان بسنده کرد.

بی‌توجهی یا سکوت عامدانه رسانه‌های انگلیسی درباره این ریخت و پاش میلیونی در حالی است که اگر اتفاقی شبیه این اما در مقیاسی بسیار کوچک‌تر (یک صدم) در کشورهای دیگر رخ دهد، آن را برجسته کرده و به شدت از دولت مذکور انتقاد می‌کنند.

این مراسم عروسی پر سر و صدا در حالی برگزار شد که کمیسیون عدالت اقتصادی موسسه «آی. پی. پی. آر» بریتانیا در سال ۲۰۱۷ از ورشکسته بودن اقتصاد بریتانیا خبر داد. در این گزارش که ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ یعنی هشت ماه پیش از این منتشر شد، آمده است اقتصاد بریتانیا آنقدر نابسامان شده که نمی‌تواند برابری را در این کشور برای همه اقشار مردم فراهم نماید.

فشار ریاضت اقتصادی دولت انگلیس اما بر روی مردم است و گزارشی از نتایج تحقیقات دانشگاه یو.سی.ال لندن در سال ۲۰۱۷ نشان داد، ریاضت اقتصادی دولت انگلیس باعث مرگ ۱۲۰ هزار نفر در این کشور شده و تعداد قربانیان تا سال ۲۰۲۰ به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید. روزنامه گاردین در گزارشی در ماه مارس ۲۰۱۸ نوشت، سیاست ریاضت اقتصادی دولت انگلیس فقرای این کشور را فقیرتر کرده است. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در حالی رسانه‌های دولتی انگلیس درباره هزینه دهها میلیون پوندی عروسی سلطنتی نوه ملکه انگلیس سکوت کرده‌اند که سیاست ریاضت اقتصادی این کشور به طور روزافزون زندگی را به کام مردم تلخ کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme