https://telegram.me/empireoflies

سپاه محاصره شهر آمرلی عراق را شکست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه فرانسوی «فیگارو» (LeFigaro) با انتشار گزارشی نقش جمهوری اسلامی ایران در آزادسازی شهر «آمرلی» عراق از محاصره گروهک تروریستی داعش را بسیار مهم ارزیابی کرد.

این روزنامه فرانسوی در گفت‌وگو با «جعفر مصطفی» از مسئولان حزب دموکرات کردستان عراق نوشت: پس از تصرف شهر “جلولاء” در جنوب شرقی کردستان توسط داعش، ایران نتوانست بی‌تفاوت بماند چون مسیر ارتباطی کردستان با بغداد در معرض قطع شدن بود؛ بنابراین با اعزام ۳۰۰ تن از نیروهای سپاه پاسداران، محاصره شهر آمرلی را شکست.

این مسئولان حزب دموکرات کردستان عراق افزود: پس از تصرف جلولاء بلافاصله یک نماینده از ایران به دیدار مسؤولان حکومت اقلیم کردستان عراق رفت و پیشنهاد کمک و حمایت‌های نظامی داد و گفت که مشاوران نظامی، به ویژه در زمینه سلاح‌های سنگین و توپخانه برایمان ارسال خواهد کرد.

فیگارو-سپاه

خبرنگار روزنامه فیگارو که چندی پیش در شهر “خانقین” عراق حضور داشته، در گزارش خود نوشته است: در این شهر حضور نیروهای سپاه ایران به چشم نمی‌آید. حتی در بیست کیلومتری این شهر در منطقه مرزی نیز پاسداری به چشم نمی‌خورند. در خانقین فرهنگ ایرانی نفوذ فراوانی دارد، اهالی بومی این منطقه کردهای شیعه هستند که روابط خانوادگی گسترده‌ای با ساکنان آن سوی مرز دارند. دشت “دیاله” که اینک محل درگیری‌های فراوانی میان داعش با کردها و نیز شبه نظامیان شیعه آموزش دیده و مسلح شده توسط ایران است، در اطراف شهر خانقین گسترده است.

فیگارو تصریح کرد: از روزی که آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، روز پانزدهم سپتامبر، طی سخنانی همکاری با آمریکا را در بحران عراق رد کرد، با پیام خود به همه فهماند که عملیات ایران در منطقه همچون یک رقیب آمریکا باید تلقی شود.

به گفته این گزارش، جلولاء هنوز هم در دست شبه نظامیان افراطی است و حدود ٢٠٠ پیشمرگه در اطراف شهر، تحرکات داعش را زیر نظر دارند. “ملا بختیار صالح احمد” یکی از فرماندهان نظامی کردها گفته است که آن‌ها خیال داشته‌اند جلولاء را آزاد کنند، اما شبه نظامیان داعش با فرستادن دو چریک انتحاری و انفجار آن‌ها در دو منطقه حساس، تلفات زیادی به کردها وارد و آن‌ها را از پیش‌روی منصرف کرده‌اند.

ملا بختیار صالح احمد همچنین به خبرنگار فیگارو گفته است: در حملات هوایی، نقش آمریکا مهم است؛ اما در زمین، ایران نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme