https://telegram.me/empireoflies

سوروس ۶ میلیون دلار دیگر به ستاد تبلیغاتی کلینتون کمک کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سرمایه‌دار متنفذ آمریکایی در آستانه آغاز انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها، ۶ میلیون دلار به ستاد تبلیغات هیلاری کلینتون نامزد پیشرو این حزب، کمک مالی کرد.

«جورج سوروس» سرمایه‌دار مجارستانی‌الاصل آمریکا، روز یکشنبه در فاصله تنها چند ساعت مانده به آغاز رسمی انتخابات درون حزبی، ۶ میلیون دلار به «هیلاری کلینتون» نامزد پیشرو حزب دموکرات کمک کرد.

وی این مبلغ را به یکی از ستادهای موسوم به «کمیته‌های بزرگ اقدام سیاسی» (سوپر پک‌ها) که از کلینتون حمایت می‌کنند، پرداخت کرد است.

به نوشته پایگاه هیل، با این حساب جمع کمک‌های سوروس به سوپر پک «اقدام اولویت‌های ایالات متحده آمریکا» به جمعا ۷ میلیون دلار رسیده است. این کمیته تاکنون ۴۱ میلیون دلار برای تبلیغات انتخاباتی کلینتون کمک مالی جمع‌آوری کرده است.

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ از سوی دیوان عالی آمریکا تائید شد، سرمایه‌داران می‌توانند به هر اندازه که می‌خواهند از طریق سوپر پک‌ها به نامزدهای انتخابات کمک کنند، که همین امر نقش پول در روند رقابت‌ها را بیش از پیش تقویت کرده است.

سوروس که از حامیان قدیمی حزب دموکرات در آمریکاست، در سال ۲۰۰۴ از جان کری وزیر خارجه کنونی و در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از باراک اوباما رئیس‌جمهور کنونی، در رقابت‌های انتخاباتی حمایت کرد.

اما ایمیل‌هایی که ماه گذشته در جریان انتشار نامه‌نگاری‌های کاری کلینتون منتشر شد، نشان داد که سوروس از عدم حمایت از کلینتون در انتخابات سال ۲۰۰۸ ابراز تأسف کرده است.

سوروس بیش از هر چیز به دلیل حمایت از سیاست‌های اقتصاد لیبرال و همچنین ایفای نقش در آنچه انقلاب‌های رنگی خوانده می‌شود، معروف شده است.

 
منبع: فارس
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme