https://telegram.me/empireoflies

سود میلیاردی آمریکا از تجاوز عربستان به یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: منوچهر محمدی در همایش علمی شاخص‌های مذاکره ایده‌آل از منظر امام و رهبری که یکشنبه شب در سالن همایش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه رهبری در مسئله مذاکرات به جزئیات اشاره‌ای نداشته‌اند مطرح کرد: خطوط قرمز توسط ایشان در مذاکرات به خوبی مشخص شده است و مسئولان باید این خطوط را رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در لوزان و ژنو خطوط قرمز رعایت نشده است افزود: مذاکرات نباید دو مرحله‌ای باشد اما اکنون طبق توافقنامه لوزان که نام آن را بیانیه عنوان کرده‌اند مذاکرات هسته‌ای دو مرحله‌ای شده است.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه برداشتن تحریم‌ها به صورت یکجا یکی از خطوط رهبر انقلاب اسلامی برای مذاکرات است عنوان کرد: سخنان طرف غربی در لوزان نشان می‌دهد که آنها نمی‌خواهند همه تحریم‌ها را به صورت یکجا لغو کنند.

وی ادامه داد: بازدید از مراکز نظامی حق دشمن نیست اما با پذیرش پروتکل الحاقی و فراتر از آن اجازه این امر به دشمن داده می‌شود هر چند در این ارتباط توجیهاتی مطرح شده است.

محمدی با اشاره به اینکه دولت راهبرد مناسبی را برای برخورد با طرف غربی انتخاب نکرده است گفت: رئیس جمهور آمریکا و کنگره نقش مستقیمی در آمریکا ندارند زیرا تصمیم‌های اصلی در آمریکا توسط لابی‌ها انجام می‌شود و در میان این لابی‌ها صهیونیسم و صاحبان صنایع نظامی قدرت بیشتری دارند و هیچ فردی بدون تامین مالی صهیونیسم نمی‌تواند وارد کنگره شود؛ نمایندگان کنگره و روسای جمهور برای استفاده از لابی‌ها تعهداتی به صهیونیسم دارند.

وی با تاکید بر اینکه اختلاف جدی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در آمریکا وجود ندارد ابراز کرد: صنایع پیچیده نظامی یکی دیگر از لابی‌های آمریکاست که نفوذ بسیاری در سیستم اجرایی این کشور دارد.

* فروش ۸۰ میلیارد دلار اسلحه به عربستان

محمدی با بیان اینکه لابی‌ها سیاست‌های مختلف آمریکا را به مسئولان دیکته می‌کنند گفت: این افراد بدون بحران جنگ نمی‌توانند اسلحه خود را بفروشند به همین علت از بروز جنگ‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم حمایت می‌کنند؛ به عنوان نمونه برای جنگ یمن ۸۰ میلیارد دلار اسلحه به عربستان فروخته شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی از وعده‌های طرف غربی در مذاکرات هسته‌ای یاد و خاطرنشان کرد: اسلام‌هراسی در دستور کار صهیونیسم قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme