https://telegram.me/empireoflies

سودای علی نژاد برای جهانی شدن

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز های اخیر با برخی رویداد ها در موضوع حجاب برخی از میهمانداران شرکت هواپیمایی ایر فرانس و حمایت برخی از ضد انقلابیون از بی حجابی توریست های خارجی در ایران انتقادات به کمپین آزادی های یواشکی بسیار زیاد شده تا جایی که حتی برخی از طرفداران این کمپین انتقادات بسیار تند و صریحی را به مدیر این کمپین وارد کردند.

بسیاری از حامیان این کمپین به رفتار های دوگانه علی نژاد که بحث قانونی بودن حجاب در ایران را بهانه قرار داده و به دیگر کشور های اسلامی توجهی ندارد را مورد نقد قرار داده اند و با انتقاد از میهمانداران شرکت ایر فرانس از آنان سوال می کنند آیا در کشور هایی مثل عربستان که حجاب قانونی بوده و از قوانین سختگیرانه تری نسبت به زنان برخوردارند هم به این قانون اعتراض می کنند یا فقط ایران را در آزادی حجاب مورد نقد قرار می دهند؟ برخی مخاطبین این صفحه علی نژاد را نیز حامی این گونه تبعیض بر علیه کشورش می دانند و ادعا دارند که موضوع حجاب زنان ایرانی چون در داخل کشور وجود دارد و اگر هم زنان به آن انتقاد دارند باید در داخل و بدون دخالت دولت های خارجی حل و فصل شود ولی علی نژاد این موضوع را جهانی نموده و از زنان کشور های دیگر که به ایران می آیند تقاضا دارد که قوانین ایران را زیر پا بگذارند و با این کار باعث می شود چهره ایران نزد ملت های دیگر زشت و ظالمانه به نظر آید.

۲۰۱۶-۰۴-۱۶_۱۰-۲۹-۴۲

برخی از منتقدین نیز گفته‌اند که با توجه به نوع پوششی که زنان جوان ایرانی، رنگارنگ و به دور از چادر برای خود انتخاب کرده‌اند مساله حجاب، از حقوق پایه‌ای محسوب نمی‌شود و مشکلات زنان بیشتر در زمینه های کاری و عاطفی می باشد و این ارتباطی با پوشاندن موهای‌شان ندارد.

علی نژاد

در این میان گروهی نیز به مسیح علی‌نژاد،خرده گرفته اند که می‌خواهد این مساله را «شخصی» کند و دکانی برای خود به هم زده است. البته این موضوع از ماه های اولیه این کمپین همواره مطرح بوده و بسیاری این انتقاد را بر علی نژاد وارد می دانند که وی تنها می خواهد با این کار خود را مطرح نماید چرا که کمپین وی یک تیم بزرگ طراحی و اجرا را در پشت صحنه دارد ولی علی نژاد اذعان دارد که تنها خودش همه کارها را بدون دخالت کسی انجام می دهد در حالی که بار ها خود از افرادی که با وی همکاری می کنند نام برده ولی هیچگاه نخواسته آنان مطرح شوند .اخیرا دیدار علی‌نژاد با مریل استریپ،بازیگر هالیوود و برنده چند جایزه اسکار بر انتقادات از وی افزود و برخی حامیان وی از روی حس وطن دوستی او را متهم به خیانت و آبروریزی از ملت ایران نمودند.

۲۰۱۶-۰۴-۱۶_۱۰-۲۹-۰۴

کامنت

در این میان افرادی مثل ناهید توسلی از حامیان بی حجابی در این خصوص نظرات جالبی دارد وی در مصاحبه با رادیو زمانه می گوید:این کمپین نه تنها هیچ فایده ای برای آزادی زنان ندارد بلکه گلوی زنان را که فریاد سر می دهند را می خراشاند او همچنین می گوید که این نوع از کنش اعتراضی یا مطرح کردن آن به دلیل «خارج از حوزه جغرافیایی/ تاریخی» بودن طرح آن «ضمانتی برای رسیدگی وجود ندارد. این تنها عِرض خود بردن و زحمت دیگران داشتن تلقی می‌شود که نه فایده و نه هزینه‌ای جدی می‌تواند به دنبال داشته باشد. وی در انتقاد از جهانی کردن موضوع حجاب زنان ایرانی توسط علی نژاد می گوید :زنان ایران چه نیازی دارند که مریل استریپ از تلاش زنان ایرانی برای رسیدن به بی حجابی سخن بگوید.البته این نظرات تنها بخش هایی از اعتراضاتی بوده که فقط در یک هفته اخیر توسط برخی از حامیان علی نژاد ابراز شده است.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme