https://telegram.me/empireoflies

سوخو ۳۰ که BBC آن را رویا می خواند به واقعیت تبدیل شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغطبق اخبار و اطلاعات رسیده مقدمات لازم برای واگذاری جنگنده سوخو مدل اس ام به کشورمان فراهم شده و در روزهای آینده باید منتظر تحویل این جنگنده به ایران باشیم.

هواپیمای سوخو ۳۰ اس ام جنگنده‌ای چندمنظوره است که برای عملیات در تمام شرایط آب و هوایی طراحی شده و برای مأموریت‌های هوا به هوا و هوا به سطح بسیار مناسب است.
این هواپیما از ویژگی و توانایی خلبان اتوماتیک در تمام مراحل پرواز از جمله پرواز کم ارتفاع یا کروز برخوردار است. برد عملیاتی این جنگنده ۱۵۰۰ کیلومتر است و با مخزن اضافی سوخت برد عملیاتی آن ۳۰۰۰ کیلومتر می‌گردد. همچنین با استفاده از سیستم سوخت‌گیری هوایی، می‌توان آن را تا ۵۲۰۰ کیلومتر (۳۲۰۰ مایل) افزایش داد.

این هواپیما با ذخیره سوخت می‌تواند نزدیک به ۵٫۴ ساعت پرواز کند؛ و در حالت پرواز کروز برد، مداومت پروازی این جنگنده به حدود ۱۰ ساعت افزایش پیدا می‌کند.
این جنگنده همچنین می‌تواند نبردهای ضدالکترونیکی را نیز انجام دهد. جنگنده سوخو ۳۰ اس ام قادر به حمل تسلیحات پیشرفته تا حداکثر وزن ۸ تن است. تسلیحات این جنگنده شامل تیربار، انواع بمب، موشک‌های هوا به هوا و نیز موشک‌های فراصوتی ضد ناو است. موشک‌های فراصوتی که می‌توان بر روی این جنگنده نصب کرد، اونیکس نام دارد که دارای برد ۱۲۰ تا ۳۰۰ کیلومتر است. نخستین نمونه‌های ساخته شده از جنگنده‌های سوخو ۳۰ اس ام در سال ۲۰۱۲ در اختیار وزارت دفاع روسیه قرار گرفت.
این جنگنده با جنگنده‌های F15 و F16 و F18 آمریکایی برابری می‌کند و تمامی نیازهای عملیاتی کشور پهناور ایران را تأمین می‌نماید. با در اختیار گرفتن این جنگنده، ایران از برتری بسیار محسوسی در نبرد هوایی برخوردار می‌گردد.
این خبر مهم در حالی که در بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی بازتاب گسترده داشته است. در بی‌بی‌سی فارسی با بایکوت روبرو شده است البته شاید چندان دور از انتظار هم نبود چون بی‌بی‌سی همین چند وقت پیش در یادداشتی تحت عنوان «سوخو ۳۰ یک حقیقت یا رویایی دست نیافتنی برای ایران؟» دست یابی ایران به این پرنده را رویایی بیش نمی دانست به همین جهت وقتی این رویا به گفته بی‌بی‌سی به واقعیت تبدیل شده است چاره ای جز بایکوت یا اعتراف برای بی‌بی‌سی باقی نمی ماند که این شبکه انگلیسی راه اول را یعنی بایکوت خبری را انتخاب کرده است.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

طبق اخبار و اطلاعات رسیده مقدمات لازم برای واگذاری جنگنده سوخو مدل اس ام به کشورمان فراهم شده و در روزهای آینده باید منتظر تحویل این جنگنده به ایران باشیم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme