https://telegram.me/empireoflies

سوء استفاده معصی علینژاد از جهل مردم آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندی پیش معصی علینژاد در برنامه «تبلت» شبکه صدای آمریکا با اهانتی آشکار به باورهای مسیحیت سعی در نمایش میزان آزادی بیان در آمریکا داشت. معصی برای اثبات وجود آزادی بیان حقیقی در آمریکا (شهر شیطان زرد به تعبیر ماکسیم گورکی نویسنده معاصر)، با در دست داشتن پلاکاردی که روی آن جمله‌ای در رد رجعت حضرت مسیح در آینده نوشته شده بود، سعی کرد تا واکنش مسیحیان را برانگیزد و نشان دهد هرچند ممکن است این جمله با باور بسیاری از این مردم در تضاد باشد اما آزادی بیان برای مردم آمریکا در اولویت است و به دلیل همین است که آنها حتی توهین و تحقیر اعتقاداتشان را نیز تاب می‌آورند.

«امپراتوری دروغ» در واکنش به این حرکت معصی علینژاد که توهین آشکار به دین مسیحیت به بهانه آزادی بیان بود در مطلبی با عنوان «پرده آخر مسیح علینژاد؛ ارتداد به دلیل اهانت به حضرت مسیح (ع)» به تقبیح این کار وی پرداخت و گفت آزادی بیان خیالی علینژاد در غرب ماهیتی متفاوت با ایران دارد و چیزی که او با افتخار پز آن را به ملت ایران می‌دهد (آزادی بیان) در حقیقت قفسی خیالی است که حدود و ثغور آن با آزادی بیان حقیقی در ایران بسیار متفاوت است.

اگر در جامعه ایمانی توهین به مقدسات، پیامبران، خداوند و … تحمل نمی‌شود و بر عکس در غرب که دین حقیقی لیبرالیسم است و جان لاک پیامبر آن، به راحتی میتوان به اعتقادات و ایمان هر دینی توهین کرد، دلیل بر وجود آزادی بیان در غرب و خفقان در جامعه ایمانی نیست بلکه نشان از حدود و ثغور متفاوت این دو جامعه در مبحث آزادی بیان است. به عنوان مثال مواردی چون هولوکاست، آزادی بیان، حقوق بشر، نظریه تکامل داروین و … از جمله مرزهای آزادی بیان در غرب هستند.

معصی علینژاد پس از اینکه با این انتقاد از سوی کابران مواجه شد، برای نمایش اوج خوش خدمتی به اربابش و اثبات اینکه پز وجود آزادی بیان در آمریکا، یک حقیقت است، این هفته دست به اقدامی موذیانه و عوام فریب زد که البته از نظر مخاطب تیزبین دور نخواهد ماند.

معصی با نوشتن ۲ جمله «اسرائیل باید از روی نقشه دنیا حذف شود» و «هولوکاست یک افسانه است» به میان مردم محله بروکلین شهر نیویورک رفت (محلی که به گفته او متمرکز ترین محله یهودی نشین در سراسر آمریکاست). در سناریو طراحی شده برای این برنامه، معصی با نشستن بر روی یک نیمکت، پلاکارد مذکور را در دست میگرفت تا توجه عابران را جلب کند. در ادامه ذکر چند نکته از این برنامه خالی از لطف نیست.

Photo-Frame

اول آنکه پیش از آغاز این گزارش ابتدا کلیپی چند دقیقه‌ای در تایید و اثبات هولوکاست پخش شد که بیشتر به ریپرتاژ آگهی شباهت داشت و هدف از آن القای وجود هولوکاست به عنوان یک باور ذهنی و یک فکت لایتغیر در ذهن مخاطب بود تا در ادامه، برنامه بتواند با استفاده از این فکت که در ذهن مخاطب کاشته شده اقدام به چینش حقایق دیگر و در نتیجه کانالیزه کردن ذهن مخاطب در مسیر دلخواه کند.

۲

دوم، در تمام طول برنامه حتی ۱ نفر هم توجهش به پلاکارد معصی علینژاد جلب نشد و چند نفری که با او مصاحبه کردند، افرادی بودند که خود معصی شرع به صحبت با آنها کرد و نظرشان را پرسید!

سوم، تقریباً تمامی افراد گفتند که نویسنده جمله «هولوکاست یک افسانه است» را دیوانه می‌دانند! این نکته دلیل بی‌توجهی آنها به معصی علینژاد را به خوبی نشان می‌دهد. تقریباً تمامی آنها گمان کرده بودند علینژاد یک کولی یا دیوانه است که ارزش وقت تلف کردن را ندارد. لازم به ذکر است که تیپ و قیافه علینژاد که یادآور پانک‌های دهه ۶۰ -۷۰ میلادی در آمریکاست نیز مزید بر علت شده بود تا بیننده از دیوانگی او یقین حاصل کند.

۳

چهارم، معصی در این برنامه با عوام فریبی سعی نمود تا با مصاحبه با چند آمریکایی عامی و از طبقه متوسط رو به پایین که کاملاً مشخص بود تحصیلات آکادمیک حتی بعضاً متوسطه نیز ندارند راجع به مفاهیمی مهم و فلسفی چون آزادی بیان و یا نکات مورد اختلاف نظر تاریخدانان همچون هولوکاست گفت‌وگو کرده و نظرات کودکانه و عوامانه آنها را به عنوان نظر سیستم حکومتی آمریکا به بینندگان خود حقنه کند آنهم در کشور فدرالی هر ایالت قوانین خاص خود را دارد.

پنجم، بهتر بود علینژاد به جای رفتن در پس‌کوچه‌های بروکلین سری به دانشگاه‌های آمریکا و اروپا میزد و با افرادی چون دیوید ایروینگ، دیوید دوک، روبر فوریسون، روژه گارودی و … به صحبت می‌نشست و با قضاتی که پرونده‌های مربوط به رد هلوکاست را بررسی می‌کنند هم گفت‌وگو میکرد تا کمتر به شعور مخاطبانش توهین شود.

ششم، آمریکا به دلیل داشتن امپراتوری رسانه‌ای افکار عمومی ملت خود و بخش اعظمی از جهان را در کنترل کامل دارد و هیچ آسیبی از یک پلاکارد در کنج یک محله در ناکجا آباد نیویورک متوجه سیستم حکومتی این کشور نخواهد شد و برخورد با موارد اینچنینی بیشتر حساسیت‌زا خواهد بود تا پیشگیری کننده. اتفاقاً همانگونه که در مورد سوم اشاره شد رهگذران با بی‌تفاوتی خود نسبت به معصی نشان دادند که در مقابل این جمله‌ها کاملا واکسینه شده‌اند به گونه‌ای که حتی در دیوانگی نویسنده جمله لحظه‌ای تردید نکرده و به اعتقادات خود که از طریق تلویزیون آمریکا به آنها خورانده شده کاملاً پایبندند. شدت القاء رسانه‌ای در آمریکا و غرب به حدی زیاد است که حتی ابلهانه‌ترین موارد مطروحه توسط این امپراتوری رسانه‌ای توسط مردم این کشورها به عنوان گزاره‎های حتمی و غیر قابل انکار پذیرفته می‌شود مانند ماجرای سفر انسان به کره ماه که دروغی رسانه‌ای بیش نبود و در سال‌های اخیر هزاران دلیل علمی، فنی توسط جوامع دانشگاهی ایالات متحده بر رد این سفرها ارائه شده است. (برای اطلاعات بیشتر میتوانید در اینترنت جمله «دروغ سفر انسان به ماه» و «moon landing lie» را جست‌‎وجو نمایید) و یا در مورد پایان دنیا در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۲ که توسط این رسانه‌ها تبلیغ می‌شد و باعث شد جمعیت‌های عظیمی از غربیان به پناهگاه‌ها بروند. به اذعان تمامی بررسی‌های علمی، جامعه آمریکا یکی از بسته‌ترین و پایین‌ترین جوامع در زمینه اطلاعات سیاسی-اجتماعی و سطح تفکر است به طوری که به عنوان مثال بیش از ۷۵% مردم آمریکا حتی نمی‌دانند ایران کجاست!!

"توحید عزیزی" از ایرانیان مقیم آمریکا در یادداشتی مشاهدات خود را در مورد تصورات مردم ایالات متحده آمریکا درباره ایران به رشته تحریر در آورده است.

“توحید عزیزی” از ایرانیان مقیم آمریکا در یادداشتی مشاهدات خود را در مورد تصورات مردم ایالات متحده آمریکا درباره ایران به رشته تحریر در آورده است.

هفتم، معصی علینژاد اگر مایل است حد و مرز آزادی بیان را به مخاطبان نشان دهد، سعی کند تا مستندی بر رد هولوکاست و یا حتی موضوعاتی علمی چون نظریه تکامل داروین بسازد، و با اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان مصاحبه کند و نهایتاً فیلم خود را از داخل زندانهای CIA برای مخاطبان پخش نماید تا هم درس عبرتی شود بر پژوهندگان تاریخ «افسانه هولوکاست» و هم حد و حدود آزادی بیان در آمریکا را نمایش دهد.

هشتم، برای اثبات عدم وجود آزادی بیان در غرب به جای پس کوچههای نیویورک که صدای فرد نهایتاً به ۵-۶ نفر آنطرف تر از خودش می‌رسد بهتر بود معصی به فضای مجازی می‌رفت، جایی که ادعای آزادی بیان غرب در آن گوش فلک را کر کرده و البته در این فضا نیز به سراغ گروهایی چون حزب الله لبنان، جوانان مظلوم فلسطین، شیعیان بحرین و عربستان و … می‌رفت تا نشان دهد چگونه آزادی بیان غربی صفحات اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و … این مظلومان را به راحتی حتی با داشتن چند میلیون مخاطب حذف می‌کند و آب هم از آب تکان نمی‌خورد.

۲۰۱۶-۰۶-۱۲_۱۴-۴۳-۴۸

نهم، این مورد آرزویی بسیار بعید است اما کاش می‌شد از مغز کوچک معصی علینژاد و امثال او توقع داشت تا ثانیه‌ای بیاندیشند که حتی اگر فرض کنیم هولوکاست حقیقت داشته باشد و هیتلر به گفته غربیان ۶ میلیون یهودی را کشته باشد، آنگاه چرا باید سرزمین مسلمانان ]که در جنگ جهانی دوم به هیچ وجه‌ دخالتی نداشتند و این جنگ جنگی درون تمدنی در غرب بود[ به عنوان جبران خسارت یهودیان غصب شود؟ چرا سرزمین آلمان که به گفته غرب یهودیان را سوزانده است نباید به این قوم اهدا شود؟ چرا آمریکا که داعیه دفاع از اسرائیل دارد سرزمین خود را به یهودیان نداد تا در یکی از ایالت‌های آن ساکن شوند؟ و هزاران سوال بی جواب دیگر که مطمئناً هرگز در مخیله نوکران جیره خوار شیطان بزرگ نخواهد گنجید.

دهم، کاش یک صدم تلاشی را که معصی علینژاد برای دم تکان دادن جلوی اربابش می‌کند برای ملت ایران میکرد و با در دست داشتن پلاکارد «Do you know about Britain Holocaust in Iran? » به خیابان‌های لندن میرفت و از مردم می‌پرسید آیا میدانند که انگلستان در فاصله ۲ جنگ جهانی بیش از ۹ میلیون ایرانی را کشته است؟

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندی پیش معصی علینژاد در برنامه «تبلت» شبکه صدای آمریکا با اهانتی آشکار به باورهای مسیحیت سعی در نمایش میزان آزادی بیان در آمریکا داشت. معصی برای اثبات وجود آزادی بیان حقیقی در آمریکا (شهر شیطان زرد به تعبیر ماکسیم گورکی نویسنده معاصر)، با در دست داشتن …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.35 ( 5 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. با سلام
    طبق بند ششم با پلاکاردی در گوشه ای آسیبی به آمریکا وارد نمی شود.
    آیا به نظر شما با همچین پلاکاردی اعتقادات محکم و اصولی ما زیر سوال میرود؟؟!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme