https://telegram.me/empireoflies
«پهپادهای انفجاری» به یک مراسم رژه نظامی در ونزوئلا با حضور رئیس‌جمهور این کشور حمله کردند ولی مادورو در این حمله آسیبی ندید.

سوءقصد به جان رئیس جمهور ونزوئلا/ مادورو هدف حمله پهپادی قرار گرفت+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمقام‌های ونزوئلا می‌گویند «پهپادهای انفجاری» به یک مراسم رژه نظامی با حضور رئیس‌جمهور این کشور حمله کرده‌اند ولی نیکلاس مادورو در این حمله آسیبی ندیده است.

در تصاویر مخابره‌ شده از این مراسم پیداست که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، وسط نطقش توقف می‌کند و او و دیگر افراد کنار او در جایگاه به جایی در آسمان نگاه می‌کنند. صدای مراسم هم در این مقطع قطع می‌شود.

بعد از آن در تصاویر تلویزیون دولتی ونزوئلا دیده می‌شود که ده‌ها سرباز از جای خود در صفوف رژه فرار می‌کنند.

کمی بعد مقام‌های ونزوئلا اعلام کردند که “این یک حمله پهپادی بوده ولی نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور، آسیبی ندیده است.”

نیکلاس مادورو هم‌چنین خوآن مانوئل سانتوز، رئیس‌جمهور کلمبیا را که از منتقدان صریح اوست، متهم کرد که در این توطئه دست داشته است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا هم‌چنین گفت که “افرادی در ایالت فلوریدا آمریکا” هم در حمله نقش داشته‌اند و ابراز امیدواری کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با این “تروریست‌ها” مبارزه کند.

او گفت که “خدا حافظ من است ولی این‌جا روی زمین من حافظ مردم و نیروهای مسلح ونزوئلا هستم.”

وزیر ارتباطات و اطلاعات گفته است که هفت سرباز در این واقعه زخمی شده‌اند.

به گفته خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات و اطلاعات، پس از این واقعه رئیس‌جمهوری ونزوئلا “با وزرا و فرماندهان نظامی” جلسه داشته است.

تصاویری از بلندشدن دود غلیظ از یکی از نقاط نزدیک محل سخنرانی رئیس‌جمهور ونزوئلا منتشر شده است.

این کشور آمریکای لاتین در چند سال اخیر شاهد ناآرامی‌ها و اعتراض‌های سیاسی گسترده بوده است.

حدود یک سال پیش در ژوئن ۲۰۱۷ یک هلی‌کوپتر به ساختمان دیوان عالی ونزوئلا حمله کرد و روی آن چند نارنجک انداخت.

آن‌زمان اسکار پرز، خلبان شورشی آن هلی‌کوپتر، مدعی شد که این حمله کار او بوده است و از مردم ونزوئلا خواست که علیه حکومت نیکلاس مادورو قیام کنند.

بعد از “حمله پهپادی” شنبه‌عصر، وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا مخالفان راست‌گرای رئیس‌جمهوری را متهم کرد که پشت این حمله بوده‌اند.

رودریگز گفت: “آنها در انتخابات شکست خوردند؛ حالا یک بار دیگر هم ناکام ماندند.”

اشاره او به انتخابات زودهنگام سه ماه پیش است که در آن باز هم نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور مستقر، پیروز اعلام شد. بعد از آن انتخابات هم مخالفان حزب حاکم باز هم حاکمان ونزوئلا را به تقلب متهم کرده‌اند. چندین کشور نتیجه این انتخابات را نپذیرفته‌اند و در اعتراض به نحوه برگزاری آن، سفرای خود را از کاراکاس فرا خواندند.

آمریکا هم که از زمان بر سر کار آمدن چپ‌گرایان در ونزوئلا روابطش با این کشور خصمانه بوده است، تحریم‌های بیشتری علیه کاراکاس وضع کرد.

انتهای پیام/تسنیم

«پهپادهای انفجاری» به یک مراسم رژه نظامی در ونزوئلا با حضور رئیس‌جمهور این کشور حمله کردند ولی مادورو در این حمله آسیبی ندید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme