https://telegram.me/empireoflies

سوءاستفاده «رادیو فردا» از دختر افغانستانی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر نشان داده‌اند که برای ایران‌هراسی و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه حاضرند هر کاری انجام دهند.

مردم دو کشور ایران و افغانستان، دو ملتی هستند که قرن‌ها در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کرد و از نظر ویژگی‌های دینی، مذهبی، زبانی و فرهنگی دارای نقاط مشترک بسیاری هستند؛ از این رو، رسانه‌های بیگانه در راستای سیاست‌های دولت‌های مطبوعشان برای ایجاد شکاف و جدایی بین دو ملت از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

در جدیدترین مورد، پس از انتشار ماجرای مرگ دختر ۱۲ ساله افغان در بیمارستان نمازی شیراز، رسانه‌های بیگانه این موضوع را دستمایه قرار داده‌اند تا ایرانیان را نژادپرست معرفی و ایران را در نگاه افغانستانی‌ها به‌عنوان دشمن نشان دهند.

«رادیو فردا» که وابسته به دولت آمریکا است، یکی از رسانه‌های بیگانه است که طی گزارشی مفصل با سوءاستفاده از عواطف پدر «لطیفه رحمان»، دختر ۱۲ ساله افغانستانی، درصدد متهم‌کردن سیستم بهداشتی ایران و به‌طور کلان در پی متهم کردن و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری‌اسلامی برآمد.

این رادیو آمریکا در خبری به دروغ ادعا کرد: “لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله افغان، به دلیل «ممنوع بودن عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز» در ایران در بیمارستان «نمازی» شیراز درگذشت … در مردادماه سال ۱۳۹۳ شورای عالی پیوند جراحی در ایران پیوند اعضای بدن به اتباع غیرایرانی در هر شرایطی در کشور را ممنوع اعلام کرد.”

این در حالی است که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رد شایعات برخی رسانه‌ها گفت: “مسائل انسانی در مورد این بیمار انجام شده و بیمار بستری و تحت مداوا قرار گرفته است … اگر بیمار در شرایطی بود که می‌شد پیوند زنده به زنده انجام داد حتما این کار بدون توجه به هزینه انجام می‌شد اما حال بیمار اصلا مساعد انجام این عمل نبود … تمامی خدمات پیوند بر روی نوجوان ۱۲ ساله افغان در بیمارستان نمازی به طور رایگان انجام شد و دلیل فوت ربطی به غیر ایرانی بودن ندارد.”

این نخستین بار نیست که رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با آنکه خود را حامی ملت ایران می‌دانند، اما علیه ایران اسلامی به جنگ روانی می‌پردازند و اینگونه اقدامات هم آخرین مورد نخواهد بود.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر نشان داده‌اند که برای ایران‌هراسی و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه حاضرند هر کاری انجام دهند. مردم دو کشور ایران و افغانستان، دو ملتی هستند که قرن‌ها در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کرد و …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme