https://telegram.me/empireoflies

سهامدار «والت دیزنی» هم اسرائیل را تحریم کرد

به گزارش «امپراتوری دروغ»، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت (Independent) در مقاله‌ای از تصمیم یکی از وارثان و سهامداران این شرکت به نام «ابیگیل دیزنی» (Abigail Disney) در تحریم اسرائیل خبر داد.

«ابیگیل دیزنی» نوه برادر «والت دیزنی» بنیان‌گذار شرکت انیمیشن‌سازی والت دیزنی” به طور رسانه‌ای دریافت سهم سود خانوادگی خود را که حاصل فعالیت‌های یک شرکت اسرائیلی بود را متوقف کرد. «ابیگیل دیزنی» معتقد است این شرکت اسرائیلی از “منابع طبیعی اشغال‌شده” توسط رژیم صهیونیستی استفاده می‌کند.

ابیگیل-دیزنی

«ابیگیل دیزنی» نوه برادر «والت دیزنی» بنیان‌گذار شرکت انیمیشن‌سازی “والت دیزنی”.

تصمیم «ابیگیل دیزنی» برای اهدای سود خانوادگی خود و همچنین کمک‌های مالی به ارزش سهام خود در شرکت تولید لوازم آرایشی آهاوا به گروه‌ها و سازمان‌هایی که برای پایان دادن به این جنایات رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند کمک بزرگی است به طرفداران حقوق بشر که تجارت با اسرائیل و شرکت‌های مستقر در منطقه تحت اشغال کرانه باختری را تحریم کرده‌اند.

گفتنی است، آهاوا یک شرکت شناخته‌شده اسرائیلی است و محصولات مراقبت از پوست خود را با استخراج مواد معدنی و گل و لای از “بحر المیت” تولید می‌کند و در فروشگاه‌های خود در آلمان، مجارستان، فیلیپین و سنگاپور به فروش می‌رساند.

در حالی که دفتر اصلی آهاوا در اسرائیل مستقر است، کارخانه اصلی این شرکت در شهرک میتزپه شالم” در دره اردن است. “چه کسی سود می‌برد” که یک سازمان غیردولتی و ضد اشغالگری است در چارچوب قانون آزادی اطلاعات از ارتش اسرائیل اعتراف گرفته که شرکت آهاوا مجوز استخراج گل ​​و لای از سواحل بحر المیت در کرانه باختری را دریافت کرده است. گفته می‌شود شرکت شمراک هولدینگز متعلق به خانواده دیزنی سرمایه‌گذاری به ارزش حدود ۱۲ میلیون دلار در شرکت آهاوا دارد.

Abigail-Disney

«ابیگیل دیزنی» نوه برادر «والت دیزنی» بنیان‌گذار شرکت انیمیشن‌سازی “والت دیزنی”.

در بیانیه صادر شده توسط «ابیگیل دیزنی» که با سانسور بسیاری از رسانه‌های فارسی زبان بیگانه مواجه شده، آمده است: … استفاده از این منابع اشغالی در تناقض مستقیم با هر دو کنوانسیون ۱۹۰۷ لاهه و کنوانسیون ژنو است که بهره‌برداری از منابع طبیعی در سرزمین‌های اشغالی را ممنوع کرده است. شهرک‌سازی‌های اسرائیل نیز تحت قوانین بین‌المللی و از منظر بسیاری از کشورهای جامعه بین‌المللی، از جمله انگلیس غیرقانونی شمرده می‌شود …

«ابیگیل دیزنی» در بیانیه خود می‌گوید: … اگرچه من به دلیل محدودیت‌ها و پیچیدگی‌های حقوقی و مالی در حال حاضر قادر به لغو سرمایه‌گذاری در شرکت آهاوا نیستم، اما مجموع مبلغ سود سرمایه‌گذاری را که در طول این مدت به من می‌رسد و همچنین مقداری بودجه را به عنوان کمک مالی به سازمان‌هایی خواهم داد که برای پایان دادن به این بهره‌برداری‌های غیرقانونی تلاش می‌کنند.” …

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme