https://telegram.me/empireoflies

سنگ‌تمام رادیو CIA در حمایت از آل‌سعود

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر و بخصوص پس از حمله به کنسولگری عربستان سعودی در مشهد توسط عده‌ای که در پی اعدام «شیخ نمر باقر النمر» روحانی مطرح عربستانی انجام شد، رژیم آل‌سعود بهانه بیشتری پیدا کرده تا دشمنی خود با جمهوری‌اسلامی را علنی‌تر کند.

رژیم سعودی که طی دهه‌های گذشته، با وجود حسن نیت ایران، از گروه‌های تروریستی در افغانستان و پاکستان مانند القاعده حمایت می‌کرد، در سالهای اخیر به‌طور علنی یا مخفی از گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق حمایت می‌کند.

آل‌سعود در حالی طی یک سال اخیر به رویارویی مستقیم با جمهوری‌اسلامی پرداخته که با حمله به مردم بی‌دفاع یمن در ۱۶ ماه گذشته هزار نفر از مرد، زن و کودکان مسلمان و اکثراً شیعه یمنی را کشته است.

رژیم آل‌سعود در سالهای اخیر بارها از گروه‌های تروریستی در شرق ایران مانند جندا… و جیش‌العدل نیز حمایت نموده و در قتل ده‌ها نفر از شهروندان کشورمان دخیل بوده است. در جدیدترین مورد هم «ترکی فیصل» رئیس پیشین دستگاه امنیتی آل‌سعود با حضور در گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در پاریس، به‌طور علنی از منافقین حمایت کرد و گفت که اهداف مشترکی دارند.

اما در این میان رسانه‌های فارسی‌زیان بیگانه، برخلاف روال منطقی به جای آنکه از حقوق ملت ایران دفاع کنند، بیشتر در حمایت از اعمال آل‌سعود سخن می‌گویند و در تطهیر سعودی سنگ‌تمام می‌گذارند.

برای نمونه، در حالی که عربستان سعودی در ماه‌های گذشته چند پایگاه نظامی در پاکستان احداث کرده تا در مرزهای شرق و جنوب‌شرقی ایران ایجاد ناامنی کند، اما «رادیو فردا» (ارگان رسانه‌ای CIA) به انکار این عملیات مخفیانه سعودی‌ها پرداخت.

«رادیو فردا» طی گزارشی با تیتر “شمخانی به طور تلویحی عربستان را به ایجاد ناامنی در مرز با پاکستان متهم کرد” ، نوشته است که چند روز پس از “اتهام” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به عربستان، مبنی بر احداث یک «پایگاه نظامی» در پاکستان، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز تلویحاً این کشور را متهم کرد که “با ارسال سلاح و اجاره تروریست” برای ایجاد ناامنی در مرزهای ایران تلاش می‌کند …

… علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، روز دوشنبه چهارم مرداد، در دیدار با سپهبد ناصرخان جنجوعه، مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان، توسعه موج ویرانگر تروریسم که به معضلی بین‌المللی تبدیل شده را تهدیدی مشترک برای دو کشور دانست و خواستار حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک دو کشور در موضوعاتی مانند مبارزه با گروه‌های اشرار، مبارزه با ترانزیت مواد مخدرو قاچاق انسان و سلاح شد.

سردار «محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، چند روز پیش رژیم سعودی را متهم کرده بود که یک پایگاه نظامی در بلوچستان پاکستان تأسیس کرده و گروهی از دولت پاکستان که در کنترل دولت پاکستان نیستند با عربستان همکاری می‌کنند تا مرزهای شرقی ایران را ناامن کنند.

این رادیو آمریکایی در ادامه با بیان اینکه سخنان شمخانی در اشاره به سعودی است، نوشت: “موجب تاسف است که یک کشور اسلامی بر اساس خواست دشمنان جهان اسلام، هزینه‌ها و درآمدهای خود را صرف گسترش جنگ و ترویج تروریسم در منطقه کند و با بی‌تفاوتی نسبت به مردم در محاصره غزه و مسئله فلسطین، با رژیم صهیونیستی رابطه مخفیانه برقرار سازد.”

گفتنی است، وزارت خارجه اسرائیل یکشنبه سوم مرداد تأیید کرده بود که مدیرکل این وزارت‌خانه در روزهای گذشته با هیئتی از سعودی که به سرزمین‌های اشغالگر فلسطین رفته بود، دیدار کرده است. براساس گزارش‌ها انور عشقی، ژنرال بازنشسته سعودی، در هتلی در اورشلیم با دور گُلد، از مدیران کل وزارت خارجه اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرده است.

انتهای پیام/

این رادیو آمریکایی در ادامه با بیان اینکه سخنان شمخانی در اشاره به سعودی است، نوشت: “موجب تاسف است که یک کشور اسلامی بر اساس خواست دشمنان جهان اسلام، هزینه‌ها و درآمدهای خود را صرف گسترش جنگ و ترویج تروریسم در منطقه کند و با بی‌تفاوتی نسبت به مردم در محاصره غزه و مسئله فلسطین، با رژیم صهیونیستی رابطه مخفیانه برقرار سازد.”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme