https://telegram.me/empireoflies

سند وطن فروشی جبهه مقاومت ملی و سلطنت طلبان در اسناد انگلیس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  اسنادی که چند سال پیش توسط آرشیو ملی بریتانیا منتشر شده بود حکایت از همکاری های و نزدیکی های گسترده شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم پهلوی و ارتشبد اویسی فرماندار نظامی تهران در روز های انقلاب با صدام حسین در ماههای منتهی به جنگ و حتی پس از جنگ داشت.
به گونه ای که بر اساس یکی از اسناد محرمانه “یکی از دلایل یورش بی‌مهابای حکومت عراق به خاک ایران، اطلاعات گمراه کننده ایرانیان تبعیدی از جمله شاپور بختیار، مبنی بر این بود که احتمالا به دلیل وجود اغتشاش در ارتش و بی‌ثباتی رژیم به دلیل مخالفت مردم، به ویژه در خوزستان، ایران قادر به جنگ نخواهد بود و مخالفت مردم موجب برافراشته شدن پرچم نیروهای آزادی‌بخش خواهد شد.”

در این گزارشات همچنین آمده لرد پیتر کرینگتون، وزیر امور خارجه بریتانیا، در یک گزارش سری به تاریخ ۲۳ اوت (اول شهریور)۵۹ با نام بردن از داوود آلیانس بازرگان یهودی ایرانی تبار به عنوان «شریک تجاری منچستری بختیار» از درخواست آلیانس از مقامات انگلیس در جهت واسطه شدن برای جلب همکاری حکومت صدام حسین در عراق با بختیار یاد کرده است.
بر اساس گزارش های منتشر شده درباره نخستین روزهای آغاز جنگ ایران و عراق، در این دوره، شماری از کشورهای عربی و اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور، به خصوص اویسی و بختیار، بر این باور بودند که با حمله عراق به ایران ظرف یک هفته ارتش ایران شکست خواهد خورد و در طول یک ماه حکومت اسلامی سرنگون شده و دولت جدید تحت حمایت عراق در تهران، یا دست کم مناطق اشغالی مستقر خواهد شد.

در این گزارشات آمده که بختیار در دیداری که با یک نماینده پر نفوذ انگلیس و معاون سابق وزارت خارجه از وی خواسته تا میانجی جلب حمایت حکومت صدام حسین در عراق از تلاش وی برای سرنگونی جمهوری اسلامی در ایران شود.

این اسناد در ادامه نشان می دهد که آغاز فعالیت‌های رادیویی و تبلیغاتی طرفداران بختیار در داخل عراق از تبعات دیدار وزیر امور خارجه وقت بریتانیابختیار و در پی آن با صدام حسین بوده است.

بختیار

بختیار و سه تن از رهبران جبهه مقاومت ملی

در بخش هایی دیگر از این گزارشات آمده عراقی‌ها به بختیار و اویسی پیشنهاد کمک داده ‌اند و صدام حسین شخصا به این موضوع اظهار علاقه کرده است. برادر صدام [برزان ابراهیم حسن التکریتی] رییس سازمان امنیت [عراق] دستور کمک داده است. به بختیار پیشنهاد گشایش دفتری در بغداد داده شده و اویسی بر این گمان است که که اکنون می‌تواند گروه‌های کماندویی به داخل ایران بفرستد.

در گزارشات آمده که بختیار و اویسی به صورت هم زمان از اشرف پهلوی و اسرائیل مورد حمایت مالی بوده است.نکته قابل توجه در این گزارش این است که بختیار در جواب سوالی که وی می پرسد که همکاری با عراق چگونه با ناسیونالیسم تطابق دارد؟می گوید: چون وی ناسیونالیست است، وظیفه او نخست جنگ با(امام) خمینی است و بعد حفظ ایران از تجاوز عراق!!!

تا کنون حامیان بختیار به ویژه جبهه ملی مقاومت و سلطنت طلبان که خود را ایرانی زاده و وطن پرست می دانند به این اسناد و پرسش هایی که از قبل این اسناد برای ایرانیان در سراسر جهان مطرح می شود پاسخی نداده اند.

یاد آور می شویم که “ارتشبد غلامعلی اویسی” در سال ۱۳۴۱ فرمانده لشکر یک گارد و فرماندار نظامی تهران بود و در همین سمت دستور قتل عام مردم را در ۱۵ خرداد ۴۲ صادر کرد. وی در سال ۱۳۴۸ به فرماندهی ژاندارمری کل کشور رسید و در سال ۱۳۵۱ فرمانده نیروی زمینی ارتش شد و در جریان انقلاب بار دیگر به فرماندهی نظامی تهران منصوب شد. اویسی علاوه بر کشتار مردم در ۱۷ شهریور در قتل عام شهرهای دیگر هم نقش اساسی داشته است.وی که علاوه بر کشتار مردم از قاچاق مواد مخدر هم دست داشت در ۱۴ دی ۵۷ که بوی شکست به مشامش رسیده بود، به بهانه درمان بازنشسته شد و از ایران خارج شد و در نهایت ۱۱ بهمن ۶۲ به دست افراد ناشناس ترور شد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme