https://telegram.me/empireoflies
برنی سندرز نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا پس از پیروزی در رقابت‌های درون‌حزبی ایالت نوادا به‌شدت به سیاست‌های دولت ترامپ حمله کرد.

سندرز: آمریکا از رئیس‌جمهوری که همیشه دروغ می‌گوید خسته شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، برنی سندرز سناتور دموکرات ایالت ورمونت که به‌تازگی در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت نوادا به پیروزی قاطعی دست یافته است، در اظهاراتی به دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و سیاست‌های دولت وی تاخته است.

سندرز در جمع طرفدارانش در سن‌آنتونیو گفت: ما می‌خواهیم در تگزاس به پیروزی دست یابیم. می‌خواهیم در سراسر کشور پیروز شویم زیرا مردم آمریکا از رئیس جمهوری که همیشه و در هر زمان در حال دروغگویی است، خسته شده‌اند.

وی در ادامه افزود: مردم آمریکا از یک دولت فاسد خسته شده‌اند، آنها از رئیس جمهوری که به دموکراسی آمریکایی لطمه وارد می‌کند، خسته شده‌اند. ترامپ و دوستان تصور می‌کنند که با ایجاد اختلاف بین مردم می‌توانند در این انتخابات به پیروزی برسند. می‌خواهیم در این انتخابات پیروز شویم چون دقیقاً مخالف این جریان فعالیت می‌کنیم.

سندرز در ادامه وعده داد در سیاست‌های ترامپ در خصوص مهاجرت بازنگری و اصلاحات اساسی را در برنامه‌های کاخ سفید درباره مهاجرت و پناهندگی اجرا کند.

این اظهارات در شرایطی است که سندرز در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا با کسب بیش از ۵۵ درصد کل آرا به یک پیروزی قاطع دست یافته است.

برنی سندرز موفق به کسب بیش از ۵۵٫۷ درصد آرا در ایالت نوادا شده و جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا با کسب تنها ۱۹٫۸ درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفته است.

پیش از این انتخابات درون‌حزبی دموکراتها در ایالت‌های آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده بود که در آیووا پیت بوتجج در رتبه نخست و برنی سندرز در جایگاه دوم قرار گرفته بود. در نیوهمپشایر نیز سندرز پیروز شد و بوتجج رتبه دوم را کسب کرد.

پیروزی قاطعانه سندرز جایگاه وی را به‌عنوان نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تثبیت کرده است.

آمارهای اولیه نشان می‌دهد سندرز بین جوانان و لاتین‌تبارها از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و این دو گروه تقریباً یک‌سوم از جمعیت رأی‌دهنده در ایالت نوادا را تشکیل داده‌اند.

به این ترتیب، سندرز با پیروزی در نوادا با کسب ۲۸ موکل انتخاباتی در صدر رقابت‌های حزب دموکرات قرار گرفته است. پیت بوتجج با ۲۲ موکل انتخاباتی در رتبه دوم است و وارن نیز با ۸ موکل و امی کلوبوچار نیز با ۷ موکل در رتبه‌های سوم و چهارم هستند.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme