https://telegram.me/empireoflies

سنتی برگرفته از کمک سرخپوستان به آمریکایی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پنجشنبه این هفته در آمریکا روز شکرگزاری (Thanksgiving Day) نام دارد. این تعطیلی که در ایالات متحده چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر است، ریشه در جشن های برداشت محصول سرخ پوست های بومی دارد که در سال ۱۶۲۱ در ایالتی که اکنون به عنوان ماساچوست شناخته می شود آغاز شده است.

انگلیسی ها پس از مهاجرت به آمریکا در سال ۱۶۲۰ پس از آنکه در «پلیموت» از کشتی پیاده شدند اگر کمک سرخ‌پوستان مهمان‌نواز به آنها نبود احتمالا بیشترشان از گرسنگی مرده بودند. مردم آمریکا این روز را با گرفتن مهمانی به صرف بوقلمون، پوره سیب زمینی و… بخاطر از گرسنگی نمردن اجدادشان در آن زمان، جشن می گیرند.

در آن زمان سرخپوستان وامپانواگ به مهاجران انگلیسی که بدون غذا مانده بودند آموختند که چگونه ذرت و دیگر محصولات بومی را بکارند و به آنها شیوه شکار کردن و ماهیگیری را نیز یاد دادند. اما مدتی زیادی از این ماجرا نگذشت تا اروپایی های مهاجر این مهمان نوازی بومی ها را با بزرگ ترین نسل کشی تاریخ تلافی کردند و آمریکای جدید پایه گذاری شد.

Thanksgiving Day (روز شکرگزاری ) سنتی برگرفته از سرخپوستان در امریکا
اروپاییان برای از بین بردن ساکنان اصلی قاره آمریکا از روش های گوناگون برده داری، گرسنگی، کوچ جمعی، حمله و غارت استفاده کردند. آنها به شهرهای سرخ پوستان حمله می کردند. ابتدا مزارع آنها را به آتش می کشیدند بعد هم هر کدام از آنها را که در برابر خود می دیدند می کشتند. حتی تا مدتی برای کسانی که پوست سر سرخ پوستان را می کندند و تحویل می دادند جایزه تعیین شده بود. به این ترتیب مسابقه بر سر کشتن سرخپوستان و کندن پوست سر آنان به وجود آمد. برای یک شهرک نشین معمولی ۵۰ پوند، شبه نظامیان ۲۰ پوند و به سربازان ۱۰ پوند پرداخت می‌شد. ۲۰ سال بعد نرخ «پوست سر» سرخ‌پوستان به ۱۰۰ پوند افزایش پیدا کرد.

مسئولان مستعمره ماسوچست آمریکا، شهرک نشینان را از به کارگیری سلاح گرم در مناسبت‌های عادی، جشن‌ها و بازی سرگرمی منع کرده بودند مگر برای قتل سرخ پوستان و گرگ ها. شهرک نشینان با گوشت مسموم، گرگ ها را از پای درمی آوردند و سرخ پوستان را با پتوهای آلوده به وبا کشتند. با شیوه‌ای که به آشیانه گرگ ها یورش می بردند تا توله این موجودات را از بین ببرند به همان شیوه شهرها و روستاهای سرخ پوست نشین مورد تاخت و تاز قرار می دادند و کودکانشان را می ربودند.

در سال ۱۹۷۱ میلادی «هیو مانکه» رئیس بخش داوطلبان بین المللی اعزام به ویتنام، هنگام حضور در کنگره آمریکا و ادای توضیحات تاکید کرد، سربازان آمریکا تصمیم جدی گرفته‌اند ویتنامی‌های ساکن مناطق کوهستانی را یکی پس از دیگری از بین ببرند. او گفت: «مشکل ویتنامی‌ها را حل خواهیم کرد، آنگونه که مشکل سرخ پوستان را حل کردیم».

انتهای پیام/بولتن نیوز

پنجشنبه این هفته در آمریکا روز شکرگزاری(Thanksgiving Day) نام دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme