https://telegram.me/empireoflies

سناتور آمریکایی: قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان ننگین است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سناتور تِد کروز، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا می‌گوید تصویب دوباره‌ی لایحه‌ی درمانی اوباما موسوم به «اوباماکِر» و قانونی کردن ازدواج همجنس‌گرایان در سطح کشور توسط دیوان عالی، «تاریک‌ترین ۲۴ ساعت‌ تاریخ امریکا» را رقم زده است.

وی روز گذشته در مصاحبه‌ای رادیویی تصمیمات دیوان عالی را «وقیح» و «ننگین» خواند و گفت «امروز یکی از تاریک‌ترین ۲۴ ساعت‌‌های تاریخ کشورمان است.»

پنجشنبه، دیوان عالی برای دومین بار به برقراری قانون بحث‌برانگیز بهداشتی- درمانی موسوم به لایحه‌ی حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه رای داد.  جمعه این دیوان ازدواج هم‌جنس‌گرایان را نیز در سراسر امریکا قانونی اعلام کرد.

به گزارش پرس تی وی، وی تصریح کرد: «اکنون باراک اوباما، کاتلین سبلیوس (وزیر بهداشت آمریکا) و شش قاضی دیگر، مسئول تحمیل یک قانون شکست خورده‌ی فاجعه‌آمیز بر میلیون‌ها امریکایی هستند، و این موضوع در واقع بازنویسی قانون به شکلی است که اساسا مغایر سوگند قضایی آن‌هاست»

قانون حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه موسوم به بیمه‌ی اوباما یا اوباماکر در سال ۲۰۱۰ تصویب شد. دیوان عالی آمریکا کلیات این قانون را در تابستان ۲۰۱۲ بررسی و تایید کرد. دولت اوباما می‌گوید هدف قانون فراهم کردن دسترسی شهروندان آمریکایی بدون پوشش بیمه‌ای به خدمات بیمه است.

موضوع بیمه همگانی در این قانون قسمتی است که بیشترین جنجال را ایجاد کرده است. براساس این قانون همه‌ی امریکایی‌‌ها موظف هستند برای خود بیمه تهیه کنند. این قانون از همان مراحل ابتدایی یعنی از زمان ثبت‌نام با مشکلات فنی مواجه شد و جمهوری خواهان که به خصوص به خاطرهزینه‌های اجرایی طرح، مخالف اصلی تصویب آن بودند، انتقادات خود را از آن تشدید کردند.

تد کروز همچنین رای دیوان عالی برای تصویب قانونی کردن ازدواج همجنس‌گرایان را افراطی و مغایر با قانون اساسی آمریکا دانست.

وی همچنین این مصوبه را غیرقانونی خواند و اظهار داشت که تصویب آن اساساً مشروعیت دیوان عالی آمریکا را زیر سوال برده است.

کروز از ماه‌ها پیش درباره‌ی تصویب این قانون هشدار داده بود و در ماه آوریل خواستار اصلاح تعریف ازدواج در قانون اساسی شده بود، به شکلی که آن را تنها محدود به زوجیت دو جنس مخالف کند.

پیش از تصویب این قانون، زوج‌های همجنس‌گرا در ۳۷ ایالت آمریکا می‌توانستند به شکل رسمی ازدواج خود را ثبت کنند. اکنون این رقم به همه ۵۰ ایالت رسیده است.

منتقدان آمریکایی بارها هشدار داده‌اند که ازدواج همجنس‌گرایان منجر به فروپاشی نهاد خانواده و نابودی تقدس ازدواج خواهد شد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme