https://telegram.me/empireoflies

سلطنت‌طلبِ فراری: «روز کوروش» ساخته صهیونیستها است!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سالهای اخیر با تبلیغات گسترده رسانه‌های ضدانقلاب و وابسته به دولتهای بیگانه بخصوص آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و اخیرا رژیم سعودی، تبلیغات وسیعی برای برپایی تجمع غیرقانونی موسوم به «روز کوروش» انجام می‌شود که هدف نهایی آن قرار دادن تمدن و تاریخ باستانی ایران در برابر تاریخ و فرهنگ دینی مردم مسلمان ایران است؛ اقداماتی که از دوران رژیم پهلوی به‌طور جدی آغاز شده و در سالهای اخیر به‌طور گسترده دنبال می‌شود.

دشمنان ملت ایران و نظام جمهوری‌اسلامی می‌کوشند با تاریخ سازی و جعل واقعیت‌های تاریخی، شخصیت کوروش را بزرگترین و غیرواقعی‌تر از آن چیزی که احتمالا بوده نشان دهند و ادعا می‌کنند که در بسیاری از اسناد تاریخی به نام کوروش و اقداماتش اشاره شده است. بر این اساس، دشمنان ایران و نظام مقدس جمهوری‌اسلامی، با قرار دادن فرهنگی باستانی و به‌ظاهر ملی در برابر فرهنگ دینی مردم ایران، می‌کوشند در جهت تضعیف اعتقادات اسلامی مردم کشورمان تلاش کنند و در این راستا تاریخ‌سازی و مناسبت‌سازی‌های بسیاری انجام می‌دهند و با تحریف آداب سنتی مردم ایران و سکولاریزه کردن رسوم، می‌کوشند ارزش‌های غیرانسانی و غیرتوحیدی خود را ترویج کنند. یکی از این تاریخ‌سازی‌ها که در سالهای اخیر توسط عناصر ضدانقلاب و با حمایت دولتهای غربی در حال ترویج است، تبلیغ روزی موهوم در مورخ هفت آبان ماه هر سال به نام «روز کوروش» است. بی‌پایه و اساس بودن این روز و انتصابش به کوروش پادشاه هخامنشی حتی صدای برخی از مخالفان حکومت ایران را نیز درآورده است.

«امید شریفی دانا» سلطنت‌طلب مقیم سوئد که دارای مواضع ضداسلامی و نژادپرستانه است، با آنکه در سالهای گذشته خودش یکی از مبلغان مراسم موسوم به «روز کوروش» در پاسارگاد بود، اما در سالگرد این روز در سال جاری دست به اعتراف بزرگی زد و گفت: “دشمنان وجودی ایران … فرصت را غنیمت شمردند و مانند روباه مکار با حمایت از کورش بزرگ از این اسطوره و پدر ایرانیان نژاده سلاحی علیه خود ایران میخواهند بسازند … موضع من در مورد هفت آبان روشن است شوربختانه این روز توسط صهیونیست‌ها علیه خود شاهنشاه کورش بزرگ ترتیب داده شده است که خود ما هم تا چند سال پیش نمیدانستیم. بایستی روز کورش به روز دیگری تغییر پیدا کند …”

از دوران بر روی کار آمدن رژیم پهلوی، عوامل دخیل در به قدرت رسیدن رضاخان که بسیاری از آنها بهائی یا یهودیِ مخفی بودند، با هدف ضربه زدن به باورهای اسلامی مردم ایران، پروژه ترویج باستان‌گرایی را کلی زدند. هدف آنها از ترویج سلسله هخامنشیان هم این بود که به باور یهودی‌ها، شخصیت کوروش برای آنها مانند یک منجی بود که یهودی‌ها را از بابل نجات داده بود و از سویی دیگر در زمان حکومت خشایارشا، همسر و اکثر عوامل و مشاوران دربار او یهودی بودند. از این رو یهودی‌ها (صهیونیست‌ها) و عوامل داخلی آنها علاقه زیادی به تبلیغ برای سلسله هخامنشیان دارند. جالب اینجاست که در عوض اینگونه افراد هیچگاه از سلسله اشکانیان که برابر غربی‌ها (رومی‌ها) ایستاد و آنها را از ایران اخراج کرد حرفی نمی‌زنند.

انتهای متن/

در سالهای اخیر با تبلیغات گسترده رسانه‌های ضدانقلاب و وابسته به دولتهای بیگانه بخصوص آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و اخیرا رژیم سعودی، تبلیغات وسیعی برای برپایی تجمع غیرقانونی موسوم به «روز کوروش» انجام می‌شود که هدف نهایی آن قرار دادن تمدن و تاریخ باستانی ایران در برابر تاریخ و فرهنگ دینی مردم مسلمان ایران است؛ اقداماتی که از دوران رژیم پهلوی به‌طور جدی آغاز شده و در سالهای اخیر به‌طور گسترده دنبال می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme