https://telegram.me/empireoflies

سلطانی که صلاحیت ندارد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا همان ارگانی که نسبت به دستگاه حاکم آل سعود در عربستان علاقه ی خاصی دارد، در سرخط خبری از سلمان بن عبدالعزیز سلطان سعودی اعلان کرد که دیگر کشورها در امور داخلی عربستان دخالت نکنند به عبارت دیگر « سلمان، پادشاه عربستان سعودی، روز یک‌شنبه ۱۸ بهمن با تأکید بر این‌که «ما حق داریم از خود دفاع کنیم»، بدون نام بردن از کشوری مشخص، از دیگر کشورها خواست تا در امور داخلی عربستان نکنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ملک سلمان که در مراسمی در ریاض سخن می‌گفت افزود: «ما با برادران عرب و مسلمان‌مان در تمامی حوزه‌ها برای دفاع از سرزمین‌های خود، حصول اطمینان از استقلال آنها، و حفاظت از نظام‌های حکومتی آنها که مورد تأیید مردم آنهاست، همکاری می‌کنیم.» پادشاه عربستان که از یک سال پیش به پادشاهی رسیده ائتلافی از کشورهای عرب را گرد هم آورده تا با اقدام نظامی، طی نبرد علیه شیعیان حوثی مورد حمایت ایران، برای بازگرداندن دولت یمن به قدرت تلاش کنند. عربستان هم‌چنین از معادلات قدرت در سوریه ناخشنود است و در همین راستا ارتش عربستان روز پنج‌شنبه اعلام کرد که این کشور آماده است در صورت تصمیم نیروی ائتلاف، نیروی زمینی به سوریه اعزام کند؛ خبری که آمریکا از آن استقبال کرده‌است.»

اموری که در داخل عربستان می گذرد اصلا شبیه به آن چیزی نیست که حکام سعودی به زبان می آورند چراکه رفتار خشن و بی تدبیر و خالی از خرد دستگاه قدرت سعودی باعث شده است که روز به روز این رژیم را به لب پرتگاه نزدیک و نزدیک تر کند.

اساسا مگر ملک سلمان در داخل عربستان مشروعیت و مقبولیتی دارد که دیگر ممالک را حذر می دهد از دخالت در امورات داخلی عربستان. لهذا چگونه، ملک سلمان خود را در جایگاهی قرار می دهد که حق حمایت و دخالت در دیگر کشورهای عرب و مسلمان و کمک به حکومتهایی که از پیشتیبانی مردمشان برخوردار هستند، را می دهد. اگر اینطور هست چرا به دیگر مسلمین در قبال معضلاتی که در حریم حرمین شرفین توسط رژیم آل سعود رخ می دهد حق دخالت و ساماندهی نمی دهد.

عربستان سعودی به بهانه های واهی و دلایلی که به ضرر معیشت ملت عربستان است به این کشور و آن کشور دست درازی می کند و داعیه ی حمایت از اعراب و مسلمانان را دارد ولی همه می دانند که این نوع حرکات باعث تفرقه و نفاق در جهان اسلام شده است زیرا همه ی سیاستگذاری های خرد و کلان آل سعود در راستای تامین کردن منافع اسرائیل است.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا همان ارگانی که نسبت به دستگاه حاکم آل سعود در عربستان علاقه ی خاصی دارد، در سرخط خبری از سلمان بن عبدالعزیز سلطان سعودی اعلان کرد که دیگر کشورها در امور داخلی عربستان دخالت نکنند…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme