https://telegram.me/empireoflies

«سلام هیتلری» ملکه انگلستان جنجال آفرید+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: انتشار تصویری از ملکه‌ الیزابت در سن هفت سالگی در حال ادای “سلام هیتلری” جنجال آفرید. این عکس از یک فیلم ۱۷ ثانیه‌ای سیاه و سفید که ظاهرا به آرشیو شخصی ملکه تعلق دارد، برداشته شده است.

به نوشته دویچه وله، روزنامه‌ی پرتیراژ “سان”، روز شنبه (۱۸ ژوییه) در صفحه‌ی نخست خود عکسی را به چاپ رساند که در آن ملکه‌ی ۸۹ ساله‌ی کنونی بریتانیا در کودکی همراه مادر، خواهر (شاهزاده مارگرت) و عمویش (شاهزاده ادوارد) در حالی که دست راست خود را به نشانه‌ی “سلام هیتلری” بالا برده‌اند، نشان می‌دهد.

 

 

به گفته‌ی پژوهش‌گران تاریخ، شاهزاده ادوارد که از تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۳۶ تا ۱۱ دسامبر ۱۹۳۶ به نام ادوارد هشتم به پادشاهی بریتانیا رسید، متاثر از گرایش‌های ناسیونال سوسیالیستی هیتلر بود. او به‌خاطر ازدواج با والیس سیمپسون، یک زن آمریکایی که از همسر خود جدا شده بود، از سلطنت کناره‌گیری کرد.

ادوارد که بزرگترین پسر شاه جرج پنجم و ملکه ماری بود، پس از ازدواج در سال ۱۹۳۷ بارها در مونیخ به دیدن هیتلر رفته بود. تاریخ‌نگاران در این رابطه به تصاویر متعددی که از این دیدارها بر‌جا مانده استناد می‌کنند.

فیلم ویدئویی یادشده که روزنامه‌ی “سان” در پایگاه اینترنتی خود منتشر ساخته، ظاهرا در پارک کاخ سلطنتی “بالمورال” و بین‌سال‌های ۱۹۳۳ ـ ۱۹۳۴ تهیه شده است.

 

واکنش کاخ باکینگهام

دربار بریتانیا، بلافاصله در رابطه با انتشار عکس و فیلم مربوط به کودکی ملکه‌ الیزابت دوم با “ابراز ناراحتی عمیق”، واکنش نشان داد. یکی از سخنگویان دربار در این رابطه ‌گفت: «باعث تاسف است، فیلمی که ۸۰ سال پیش برداشته شده و آشکارا به آرشیو شخصی ملکه تعلق دارد، به این صورت تهیه و تکه پاره شود.»

یک مقام کاخ باکینگهام که نخواست نامش فاش شود، در این رابطه گفت: «بیشتر مردم این تصاویر را با توجه به پیش‌زمینه‌ی آن، هم‌چنین با در نظر گرفتن ویژگی‌های زمانی که برداشته شده، خواهند دید. این فیلم، خانواده‌ای را در حال بازی نشان می‌دهد که در یک لحظه ادایی در می‌آورند؛ ژستی که در فیلم‌های خبری آن زمان دیده‌اند.»

به گفته‌ی این مقام: «در آن زمان هیچ کس تصوری از این که تاریخ به چه سمت و سویی می‌رود، نداشت.»

سخنگوی کاخ باکینگهام، هم‌چنین در این راستا به “خدمات ملکه و خانواده‌اش در زمان جنگ” اشاره کرد و گفت: «۶۳ سال سلطنت ملکه برای ایجاد دوستی میان ملت‌ها، به خوبی گویا است.»

روزنامه‌ی “سان” در رابطه با واکنش کاخ باکینگهام تاکید کرد که انتشار فیلم یادشده و تصاویر آن، نه با هدف افشاگری درباره‌ی ملکه‌ الیزابت، بلکه برای نشان‌دادن “وجوهی از شخصیت ادوارد” صورت گرفته است.

انتهای پیام/جام نیوز

دربار بریتانیا، بلافاصله در رابطه با انتشار عکس و فیلم مربوط به کودکی ملکه‌ الیزابت دوم با “ابراز ناراحتی عمیق”، واکنش نشان داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme